Cheb chce do druhé průmyslové zóny investora s pokročilou výrobou

Město Cheb chce do svého Průmyslového parku II najít investora, který nabídne kvalifikovanou práci. Se zájemci o vstup do zóny, která patří mezi strategické zóny České republiky, už město jednalo. Konkrétní dohoda ale zatím není, řekl novinářům starosta Chebu Antonín Jalovec (VPM).

„Měli jsme tu několik zájemců o investice, nicméně máme velmi tvrdé podmínky pro investora. Tím prvním je vytvoření vysoce kvalifikovaných pracovních míst, raději menší počet kvalifikovaných než větší počet nekvalifikovaných míst,“ uvedl Jalovec.

Další podmínkou města je minimalizace dopadů na životní prostředí, například z pohledu úspor energií nebo nakládání s vodou. Město také požaduje, aby se investor následně podílel na životě ve městě, a to například podporou sportovních, kulturních a společenských akcí.

Cheb ale také chce, aby případný investor zabral větší část z asi 120 hektarů plochy průmyslového parku. Je to tedy odlišný přístup než u Průmyslového parku I, kde je větší množství menších firem.

Podle Jalovce město s jedním vážným zájemcem už několik měsíců jedná. O koho jde nebo v jakém oboru působí, ale starosta zatím prozradit nechtěl. Firma podle něj zvažuje více lokalit a dokud nebude rozhodnuta, identitu investora město nechce zveřejnit.

Cheb patří i díky své průmyslové zóně, která je největší v Karlovarském kraji, k okresům s nejnižší nezaměstnaností v regionu. V prosinci, i přes částečný nárůst, se podíl nezaměstnaných udržel na 1,9 procenta. Například v sousedním Sokolovsku je podíl nezaměstnaných dvojnásobný, tedy 3,8 procenta.

ČTK

Dnes, 18:14
V Karlovarském kraji se nakazilo už 138 lidí novým typem koronaviru. Od pátku přibylo 14...
Dnes, 09:20
Expozici soch z dílny předního barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna připravují v zámku ve Valči...
Včera, 15:40
Léčivé prameny v Karlových Varech kvůli opatřením proti šíření koronaviru přestaly léčit. Vřídelní vodu nemá...
Včera, 13:35
Půlku oddělení následné péče zavřela Sokolovská nemocnice. Na oddělení je pacientka, u níž se potvrdila...
2.4.2020
Sokolovští radní rozhodli o tom, že sníží, případně zcela prominou nájem podnikatelům, kteří mají pronajaté...
2.4.2020
V Chebu začal sloužit veřejný rouškomat. Umožní lidem zakoupit si za 40 korun dvě roušky....
2.4.2020
Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o...
2.4.2020
Výrobce ochranných pracovních pomůcek, společnost Refil z Karlových Varů, výrazně navýšil v posledních měsících produkci...
1.4.2020
Bezdomovci v Chebu mohou využívat stan, který stojí vedle noclehárny farní charity ve Vrázově ulici....
1.4.2020
V Lokti na Sokolovsku pracovníci technických služeb pravidelně dezinfikují veřejné prostory kvůli koronaviru. K postřiku...
Reklama