První hosty chtějí Františkovy Lázně přivítat už příští víkend

Františkovy Lázně chtějí přivítat nové hosty lázeňských provozů po vynucené pauze kvůli koronavirové epidemii už první květnový víkend. Splnit podmínky mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví pro přijímání klientů nebude velký problém, řekl ředitel Lázní Františkovy Lázně Josef Ciglanský.

Ubytování pacientů po jednom na pokoji nebude kvůli tomu, že lázním nyní zcela chybí hosté ze zahraničí, problém. Podobně i omezení při stravování se podle Ciglanského dá řešit, například tím, že budou jídla podávána ve směnách a po každém strávníkovi se stůl vždy vydezinfikuje.

Františkovy Lázně se v první vlně obrátí na klienty, kteří měli přijet, ale kvůli opatřením proti šíření koronaviru nemohli. „Jsou tací, kteří už volali, že chtějí přijet, s těmi problém nebude. Ale jsou i tací, kteří mohou mít obavy jet do cizího prostředí. I když ty podmínky u nás budou možná bezpečnější, než kdyby byli doma,“ řekl Ciglanský.

„Naše snaha bude, aby období v tomto režimu nebylo moc dlouhé, ale v tom startu jsme schopni to zorganizovat,“ uvedl Ciglanský. Lázně Františkovy Lázně v posledních letech vyhledávali klienti zejména z Německa a Česka, nyní lázně věří, že právě čeští klienti částečně pomohou nahradit výpadek, který způsobilo uzavření hranic.

První nové trolejbusy dnes vyjely v Mariánských Lázních

Jenže nová opatření vlády, která opět umožnila za určitých podmínek českým občanům vyjet do zahraničí, mohou mít i negativní dopady. „Pro tuzemský cestovní ruch je to zásadní informace, která na klidu nepřidává. Při absenci zahraniční klientely předpokládali hoteliéři v této sezoně, že se soustředí na tu tuzemskou. Teď to vypadá, že z Německa nikdo nepřijede a obyvatelé ČR naopak pojedou trávit dovolenou do zahraničí. Pokud stejnou benevolenci pro své občany neprojeví také ostatní státy, obávám se, že to města v ČR závislá na cestovním ruchu staví do ještě tíživější situace než dosud,“ upozornil starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti).

vera/čtk

Včera, 11:20
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
22.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
22.2.2021
Původní chebské letiště bylo po vzniku samostatného Československa v roce 1918 jediným funkčním letištěm na...
12.2.2021
Na Chebsku se znovu objevily slabé otřesy země. Pokračuje tak zemětřesný roj, který začal už...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Před sedmdesáti lety došlo na železniční trati z Chebu do Aše k jedné z nejpodivnějších...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
Reklama