Bez koncertů a stánky s většími rozestupy. Jak budou vypadat vánoční trhy v Karlovarském kraji

Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů a pokud se vůbec otevřou nějaké stánky, bude jich méně. Včera a dnes se rozsvítí vánoční stromy v Chebu a Karlových Varech, ale bez tradičních oslav.

Největší vánoční trhy v kraji se odehrávají v Chebu. I když město nechalo postavit na náměstí stánky, zvonici i kluziště jako v minulých letech, až protiepidemická opatření rozhodnou, jak budou trhy vypadat.

Zatím by se měly ve stáncích objevit jen vánoční ozdoby, stromky nebo jídlo s sebou. Fungovat s dodržením protikoronavirových opatření bude i ledové kluziště na náměstí.

V Karlových Varech přípravu na vánoční trhy přerušili. „I když zatím nemůžeme pozvat obyvatele města na svařené víno a jiné dobroty typické pro vánoční trhy, připravili jsme alespoň atraktivní výzdobu centra města. Věřím, že i rozsvícení vánočního stromu, byť proběhne jen prostřednictvím videa na sociálních sítích, k té atmosféře přispěje. Prodejní stánky zatím neinstalujeme a vyčkáváme,“ uvedla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Příbram zahájí advent online

Kdyby se vládní opatření rozvolnila a prodejci by měli zájem, je město připraveno stánky instalovat. „Stánky bychom umístili na prostranství před Mlýnskou kolonádou, případně i do Dvořákových sadů. Pokud by se podařilo vánoční trhy skutečně zahájit, pravděpodobně bychom je oproti původnímu plánu prodloužili až do 6. ledna,“ dodala primátorka.

Pokud se vládní opatření zmírní, plánují vánoční trhy také v Mariánských Lázních. „Trhy budou v omezeném množství, budeme začínat už 5. prosince na mikulášskou nadílku. Na tržišti bude přítomen Mikuláš, připravíme různé hry pro děti a nadílku. Oficiální začátek plánujeme na 6. prosince, kdy rozsvítíme vánoční strom,“ řekl starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti). Letošní trhy by měly být na ploše mezi zpívající fontánou a Karolininým pramenem, aby byly stánky od sebe dál.

vera/čtk

Ježíšek a komety letos ozdobí vánoční razítko z Božího Daru

13.1.2021
Vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) prověří vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice Stanislava Adamce, podle...
11.1.2021
Porody i akutní výkony budou směřovány do nemocnice v Karlových Varech. Chebská nemocnice, která je...
10.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.1.2021
V Karlovarském kraji podle dat ministerstva zdravotnictví o kapacitách nemocnic nejsou žádná volná lůžka intenzivní...
18.12.2020
Na Chebsku se v posledních dnech opět objevily záchvěvy země. Asi nesilnější otřes oblast zažila...
7.12.2020
Cheb odpustí podnikatelům, kteří působí v městských nebytových prostorách, polovinu nájemného za druhou půlku letošního...
1.12.2020
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech zvýší v roce 2021 cenu vodného a stočného v průměru...
24.11.2020
Po dvou nových úsecích dálnice D6 budou řidiči jezdit od příštího týdne. Ředitelství silnic a...
10.11.2020
Cheb získal unikátní historickou kroniku, kterou v 18. století sepsal tehdejší purkmistr města Johann Thomas...
27.10.2020
Město Lázně Kynžvart se nachází v Karlovarském kraji uprostřed známého lázeňského trojúhelníku měst Karlovy Vary,...
23.10.2020
Města v Karlovarském kraji obnovují dovoz potravin pro seniory, kteří žijí osaměle nebo jsou v...
Reklama