Aš chce stabilizovat zaměstnanost ve svých školských zařízeních

Město Aš zaplatí příspěvky na dopravu pro učitele i nepedagogické pracovníky v městských školských zařízení. Příspěvek je určen těm zaměstnancům škol a školských zařízení, kteří dojíždějí za prací do Aše ze vzdálenosti větší než deset kilometrů.

Důvodem jsou stárnoucí pedagogické sbory a stále těžší získávání nových učitelů. Celková výše příspěvku v letošním roce činí 690.000 korun, řekl starosta Aše Dalibor Blažek (HNHRM).

„Máme úplně stejné problémy jako všechny ostatní města (v kraji). Ve školách a mateřských školách máme investováno spoustu peněz do moderního prostředí a do moderních výukových metod, ale začínají nám velmi citelně chybět pedagogové a nejenom oni, také ostatní pracovníci,“ řekl Blažek.

Karlovarský kraj chce koupit autobusy na CNG pro veřejnou dopravu

První příspěvky vyplatí město svým zaměstnancům v únoru letošního roku zpětně za odpracované pololetí. Dále se budou vyplácet vždy v únoru a v červenci. Rozmezí ročního příspěvku závisí na vzdálenosti bydliště a pracoviště a bude v rozmezí 10.000 až 35.000 korun. Na nejvyšší částku školští zaměstnanci dosáhnou při dojíždění delším než 30 kilometrů.

O přiznání příspěvku požádalo zatím 28 zaměstnanců, z toho 21 pedagogických a sedm nepedagogických. Nárok na příspěvek má zaměstnanec, jenž uzavřel smlouvu na dobu určitou i neurčitou, která musí trvat déle než pět měsíců.

Nedostatek učitelů řeší také další města i samotný kraj. Podle ministerstva je to pro 88,6 procenta škol významný až kritický problém. Nejvíce chybí fyzikáři, informatici nebo učitelé angličtiny. V minulém roce zavedl Cheb náborové příspěvky pro učitele v městských základních školách. Nově příchozí učitel tak dostane od města 100.000 korun jako motivaci. Také kraj přemýšlí o jednotném systému náborových příspěvků, které ale budou stát mnoho milionů.

ČTK

9.7.2020
Ve Františkových Lázních státem dotované vouchery na lázeňské pobyty zabírají, obsazenost se tam už začíná...
7.7.2020
U Perninku na Karlovarsku se dnes odpoledne čelně srazily dva osobní vlaky. Sdělil tomluvčí krajských...
6.7.2020
Pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech uspořádají v listopadu přehlídku, která překlene dobu mezi letošním...
2.7.2020
Plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil od 1. července ze všech funkcí loketského faráře Jiřího Majkova....
1.7.2020
Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a...
29.6.2020
Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické,...
26.6.2020
Lesy České republiky dokončily obnovu nejrozsáhlejšího rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
23.6.2020
Vedení Karlových Varů znovu řeší, kam umístit zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Současné zázemí...
23.6.2020
O tábory v Karlovarském kraji je letos velký zájem, srovnatelný s předchozími roky. Většina z...
Reklama