Úpravy silnic pro větší bezpečnost. Většina rizikových úseků v Karlovarském kraji se vyřešila

V Karlovarském kraji se daří napravovat rizikové úseky silnic, na které pravidelně na základě údajů o dopravních nehodách upozorňuje Dopravní konference organizovaná Besipem a Fondem zábrany škod. Řekl to koordinátor konferencí Martin Kostelenec. Letos se konference, která se konala v Karlových Varech, zabývala úseky u Smilova a u Studánky.

Podle Kostelence patří Karlovarský kraj mezi nejaktivnější ve snaze upravit nebezpečné úseky s častými nehodami. „Máme tady jen jedno místo, které se momentálně nerealizuje, 14 opatření bylo realizováno a šest se připravuje. Takže úspěšnost je tady velmi dobrá,“ řekl Kostelenec.

I když vytipovaná místa nemusí být nejproblematičtější z pohledu následků nehod, jde o úseky, kde policie zaznamenává větší počet nehod v posledních pěti letech. Například úsek na silnici I/13 u Smilova na hranici Karlovarského a Ústeckého kraje, kde řidiči kvůli kombinaci svahu a navazujícího oblouku často nezvládnou řízení a havarují. Za posledních pět let to bylo dvacetkrát a devět osob se zranilo. Dvanáctkrát se za posledních pět let bouralo a pět lidí se zranilo na silnici II/217 u Studánky na Ašsku.

Dopravní odborníci u podobných úseků navrhnou možná řešení zvyšující bezpečnost dopravy. Záleží pak na správci komunikací, obcích, krajích nebo Ředitelství silnic a dálnic, jestli podněty z konference využijí. V Karlovarském kraji je to podle Kostelence často.

Karlovarský kraj se v létě více zaměří na české návštěvníky

Podle náměstka hejtmana Karlovarského kraje Martina Hurajčíka (ANO) krajští silničáři zjištění a návrhy dopravní konference Besipu zahrnují do plánů svých oprav. „Například nyní chystáme na doporučení policie a této konference doplnění motorkářských svodidel na jednom úseku a také na jiném úseku kde byly časté srážky se zvěří, jsem zadal přípravu instalací odpuzovačů. Jsme jediný kraj, který má přímo v rozpočtu položku Besipu ve výši pět milionů korun, tak právě z těchto peněz pak děláme tyto bodové úpravy silnic,“ řekl Hurajčík.

vera/čtk

9.7.2020
Ve Františkových Lázních státem dotované vouchery na lázeňské pobyty zabírají, obsazenost se tam už začíná...
7.7.2020
U Perninku na Karlovarsku se dnes odpoledne čelně srazily dva osobní vlaky. Sdělil tomluvčí krajských...
6.7.2020
Pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech uspořádají v listopadu přehlídku, která překlene dobu mezi letošním...
2.7.2020
Plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil od 1. července ze všech funkcí loketského faráře Jiřího Majkova....
1.7.2020
Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a...
29.6.2020
Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické,...
26.6.2020
Lesy České republiky dokončily obnovu nejrozsáhlejšího rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
23.6.2020
Vedení Karlových Varů znovu řeší, kam umístit zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Současné zázemí...
23.6.2020
O tábory v Karlovarském kraji je letos velký zájem, srovnatelný s předchozími roky. Většina z...
Reklama