BMW se dohodla na prodeji pozemků u Sokolova pro vývojové centrum

Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o budoucím prodeji pozemků těžařské firmy pro stavbu vývojového centra na bývalé výsypce nedaleko Sokolova. Pozemky bude mít BMW až do zprovoznění testovacího polygonu pronajaté.

Smlouvu za BMW Group MDC podepsali jednatelé Roland Krause a Helwig Lehmann a za Sokolovskou uhelnou předseda představenstva Zbyšek Klapka a člen představenstva Jiří Pöpperl.

„BMW Group vývojové centrum hraje důležitou roli při transformaci BMW Group na technologickou společnost. Podpis je dalším krokem k budoucí mobilitě, která bude vyvinuta a odzkoušena v nové lokalitě poblíž Sokolova,“ řekl Helwig Lehmann, který je zodpovědný za výstavbu projektu.

Podle mluvčího BMW Group v České republice Davida Haidingera by BMW chtěla začít stavět co nejdříve, ale bude záležet na mnoha okolnostech. „Byli bychom rádi, kdyby se začalo už letos,“ řekl.

Nové vývojové centrum poskytne práci několika stovkám zaměstnanců a má přispět také k podstatnému zvýšení prestiže regionu. Nové vývojové místo bude sestávat z komplexu testovacích okruhů, které budou použity pro vývoj a testování budoucích technologií.

Čapkova vila se na čas otevře ještě před rekonstrukcí

Hlavními částmi budou různé dráhy, venkovské silnice a simulace města. K dispozici bude 16 zkušebních drah o celkové délce přes 100 kilometrů. Na území s rozlohou přibližně 650 hektarů vzniknou také administrativní a provozní budovy, dílny, sklady a další infrastruktura potřebná pro provoz centra a provádění testů a zkoušek.

Podpis smlouvy o prodeji pozemků je poslední nezbytný přípravný krok před chystaným zahájením stavby, který navazuje na již provedené přípravné práce. Obě strany se domluvily i na spolupráci v dalších oblastech.

Využití pozemků je také významný krok nejen pro revitalizaci rozsáhlé oblasti mezi obcemi Dolní Nivy, Lomnice a Vintířov, kde vývojové centrum vznikne, ale také pro celý Karlovarský kraj. BMW Group má za cíl být v regionu dobrým sousedem a být aktivní v oblastech sportu, kulturních a společenských akcí, stejně tak jako ve vzdělávání.

„Podepsání smlouvy s BMW Group, na jejímž základě se začne budovat centrum pro vývoj a testování budoucích technologií, je důležitým krokem pro naši společnost a současně i pro budoucnost našeho regionu,“ shrnul předseda představenstva Sokolovská uhelná Zbyšek Klapka.

čtk

24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
23.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.2.2021
Pacienty s covidem-19 bude možné převézt i do nemocnic v Německu. První nabídky spolkové země...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
18.2.2021
Kapacity nemocnic v Karlovarském kraji jsou na hraně. Zdravotnický personál je vyčerpaný a prognózy neslibují brzké...
17.2.2021
Přetížená Nemocnice v Sokolově nemohla v úterý přijmout nové pacienty s koronavirem. O víkendu jich...
15.2.2021
Teploty v Karlovarském kraji v noci znovu klesly na některých místech hluboko pod minus 20...
11.2.2021
Situace v sokolovské nemocnici je kvůli šíření covidu-19 kritická, chybějí lůžka, pacienty je nutné selektovat...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
Reklama