Lepší čísla i z Karlovarského kraje. Testování však pokračuje

Situace kolem koronaviru v Karlovarském kraji se začíná zlepšovat, řekl dnes hejtman Petr Kubis (ANO), podle nějž už je mezi zdravotníky víc uzdravených než nakažených. Stav se lepší i v chebské a mariánskolázeňské nemocnici, kde bylo nakažených nejvíc. Pokračuje testování zaměstnanců zdravotnických a sociálních zařízení. Kraj chce začít testovat také hasiče, policisty a záchranáře v největším ohnisku nákazy v regionu, tedy na Chebsku.

„Jsem hrozně rád, že se vracíme ke standardnímu režimu, zejména co se týče unikátního opatření v chebské nemocnici, kde se během několika hodin podařilo protestovat všechny zaměstnance a byla provedena dekontaminace všech budov,“ řekl Kubis. „Co se týče nárůstu (počtu) nemocných v kraji, tak za posledních pár dní ta čísla jsou velmi dobrá,“ dodal.

Minulý týden kvůli růstu počtu nakažených zaměstnanců i pacientů přerušila nemocnice v Chebu skoro úplně provoz, zaměstnanci absolvovali testy a prostory nemocnice odborně vydezinfikovali hasiči. V pondělí již nemocnice obnovila činnost většiny oddělení.

Celkově se v chebské nemocnici nakazilo přes 40 zaměstnanců. Plošné testování zaměstnanců minulý týden odhalilo dalších 7 případů. Nakažení zůstávají v domácí karanténě.

Vyšší počet nakažených mezi pacienty a zaměstnanci hlásila i mariánskolázeňská nemocnice, kde se nakazilo přes 30 lidí z personálu. Podle hejtmana se již někteří uzdravili a začínají se vracet do práce.

Další přechod do Německa pro pendlery otevřen

„Na co jsem ale opravdu hrdý, tak že jsme ochránili domovy pro seniory. Z toho jsme měli největší obavy. Testování pracovníků sociálních zařízení nicméně dále běží,“ uvedl Kubis.

Vedení kraje plánuje testovat na Chebsku také hasiče, policisty i záchranáře. „Protože na nich to, když bude nějaký problém, vše stojí. I když se situace na Chebsku zlepšuje, chceme je plošně otestovat,“ řekl.

Podle ranních údajů ministerstva zdravotnictví se v Karlovarském kraji dosud nakazilo koronavirem 430 lidí, 29 lidí už nákaze podlehlo.

vera/čtk

Dnes, 14:30
Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů...
24.11.2020
Po dvou nových úsecích dálnice D6 budou řidiči jezdit od příštího týdne. Ředitelství silnic a...
10.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
10.11.2020
Cheb získal unikátní historickou kroniku, kterou v 18. století sepsal tehdejší purkmistr města Johann Thomas...
27.10.2020
Město Lázně Kynžvart se nachází v Karlovarském kraji uprostřed známého lázeňského trojúhelníku měst Karlovy Vary,...
23.10.2020
Města v Karlovarském kraji obnovují dovoz potravin pro seniory, kteří žijí osaměle nebo jsou v...
19.10.2020
V Karlovarském kraji začne ode dneška fungovat druhé zařízení pro pacienty nakažené covidem-19, pro které...
16.10.2020
Pokus o sestavení široké koalice v Karlovarském kraji nevyšel. I nadále se tak o sestavení...
7.10.2020
Noví učitelé v Karlovarském kraji mohou získat náborový příspěvek. Kraj tím chce pomoci řešit problém...
6.10.2020
V Chebu vznikne příspěvková organizace Správa sportovišť města Chebu, která bude spravovat velká městská sportoviště....
4.10.2020
Volební výsledky v Karlovarském kraji umožňují vznik koalice i bez vítězného ANO. Musely by se...
Reklama