Bez koncertů a stánky s většími rozestupy. Jak budou vypadat vánoční trhy v Karlovarském kraji

Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů a pokud se vůbec otevřou nějaké stánky, bude jich méně. Včera a dnes se rozsvítí vánoční stromy v Chebu a Karlových Varech, ale bez tradičních oslav.

Největší vánoční trhy v kraji se odehrávají v Chebu. I když město nechalo postavit na náměstí stánky, zvonici i kluziště jako v minulých letech, až protiepidemická opatření rozhodnou, jak budou trhy vypadat.

Zatím by se měly ve stáncích objevit jen vánoční ozdoby, stromky nebo jídlo s sebou. Fungovat s dodržením protikoronavirových opatření bude i ledové kluziště na náměstí.

V Karlových Varech přípravu na vánoční trhy přerušili. „I když zatím nemůžeme pozvat obyvatele města na svařené víno a jiné dobroty typické pro vánoční trhy, připravili jsme alespoň atraktivní výzdobu centra města. Věřím, že i rozsvícení vánočního stromu, byť proběhne jen prostřednictvím videa na sociálních sítích, k té atmosféře přispěje. Prodejní stánky zatím neinstalujeme a vyčkáváme,“ uvedla primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Příbram zahájí advent online

Kdyby se vládní opatření rozvolnila a prodejci by měli zájem, je město připraveno stánky instalovat. „Stánky bychom umístili na prostranství před Mlýnskou kolonádou, případně i do Dvořákových sadů. Pokud by se podařilo vánoční trhy skutečně zahájit, pravděpodobně bychom je oproti původnímu plánu prodloužili až do 6. ledna,“ dodala primátorka.

Pokud se vládní opatření zmírní, plánují vánoční trhy také v Mariánských Lázních. „Trhy budou v omezeném množství, budeme začínat už 5. prosince na mikulášskou nadílku. Na tržišti bude přítomen Mikuláš, připravíme různé hry pro děti a nadílku. Oficiální začátek plánujeme na 6. prosince, kdy rozsvítíme vánoční strom,“ řekl starosta Mariánských Lázní Martin Kalina (Piráti). Letošní trhy by měly být na ploše mezi zpívající fontánou a Karolininým pramenem, aby byly stánky od sebe dál.

vera/čtk

Ježíšek a komety letos ozdobí vánoční razítko z Božího Daru

8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
2.4.2021
Obci Prameny na Chebsku se podařilo získat návratnou finanční výpomoc 33,7 milionu korun od ministerstva...
1.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
26.3.2021
Aš na Chebsku začne letos s opravou objektu v Nedbalově ulici, ve kterém chce vybudovat...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
3.3.2021
Spolek chebských zdravotníků záměr odmítá stavbu nové polikliniky. Ani poslední schůzka spolku, vedení města a...
2.3.2021
Karlovarský kraj, který je extrémně postižený covidem-19, dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny od německých zemí....
1.3.2021
Okres Cheb je už týdny v problémech, nemocnice je před kolapsem pod náporem pacientů s covid-19....
24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
Reklama