Karlovarský kraj žádá obyvatele, aby šetřili s vodou

6.8.2022
Roman Kořinek

Dlouhotrvající sucho a nedostatek srážek trápí všechny regiony České republiky včetně Karlovarského kraje. Kraj se proto podle mluvčí Jany Pavlíkové obrací na starostky a starosty obcí na území regionu s prosbou, aby občanům připomínali opatření, která mají zabránit zhoršení současné situace.

„Prosíme představitele obcí v Karlovarském kraji, aby svým občanům opakovaně a důrazně prostřednictvím všech komunikačních kanálů doporučili respektovat platná opatření. Zejména ta, že se v konkrétních oblastech nesmí napouštět bazény, zalévat zahrady a mýt auta vodou z vodovodu,“ říká vedoucí odboru životního prostředí krajského úřadu Regina Martincová.

Podle jejích dalších slov by vodu z vodovodu lidé měli využívat pouze pro osobní potřebu k pitným a hygienickým účelům.

„Je třeba výrazně omezit i užívání vody z říček, potoků a podobných vodních zdrojů. Nedostatek vody v přírodě nedokážeme nijak kompenzovat, jediná cesta je s ní šetřit.“ doplňuje vedoucí odboru.

V některých lokalitách kraje již v souvislosti s velmi nízkými hladinami nebo průtoky řek a potoků již starostové vyhlásili zákaz odběru povrchových vod. Týká se to zejména Sokolovska a Karlovarska.

„O opatřeních, která platí přímo na území jednotlivých měst a obcí, je možné se informovat mimo jiné na internetových stránkách obcí,“ dodala Jana Pavlíková.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte