Aš chce stabilizovat zaměstnanost ve svých školských zařízeních

Město Aš zaplatí příspěvky na dopravu pro učitele i nepedagogické pracovníky v městských školských zařízení. Příspěvek je určen těm zaměstnancům škol a školských zařízení, kteří dojíždějí za prací do Aše ze vzdálenosti větší než deset kilometrů.

Důvodem jsou stárnoucí pedagogické sbory a stále těžší získávání nových učitelů. Celková výše příspěvku v letošním roce činí 690.000 korun, řekl starosta Aše Dalibor Blažek (HNHRM).

„Máme úplně stejné problémy jako všechny ostatní města (v kraji). Ve školách a mateřských školách máme investováno spoustu peněz do moderního prostředí a do moderních výukových metod, ale začínají nám velmi citelně chybět pedagogové a nejenom oni, také ostatní pracovníci,“ řekl Blažek.

Karlovarský kraj chce koupit autobusy na CNG pro veřejnou dopravu

První příspěvky vyplatí město svým zaměstnancům v únoru letošního roku zpětně za odpracované pololetí. Dále se budou vyplácet vždy v únoru a v červenci. Rozmezí ročního příspěvku závisí na vzdálenosti bydliště a pracoviště a bude v rozmezí 10.000 až 35.000 korun. Na nejvyšší částku školští zaměstnanci dosáhnou při dojíždění delším než 30 kilometrů.

O přiznání příspěvku požádalo zatím 28 zaměstnanců, z toho 21 pedagogických a sedm nepedagogických. Nárok na příspěvek má zaměstnanec, jenž uzavřel smlouvu na dobu určitou i neurčitou, která musí trvat déle než pět měsíců.

Nedostatek učitelů řeší také další města i samotný kraj. Podle ministerstva je to pro 88,6 procenta škol významný až kritický problém. Nejvíce chybí fyzikáři, informatici nebo učitelé angličtiny. V minulém roce zavedl Cheb náborové příspěvky pro učitele v městských základních školách. Nově příchozí učitel tak dostane od města 100.000 korun jako motivaci. Také kraj přemýšlí o jednotném systému náborových příspěvků, které ale budou stát mnoho milionů.

ČTK

8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
2.4.2021
Obci Prameny na Chebsku se podařilo získat návratnou finanční výpomoc 33,7 milionu korun od ministerstva...
1.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
26.3.2021
Aš na Chebsku začne letos s opravou objektu v Nedbalově ulici, ve kterém chce vybudovat...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
3.3.2021
Spolek chebských zdravotníků záměr odmítá stavbu nové polikliniky. Ani poslední schůzka spolku, vedení města a...
2.3.2021
Karlovarský kraj, který je extrémně postižený covidem-19, dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny od německých zemí....
1.3.2021
Okres Cheb je už týdny v problémech, nemocnice je před kolapsem pod náporem pacientů s covid-19....
24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
Reklama