Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošlo

Další fotky

Od 1. srpna 2018 zavedl Cheb pilotní projekt MHD zdarma, týkající se lidí s trvalým pobytem ve městě. Projekt, který byl prodloužen i na letošní rok, se týká dospělých, dětí od 6 do 15 let (mladší děti mají MHD zdarma stále) a seniorů – do 65. Pro ty platí 90denní časové jízdné.

Pro starší senioři je to roční časové jízdné. Zdarma mají, v rámci projektu, chebskou MHD také držitelé průkazu Svazu bojovníků za svobodu, Konfederace politických vězňů, příslušníci PTP a držitele Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského. I u nich se jedná o roční časové jízdné.

Pozitivní ohlas

„Původní myšlenka zavedení této služby pro občany města Cheb byla větší vytíženost autobusů a menší využívání vozidel ve městě. Bohužel se tak nestalo, ale zájem o bezplatné využívání linek se u seniorů, žáků a studentů setkal s pozitivním ohlasem,“ uvedla pro Náš REGION tisková mluvčí Chebu Simona Liptáková.

FOTO: Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 4 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 2 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 6 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošlo
Další fotky
Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošloCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 5 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 7 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 8 – foto AC

„Loňská akce MHD zdarma byla zavedena v termínu do 30. září 2019, vzhledem k požadavkům veřejnosti se pro letošní rok termín prodloužil až do 31. prosince 2020, což je novinka oproti loňsku. Město na provoz autobusů MHD zdarma v loňském roce doplatilo 1 086 000 korun,“ dodala.

Obyvatelé Kolína si přeji hodiny na nádraží i MHD pro děti zdarma

Koho se bezplatné MHD týká

Bezplatného MHD v rámci projektu mohou využít cestující z těchto příměstských částí: Cheb – Bříza nad Ohří, Cetnov, Dolní Dvory, Pelhřimov, Dřenice u Chebu, Háje u Chebu, Horní Dvory, Hradiště u Chebu, Chvoječná, Jindřichov u Tršnic, Klest, Loužek, Podhoří, Podhrad, Skalka, Hrozňatov, Střížov, Tršnice.

Tip na výlet: Cheb a jeho genius loci

Od začátku ledna si mohou všichni, kterých se jízdné zdarma týká, nechat svoji čipovou kartu bezplatně nabít v kanceláři Autobusů Karlovy Vary na dopravním terminálu. „V případě dětí a studentů půjde vždy o tříměsíční časové jízdné, které jinak stojí 400 korun, u seniorů nad 65 let o roční časové jízdné v hodnotě 245 korun a u zvláštního jízdného o roční časové jízdné v hodnotě 175 korun,“ informuje chebská radnice.

Dnes, 11:33
Na Letišti Karlovy Vary si záchranáři, hygienici a zástupci Karlovarského kraje ověřovali postup pro případ,...
Včera, 17:51
Rada Karlovarského kraje schválila nákup ochranných pomůcek do výše 100 tisíc korun jako humanitární pomoc...
17.2.2020
Zastupitelé Karlovarského kraje budou rozhodovat o přerozdělení 717 milionů korun z přebytku loňského hospodaření kraje....
16.2.2020
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
15.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary získala sbírku knih nedávno zesnulé herečky Vlasty Chramostové. Mezi asi 3000...
15.2.2020
Draze může pejskaře vyjít venčení na veřejném prostranství, zjistí-li strážníci, že pes nemá čip. Za...
14.2.2020
Sokolov chce opravit starou budovu ve sportovním areálu Baník, která slouží jako zázemí pro fotbalisty....
14.2.2020
Karlovarský kraj přidá z přebytku rozpočtu z minulého roku 100 milionů korun na opravy silnic...
13.2.2020
Ostrov na Karlovarsku chce letos vybudovat parkoviště v Jáchymovské ulici. Bude mezi světelnou křižovatkou a...
13.2.2020
Policie obžalovala tři osoby v případu údajné šikany dětí v MŠ Stonožka v Klášterci nad...
Reklama