Kulhánek a STAN selhali, přesto vytváří dojem, že se rýsuje většinová koalice s ODS/KDU-ČSL

Debakl. To je výsledek povolebního jednání Petra Kulhánka (STAN) o vzniku koalice, která by vládla Karlovarskému kraji. Koalici sliboval do konce týdne. Předminulého týdne. Nyní přiznal selhání otevřeně, na ustavujícím zastupitelstvu 12. listopadu nebude zvoleno nové vedení kraje. Přesto se snaží vzbudit dojem, že se rýsuje možnost 28 členné většiny a jedná o programové shodě. Zatím ale nedokázal splnit základní podmínku platformy sedmi mandátů, které prezentuje koalice ODS/KDU-ČSL, a to personální zastoupení v koalici.

„Po dnešním jednání mezi jednotným blokem 21 Koalice pro změnu a zástupci koalice ODS a KDU-ČSL se rýsuje možnost vytvoření osmadvacetičlenné většiny, která by zahrnovala všechny zvolené strany s výjimkou hnutí ANO a SPD,“ zveřejnil na sociálních sítích kandidát na hejtmana Petr Kulhánek.

Jedná se ale o čistou fantazii. Dokazuje to fakt, že ve svém vyjádření koalice ODS/KDU-ČSL stále trvá na svém hejtmanovi a dvou členech rady. Tedy stejné pozici, kterou jim nabídlo v jednání Hnutí ANO.

„Nicméně ODS/KDU-ČSL dále trvá na obsazení pozice hejtmana a dvou dalších radních s gescí životní prostředí, kultura/památková péče a doprava. Stále však stojíme za principem proporcionality a vyváženosti, který opravňuje k nominaci hejtmana naše uskupení “21”,“ přiznalo Kulhánkovo seskupení osmi různorodých stran.

Kulhánkův pakt se shoduje s demokraty a lidovci jen na tom, že se shodli, že budou dál jednat.

„Zazněl akcent na vedení diskuse nad hledáním programových průniků jednotlivých subjektů a nad prioritními problémy budoucnosti kraje,“ dodalo Kulhánkovo uskupení.

Vůli jednat ale daly ODS s KDU-ČSL už několikrát najevo, vydávat to za posun v jednání je prostoduchý politický taneček, ze kterého Kulhánek funkční koalici neposkládá ani do příštích krajských voleb.

„I přesto, že existuje shoda na pokračování v jednání, je jisté, že ustavující Zastupitelstvo Karlovarského kraje 12.11.2020 nebude moci ustavit novou krajskou vládu,“ přiznal debakl Kulhánkova uskupení právě Petr Kulhánek.

Je už více než měsíc po volbách, zatím co ostatní kraje už mají jasno, Karlovarský tápe. Kulhánek prošvihl vlastní termín sestavení koalice a je otázkou času, kdy někomu z jeho politického slepence dojde, že to tak bude pořád. Faktem zůstává, že Hnutí ANO, které chtěli systémově vyšachovat ze hry, drží svou vlastní neschopností ve vedení Karlovarského kraje.

Včera, 14:26
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
7.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
7.4.2021
V krajské nemocnici v Karlových Varech zahájilo provoz Centrum diagnostiky a léčby bolestí hlavy. Kromě...
6.4.2021
Prudká změna počasí odsunula letošní začátek blokového čištění komunikaci v Karlových Varech. Místo úklidu tak...
2.4.2021
Obci Prameny na Chebsku se podařilo získat návratnou finanční výpomoc 33,7 milionu korun od ministerstva...
1.4.2021
Město Karlovy Vary dnes nechalo vydezinfikovat dočasnou ubytovnu, kde trávili izolaci lidé bez přístřeší nakažení...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
26.3.2021
Aš na Chebsku začne letos s opravou objektu v Nedbalově ulici, ve kterém chce vybudovat...
24.3.2021
Příjmy Sokolova jsou za první dva měsíce roku nižší, než město čekalo. Radnice zaznamenala za...
22.3.2021
V Karlovarském kraji loni ubylo 1 353 obyvatel. Úbytek byl hlavně kvůli většímu počtu úmrtí...
Reklama