Karlovarský kraj chce zkrátit čekací dobu pacientů na vyšetření magnetickou rezonancí

Karlovarský kraj chce přidat Karlovarské krajské nemocnici (KKN) desítky milionů korun na obnovu přístrojového vybavení. V první fázi by mělo jít o 20 milionů korun, o dalších penězích bude kraj jednat, řekl to krajský radní Jan Bureš (ODS). Chce tím zkrátit čekací dobu pacientů na vyšetření magnetickou rezonancí. KKN je krajskou společností, spadají pod ni nemocnice v Karlových Varech a v Chebu.

„Rada doporučila zastupitelstvu schválit navýšení základního jmění o 20 milionů korun, které budou vázány na přístrojové vybavení,“ uvedl Bureš. Nemocnice podle něj vyčíslila potřebné peníze na obnovu přístrojů na 70 milionů korun, pokud by se renovovala magnetická rezonance v Karlových Varech, nebo na 90 milionů v případě koupě nové.

Kraj si ale podle Bureše vymínil, že pokud přidá nemocnicím na obnovu magnetické rezonance, KKN zajistí rozšíření jejího provozu. Na vyšetření se nyní totiž čeká i tři měsíce.

Karlovarská krajská nemocnice má v současné době moderní přístrojové vybavení, mnohdy i lepší než některé fakultní nemocnice. Nakoupila je většinou před lety z evropských dotací. Jenže přístroje postupně stárnou a na jejich obnovu nemá KKN, která hospodaří dlouhá léta ve ztrátě, vlastní prostředky a dotace.

O poskytnutí dalších desítek milionů korun na přístroje bude radní Bureš jednat s ostatními členy rady, až se bude rozhodovat o přerozdělení přebytku hospodaření kraje z loňského roku.

Karlovarská krajská nemocnice zaměstnává zhruba 1500 pracovníků. Podle odhadů z konce loňského roku by se KKN měla za rok 2019 dostat do ztráty okolo 70 milionů korun, předloni to bylo zhruba 250 milionů korun.

Včera, 18:10
Karlovarský kraj podpoří dotací i letos kulturní akce. Některé ale byly kvůli koronaviru zrušeny a...
Včera, 07:37
Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací. Je součástí rekonstrukce, která...
10.8.2020
Děti z dětských domovů z Česka a dobrovolníci ze zahraničí společně pomohou během dvoutýdenního pobytu...
9.8.2020
Provoz letecké záchranné služby v Ústí nad Labem stojí ročně desítky milionů korun. Náklady se...
6.8.2020
Ostrov na Karlovarsku plánuje na místním hřbitově obnovit devět hrobů významných osobností města. Půjde zejména...
6.8.2020
V sokolovském zámku se od září uvolní prostory, kde dosud sídlila městská knihovna. V současné...
5.8.2020
Výrobce hudebních nástrojů Strunal - Schönbach v Lubech na Chebsku končí. Firma, která prodávala smyčcové...
4.8.2020
Rychlovlak pendolino by mohl od začátku září jezdit až do Karlových Varů. Předběžně se na...
2.8.2020
Cheb začne v srpnu se stavbou první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy podjezdu pod viaduktem...
1.8.2020
Památky a turistické cíle v Karlovarském kraji měly kvůli koronaviru na jaře velké výpadky v...
Reklama