U Svatošských skal bude nová lávka. Práce finišují

Karlovarský kraj dokončuje stavbu lávky přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v oblíbeném turistickém místě odlehčí dřevěné lávce, která náporu návštěvníků nestačí. Náklady na stavbu visuté ocelové lávky a příjezdových cest se odhadují na 25 milionů korun. Práce by mohly být dokončené dříve, než byl původní termín, řekl krajský radní Josef Janů (Piráti).

„Původní termín dokončení byl v listopadu letošního roku, stavební firma ale předpokládá, že lávku dokončí dřív, ideální by byl konec září, ale spíše to bude v říjnu,“ řekl Janů. „Jsou tam už pylony, konstrukce, zavěšení i mostovka. Dodělávají se násypy příjezdových cest, zábradlí a finální úpravy povrchu,“ dodal radní.

Současná visutá lávka je úzká, výrazně tak limituje pohyb chodců a zejména cyklistů. Rekreační areál leží na páteřní cyklostezce podél Ohře a při dobrém počasí jím projedou stovky cyklistů denně. Navíc už dřevěná lávka není v dobrém technickém stavu.

Na novém mostě se začalo pracovat letos na jaře. Bude bezbariérový a průjezdný pro auta do 3,5 tuny. Byl to jeden z požadavků stavby, aby se záchranáři mohli dostat například ke zraněným cyklistům.

Studie nového přemostění, které spojí břehy Ohře na krajské cyklostezce, byla připravená už v roce 2016. Karlovarskému kraji se po několika jednáních podařilo získat okolní pozemky, na nichž je rekreační areál zhusta využívaný k výletům cyklisty i rodinami. Pozemky patřily České poště. Nakonec kraj dojednal bezplatný převod státního majetku na kraj.

vera/čtk

Karlovarský kraj zvýšil letos dotace na obnovu lesů na šest mil.

20.9.2020
Základní školy v Karlovarském kraji jsou na případnou distanční výuku připraveny. Z prostředků ministerstva školství,...
8.9.2020
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Letos by se měly opravit...
1.9.2020
Sklizeň základních obilovin a řepky v Karlovarském kraji končí, zbývají sklidit poslední hektary obilovin. Výnosy...
31.8.2020
Vedení Karlových Varů rozhodlo, že nebude prodávat sanatorium Trocnov. O koupi má opakovaně zájem současný...
25.8.2020
Karlovarský kraj letos zvýšil dotace na obnovu lesů. Ze svého rozpočtu vyčlenil šest milionů korun,...
20.8.2020
Ředitelé základních i středních škol v Karlovarském kraji se připravují na začátek školního roku. Ministerský...
18.8.2020
Karlovarský kraj letos přispěje na budování a údržbu lyžařských běžeckých tras 1,75 milionu korun. Je...
17.8.2020
Karlovarský magistrát prověří, jestli se k výškovým budovám ve městě v případě požáru mohou dostat...
16.8.2020
Karlovy Vary nechají zpracovat projekt na vestavbu koncertního sálu do Císařských lázní. Měl by být...
15.8.2020
Karlovarská krajská nemocnice (KKN) nakoupila strategické přístrojové vybavení pro vyšetření pacientů s koronavirem i dalšími...
Reklama