Ani hasičům v Karlovarském kraji se nákaza nevyhýbá. 2 nakažení

V Karlovarském kraji jsou k dnešnímu dni dva hasiči nakažení koronavirem. K pozitivně testovanému hasiči z Mariánských Lázní přibyl hasič z Chebu, řekl mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. Zdravotníkům v regionu se nákaza novým typem koronaviru podle dosavadních informací zatím vyhýbá. Nemocnice jako preventivní opatření zavedly kontrolní stany, kde pacienty před vstupem kontrolují, zrušily návštěvy a odkládají plánované operace.

V kraji se nakazil přibližně před dvěma týdny hasič z Mariánských Lázní, který se zřejmě nakazil na plese. Celá stanice tak skončila na dva týdny v karanténě. „Momentálně do dnešního dne bylo 38 hasičů v domácí karanténě, 22 z nich, takže i stanice z Mariánských Lázní, se ale dnes vrací,“ řekl Kasal. Podle něj je nově nakažený také hasič z Chebu. „Celá jeho směna nastoupila do karantény,“ dodal Kasal.

Podle mluvčího Karlovarské krajské nemocnice a. s. (KKN) Vladislava Podrackého zatím nejsou žádní nakažení zdravotníci v karlovarské ani chebské nemocnici. „Testovali jsme některé, ale všichni vyšli negativně. V karanténě momentálně není nikdo z lékařů ani sester,“ řekl Podracký. Nemocnice v Chebu i v Karlových Varech zrušila plánované operace, personál omezil vzájemné kontakty a pacienti se do nemocnice dostanou jen po prohlídce jediným vchodem.

Zdravotníky drží na nohou místní lidé. Přináší roušky i napečené buchty

Ani nemocnice v Sokolově a v Ostrově nehlásí žádný případ nákazy zdravotníka koronavirem. „Zdravotníky průběžně testujeme, protože jsou v první linii a čelí nebezpečí nakažení … některé jsme poslali do preventivní karantény,“ řekla mluvčí Penta Hospitals CZ Markéta Singerová. V sokolovské a ostrovské nemocnici je od minulého týdne u hlavního vchodu kontrolní stan. Nemocnice podle Singerové v souvislosti s aktuální situací řeší pouze akutní případy, ty plánované se odkládají.

V Karlovarském kraji je podle posledních údajů 56 případů nákazy koronavirem. V České republice se nákaza potvrdila u 1775 lidí.

vera/čtk

Včera, 13:40
V Karlovarském kraji se uskuteční další dva projekty na zahlazení škod vzniklých těžbou hnědého uhlí....
9.7.2020
Ve Františkových Lázních státem dotované vouchery na lázeňské pobyty zabírají, obsazenost se tam už začíná...
7.7.2020
U Perninku na Karlovarsku se dnes odpoledne čelně srazily dva osobní vlaky. Sdělil tomluvčí krajských...
6.7.2020
Pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech uspořádají v listopadu přehlídku, která překlene dobu mezi letošním...
2.7.2020
Plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil od 1. července ze všech funkcí loketského faráře Jiřího Majkova....
1.7.2020
Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a...
29.6.2020
Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické,...
26.6.2020
Lesy České republiky dokončily obnovu nejrozsáhlejšího rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
23.6.2020
Vedení Karlových Varů znovu řeší, kam umístit zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Současné zázemí...
Reklama