Ani hasičům v Karlovarském kraji se nákaza nevyhýbá. 2 nakažení

V Karlovarském kraji jsou k dnešnímu dni dva hasiči nakažení koronavirem. K pozitivně testovanému hasiči z Mariánských Lázní přibyl hasič z Chebu, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Zdravotníkům v regionu se nákaza novým typem koronaviru podle dosavadních informací zatím vyhýbá. Nemocnice jako preventivní opatření zavedly kontrolní stany, kde pacienty před vstupem kontrolují, zrušily návštěvy a odkládají plánované operace.

V kraji se nakazil přibližně před dvěma týdny hasič z Mariánských Lázní, který se zřejmě nakazil na plese. Celá stanice tak skončila na dva týdny v karanténě. „Momentálně do dnešního dne bylo 38 hasičů v domácí karanténě, 22 z nich, takže i stanice z Mariánských Lázní, se ale dnes vrací,“ řekl Kasal. Podle něj je nově nakažený také hasič z Chebu. „Celá jeho směna nastoupila do karantény,“ dodal Kasal.

Podle mluvčího Karlovarské krajské nemocnice a. s. (KKN) Vladislava Podrackého zatím nejsou žádní nakažení zdravotníci v karlovarské ani chebské nemocnici. „Testovali jsme některé, ale všichni vyšli negativně. V karanténě momentálně není nikdo z lékařů ani sester,“ řekl Podracký. Nemocnice v Chebu i v Karlových Varech zrušila plánované operace, personál omezil vzájemné kontakty a pacienti se do nemocnice dostanou jen po prohlídce jediným vchodem.

Zdravotníky drží na nohou místní lidé. Přináší roušky i napečené buchty

Ani nemocnice v Sokolově a v Ostrově nehlásí žádný případ nákazy zdravotníka koronavirem. „Zdravotníky průběžně testujeme, protože jsou v první linii a čelí nebezpečí nakažení … některé jsme poslali do preventivní karantény,“ řekla mluvčí Penta Hospitals CZ Markéta Singerová. V sokolovské a ostrovské nemocnici je od minulého týdne u hlavního vchodu kontrolní stan. Nemocnice podle Singerové v souvislosti s aktuální situací řeší pouze akutní případy, ty plánované se odkládají.

V Karlovarském kraji je podle posledních údajů 56 případů nákazy koronavirem. V České republice se nákaza potvrdila u 1775 lidí.

vera/čtk

Včera, 18:14
V Karlovarském kraji se nakazilo už 138 lidí novým typem koronaviru. Od pátku přibylo 14...
Včera, 09:20
Expozici soch z dílny předního barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna připravují v zámku ve Valči...
3.4.2020
Léčivé prameny v Karlových Varech kvůli opatřením proti šíření koronaviru přestaly léčit. Vřídelní vodu nemá...
3.4.2020
Půlku oddělení následné péče zavřela Sokolovská nemocnice. Na oddělení je pacientka, u níž se potvrdila...
2.4.2020
Sokolovští radní rozhodli o tom, že sníží, případně zcela prominou nájem podnikatelům, kteří mají pronajaté...
2.4.2020
V Chebu začal sloužit veřejný rouškomat. Umožní lidem zakoupit si za 40 korun dvě roušky....
2.4.2020
Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o...
2.4.2020
Výrobce ochranných pracovních pomůcek, společnost Refil z Karlových Varů, výrazně navýšil v posledních měsících produkci...
1.4.2020
Bezdomovci v Chebu mohou využívat stan, který stojí vedle noclehárny farní charity ve Vrázově ulici....
1.4.2020
V Lokti na Sokolovsku pracovníci technických služeb pravidelně dezinfikují veřejné prostory kvůli koronaviru. K postřiku...
Reklama