Dvaačtyřicetiletý zloděj už sedí ve vazbě, nad jeho drzostí ale stále zůstává rozum stát

Sedm měsíců kradl na Chebsku a Ašsku dvaačtyřicetiletý zloděj, který využíval své neskutečné drzosti a částečně i štěstí. Kradl totiž například v šatně firmy, v budově technických služeb, ve zdravotnickém zařízení i rodinných domech. Naštěstí ho policisté zadrželi a soudce poslal do vazby.

„Například na konci dubna vstoupil dvaačtyřicetiletý muž do jedné společnosti v Aši, následně do neuzamčené šatny a tam z volně odložené kabelky odcizit finanční prostředky a stravenky. O tři týdny později si to měl namířit do budovy technických služeb na Chebsku. Také tam měl proniknout do otevřené kanceláře a z té odcizit mobilní telefon. V polovině května se povedlo vniknout do areálu zdravotnického zařízení na Chebsku a z kuchyňky odcizit ze dvou volně odložených peněženek finanční hotovost,“ říká policejní mluvčí Jakub Kopřiva s tím, že lékařské zařízení zloděj navštívil i na začátku června na Chebsku, kde vnikl do ordinace.

„I tam odcizil drobné finanční prostředky. A jak se říká, s jídlem roste chuť, proto se zloděj nezalekl ani krádeže v restauraci, kde z volně odloženého batohu vytáhl peněženku, vzal si z ní finanční hotovost a peněženku vrátil zpět do batohu a následně odešel,“ doplňuje policejní mluvčí.

Napilno měl dvaačtyřicetiletý muž také v červenci, kdy nejprve vniknul přes terasu do rodinného domu v Chebu. Ten prohledal a nakonec z něj odcizit pánskou příruční tašku a peněženku s finančními prostředky.

„Vrchol jeho drzosti měl ale teprve přijít. V polovině července vstoupit na pozemek domu v Chebu. Následně vnikl do rodinného domu a začal ho prohledávat. Po chvíli ho ovšem v kuchyni uviděla majitelka domu a dvaačtyřicetiletý muž na její výzvu odešel. Po cestě ovšem ještě zkoušel otevřít uzavřené dveře do jedné z místností,“ pokračuje Jakub Kopřiva.

Chebským kriminalistům se vcelku rychle podařilo objasnit většinu z jeho činů, proto ho obvinili ze spáchání krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, který jej akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a hrozí mu trest odnětí svobody až na tři roky.

Zdroj: vz/pčr

Dnes, 13:34
Hostem letošního filmového festivalu v Karlových Varech bude americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke....
Dnes, 10:52
Areál, který má sloužit k testování autonomních vozidel jedné z nejznámějších světových automobilek, by se...
Dnes, 09:37
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 09:37
Zápas, kterému je přezdíváno podkrušnohorské derby, bude pro domácí celek Energie druhým přípravným střetnutím na...
Dnes, 08:53
Kabelku zavěšenou na nákupním vozíku zapomněla devětasedmdesátiletá seniorka v jednom ze sokolovských obchodních domů. Když...
Dnes, 07:38
Lázeňské město, které bylo před několika dny zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO, chce být...
Včera, 13:20
Bez předchozího upozornění a hlavně uprostřed letních prázdnin a dovolených zaslal hejtman Karlovarského kraje Petr...
Včera, 11:31
Výročí sto třiceti let, které uplynuly od návštěvy významného amerického novináře, spisovatele a humoristy Marka...
Včera, 10:56
Radnice některých obcí a měst v Karlovarském kraji stále dostávají stížnosti obyvatel na neposekanou trávu....
Včera, 07:43
Zakotvená kánoe na břehu řeky Ohře lákala v centru Karlových Varů sedmadvacetiletého zloděje natolik, že...
3.8.2021
Celkem sedmnáct politických stran, politických hnutí a koalic bude v Karlovarském kraji usilovat o hlasy...
Reklama