Kulhánek a STAN selhali, přesto vytváří dojem, že se rýsuje většinová koalice s ODS/KDU-ČSL

Debakl. To je výsledek povolebního jednání Petra Kulhánka (STAN) o vzniku koalice, která by vládla Karlovarskému kraji. Koalici sliboval do konce týdne. Předminulého týdne. Nyní přiznal selhání otevřeně, na ustavujícím zastupitelstvu 12. listopadu nebude zvoleno nové vedení kraje. Přesto se snaží vzbudit dojem, že se rýsuje možnost 28 členné většiny a jedná o programové shodě. Zatím ale nedokázal splnit základní podmínku platformy sedmi mandátů, které prezentuje koalice ODS/KDU-ČSL, a to personální zastoupení v koalici.

„Po dnešním jednání mezi jednotným blokem 21 Koalice pro změnu a zástupci koalice ODS a KDU-ČSL se rýsuje možnost vytvoření osmadvacetičlenné většiny, která by zahrnovala všechny zvolené strany s výjimkou hnutí ANO a SPD,“ zveřejnil na sociálních sítích kandidát na hejtmana Petr Kulhánek.

Jedná se ale o čistou fantazii. Dokazuje to fakt, že ve svém vyjádření koalice ODS/KDU-ČSL stále trvá na svém hejtmanovi a dvou členech rady. Tedy stejné pozici, kterou jim nabídlo v jednání Hnutí ANO.

„Nicméně ODS/KDU-ČSL dále trvá na obsazení pozice hejtmana a dvou dalších radních s gescí životní prostředí, kultura/památková péče a doprava. Stále však stojíme za principem proporcionality a vyváženosti, který opravňuje k nominaci hejtmana naše uskupení “21”,“ přiznalo Kulhánkovo seskupení osmi různorodých stran.

Kulhánkův pakt se shoduje s demokraty a lidovci jen na tom, že se shodli, že budou dál jednat.

„Zazněl akcent na vedení diskuse nad hledáním programových průniků jednotlivých subjektů a nad prioritními problémy budoucnosti kraje,“ dodalo Kulhánkovo uskupení.

Vůli jednat ale daly ODS s KDU-ČSL už několikrát najevo, vydávat to za posun v jednání je prostoduchý politický taneček, ze kterého Kulhánek funkční koalici neposkládá ani do příštích krajských voleb.

„I přesto, že existuje shoda na pokračování v jednání, je jisté, že ustavující Zastupitelstvo Karlovarského kraje 12.11.2020 nebude moci ustavit novou krajskou vládu,“ přiznal debakl Kulhánkova uskupení právě Petr Kulhánek.

Je už více než měsíc po volbách, zatím co ostatní kraje už mají jasno, Karlovarský tápe. Kulhánek prošvihl vlastní termín sestavení koalice a je otázkou času, kdy někomu z jeho politického slepence dojde, že to tak bude pořád. Faktem zůstává, že Hnutí ANO, které chtěli systémově vyšachovat ze hry, drží svou vlastní neschopností ve vedení Karlovarského kraje.

20.1.2021
Martýrium zrození koalice v Karlovarském kraji je u konce. Byla to přetahovaná o moc, ve které...
18.1.2021
Mrtvého novorozence, kterého našli u břehu řeky Ohře 22. prosince kolemjdoucí v Karlových Varech, zabila...
15.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.1.2021
Karlovarský kraj má od přelomu roku dvě nové kulturní památky. Jde o poutní kapli Panny...
13.1.2021
Vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) prověří vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice Stanislava Adamce, podle...
12.1.2021
Představenstvo Karlovarské krajské nemocnice a. s. (KKN) rezignovalo na funkce. Oficiální důvod je rozdílný pohled...
11.1.2021
Porody i akutní výkony budou směřovány do nemocnice v Karlových Varech. Chebská nemocnice, která je...
10.1.2021
V Karlovarském kraji podle dat ministerstva zdravotnictví o kapacitách nemocnic nejsou žádná volná lůžka intenzivní...
30.12.2020
V nemocnicích a v některých sociálních zařízeních v Karlovarském kraji nadále pomáhají vojáci. Jejich výpomoc...
29.12.2020
Chvění v důsledku silného zemětřesení v Chorvatsku dnes pocítili i lidé na území Česka, včetně...
29.12.2020
Na Božím Daru přibývá karavanů, lidé také zastavené lanovky nahrazují vlastní dopravou auty. I když...
Reklama