Kdo zrušil očkovací centrum v Chodově? Kraj šíří mylné informace, tvrdí opozice

Vedení Karlovarského kraje v minulých dnech zveřejnilo informaci o zrušení očkovacího centra v Chodově, což u mnoha obyvatel vyvolalo obrovskou vlnu nevole. Veřejnost ale byla ze strany Karlovarského kraje mylně informována v tom smyslu, že očkovací centrum zrušila vláda a premiér Andrej Babíš.

„Dnes ráno jsem měla pracovní setkání s premiérem Andrejem Babišem, kde jsem požadovala vysvětlení problematiky rušení očkovacích center v Chodově a Ostrově. Premiér mě upozornil, že on ani jeho vláda žádná očkovací centra neruší. Během schůzky jsme kontaktovali koordinátorku očkování Karlovarského kraje Dagmar Uhlíkovou, která potvrdila, že rušení očkovacího centra v Chodově je jejím rozhodnutím a rozhodnutím vedení Karlovarského kraje v čele s hejtmanem Petrem Kulhánkem, nikoliv vlády a premiéra Andreje Babiše,“ vysvětluje krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Podle jejích dalších slov koordinátorka očkování Dagmar Uhlíková premiérovi slíbila, že informace uvede na pravou míru a bude veřejnost a zejména obyvatele Chodova a Ostrova informovat o tom, jak budou v Karlovarském kraji otevřena a provozována očkovací centra a kde se lidé mohou očkovat.

Infarkt, halucinace i narušení sluchu. Tisíce Čechů trpí vedlejšími účinky po očkování

„Očkování je pro premiéra Andreje Babiše a celou jeho vládu absolutní prioritou a musí proběhnout co nejrychleji a bez problémů. Toto mají zajistit hejtmani, kteří mají mít svoji očkovací strategii, schválenou orgánem kraje a kterou se řídí. Premiér mě současně upozornil, že se plánuje větší zapojení praktických lékařů do očkování, a tudíž je velmi pravděpodobné, že se v některých krajích mohou vybraná očkovací centra postupně utlumovat. Vždy to ale bude na základě rozhodnutí hejtmana nebo krajského koordinátora očkování, nikoliv premiéra nebo vlády,“ dodává Mračková Vildumetzová, která společně s premiérem Andrejem Babišem nabádá obyvatele Karlovarského kraje, aby se nechali očkovat, chránili si tak své zdraví a pomohli tím celé společnosti k návratu do normálního života.

V kraji pokračuje očkování proti koronaviru, zdravotníci do pondělí spotřebovali 116 928 dávek vakcín. Ve pondělí zdravotníci očkovali dalších 1868 lidí, což je o 329 více než před týdnem. Očkování dostalo v kraji 88 431 lidí, to je přes 27,9 procenta všech jeho obyvatel. Očkování má ukončené 28 497 lidí, což je 9,6 procenta obyvatel.

11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
8.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
4.6.2021
Cheb letos zmodernizuje a výrazně rozšíří kamerový systém ve městě. Počet kamerových bodů se více...
26.5.2021
Aš na Chebsku pokračuje v bytové výstavbě, která má přilákat nové obyvatele, zejména mladé rodiny...
21.5.2021
Očkovací strategie Karlovarského kraje je již schválený dokument, který by mělo brát vedení kraje za...
18.5.2021
Město Cheb letos finančně podpoří devět návrhů obyvatel na zkrášlení a zlepšení vzhledu města. Ve...
17.5.2021
Po vynucené pauze se začínají znovu otvírat lázeňské hotely. V Mariánských Lázních dnes zhruba po...
5.5.2021
V Chebu začalo hlasování o návrzích občanů na zlepšení veřejných prostor. Město pořádá soutěž o...
3.5.2021
Panelový dům v Kamenné ulici 40 čeká demolice, rozhodli o tom zastupitelé na doporučení Rady...
Reklama