Karlovarský kraj dá z přebytku 100 milionů korun na opravy silnic

Karlovarský kraj přidá z přebytku rozpočtu z minulého roku 100 milionů korun na opravy silnic druhé a třetí třídy. Jde o první část peněz, které kraj doporučil zastupitelstvu k přerozdělení ze 717 milionů korun přebytku z loňska, řekla náměstkyně hejtmana Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Odbory krajského úřadu podle ní dostaly čas na to, aby navrhly, jak rekordní přebytek přerozdělit. Peníze na silnice ale dostaly přednost. Schvalovat by je měli zastupitelé kraje v pondělí 17. února.

„Chtěli jsme, aby krajští silničáři mohli začít s přípravami akcí a mohli třeba už v březnu nebo dubnu začít s opravami. Jinak by museli čekat až na dubnové zastupitelstvo,“ uvedla Mračková Vildumetzová.

Na opravy silnic má Karlovarský kraj v rozpočtu na letošní rok už 115 milionů korun, dalších 100 milionů získá nyní z přebytku a je možné, že ještě vedení kraje doporučí částku zvýšit. Na opravy silnic by mohly dostat i letos kraje také ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

Experti z EU budou dva roky pomáhat s přeměnou Sokolovska

Podle náměstka hejtmana Martina Hurajčíka (ANO) mají krajští silničáři připravené projekty asi za 300 milionů korun. Pokud opravy začnou hned, jak to dovolí počasí, může kraj i ušetřit náklady. Zakázky uprostřed stavební sezony bývají obvykle dražší.

ČTK

Dnes, 08:11
V Sokolově se má příští školní rok (respektive školní rok 2020/2021) otevřít pobočka Vojenské střední...
Včera, 18:00
Krajská knihovna Karlovy Vary rozjela průzkum spokojenosti čtenářů. "Cílem tohoto průzkumu je oslovit veřejnost, která...
20.2.2020
Karlovarský kraj chce přidat Karlovarské krajské nemocnici (KKN) desítky milionů korun na obnovu přístrojového vybavení....
20.2.2020
Loket na Sokolovsku plánuje vybudovat dopravní terminál a parkoviště v Nádražní ulici. U současné železniční...
19.2.2020
Na Letišti Karlovy Vary si záchranáři, hygienici a zástupci Karlovarského kraje ověřovali postup pro případ,...
18.2.2020
Rada Karlovarského kraje schválila nákup ochranných pomůcek do výše 100 tisíc korun jako humanitární pomoc...
17.2.2020
Zastupitelé Karlovarského kraje budou rozhodovat o přerozdělení 717 milionů korun z přebytku loňského hospodaření kraje....
16.2.2020
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
15.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary získala sbírku knih nedávno zesnulé herečky Vlasty Chramostové. Mezi asi 3000...
15.2.2020
Draze může pejskaře vyjít venčení na veřejném prostranství, zjistí-li strážníci, že pes nemá čip. Za...
Reklama