Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošlo

Další fotky

Od 1. srpna 2018 zavedl Cheb pilotní projekt MHD zdarma, týkající se lidí s trvalým pobytem ve městě. Projekt, který byl prodloužen i na letošní rok, se týká dospělých, dětí od 6 do 15 let (mladší děti mají MHD zdarma stále) a seniorů – do 65. Pro ty platí 90denní časové jízdné.

Pro starší senioři je to roční časové jízdné. Zdarma mají, v rámci projektu, chebskou MHD také držitelé průkazu Svazu bojovníků za svobodu, Konfederace politických vězňů, příslušníci PTP a držitele Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského. I u nich se jedná o roční časové jízdné.

Pozitivní ohlas

„Původní myšlenka zavedení této služby pro občany města Cheb byla větší vytíženost autobusů a menší využívání vozidel ve městě. Bohužel se tak nestalo, ale zájem o bezplatné využívání linek se u seniorů, žáků a studentů setkal s pozitivním ohlasem,“ uvedla pro Náš REGION tisková mluvčí Chebu Simona Liptáková.

FOTO: Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 4 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 2 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 6 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošlo
Další fotky
Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošloCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 5 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 7 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 8 – foto AC

„Loňská akce MHD zdarma byla zavedena v termínu do 30. září 2019, vzhledem k požadavkům veřejnosti se pro letošní rok termín prodloužil až do 31. prosince 2020, což je novinka oproti loňsku. Město na provoz autobusů MHD zdarma v loňském roce doplatilo 1 086 000 korun,“ dodala.

Obyvatelé Kolína si přeji hodiny na nádraží i MHD pro děti zdarma

Koho se bezplatné MHD týká

Bezplatného MHD v rámci projektu mohou využít cestující z těchto příměstských částí: Cheb – Bříza nad Ohří, Cetnov, Dolní Dvory, Pelhřimov, Dřenice u Chebu, Háje u Chebu, Horní Dvory, Hradiště u Chebu, Chvoječná, Jindřichov u Tršnic, Klest, Loužek, Podhoří, Podhrad, Skalka, Hrozňatov, Střížov, Tršnice.

Tip na výlet: Cheb a jeho genius loci

Od začátku ledna si mohou všichni, kterých se jízdné zdarma týká, nechat svoji čipovou kartu bezplatně nabít v kanceláři Autobusů Karlovy Vary na dopravním terminálu. „V případě dětí a studentů půjde vždy o tříměsíční časové jízdné, které jinak stojí 400 korun, u seniorů nad 65 let o roční časové jízdné v hodnotě 245 korun a u zvláštního jízdného o roční časové jízdné v hodnotě 175 korun,“ informuje chebská radnice.

12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
8.9.2020
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Letos by se měly opravit...
1.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
1.9.2020
Sklizeň základních obilovin a řepky v Karlovarském kraji končí, zbývají sklidit poslední hektary obilovin. Výnosy...
1.9.2020
Cheb vyčlení pět milionů korun na takzvaný participativní rozpočet i pro příští rok. Občané tak...
31.8.2020
Vedení Karlových Varů rozhodlo, že nebude prodávat sanatorium Trocnov. O koupi má opakovaně zájem současný...
28.8.2020
Karlovarský kraj dokončuje stavbu lávky přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v oblíbeném...
25.8.2020
Karlovarský kraj letos zvýšil dotace na obnovu lesů. Ze svého rozpočtu vyčlenil šest milionů korun,...
23.8.2020
Cheb se letos zaměřil na prohřešky rybářů na přehradách Jesenice a Skalka. Kromě udílení pokut...
20.8.2020
Město Cheb láká lékaře do města nabídkou nových ordinací, městských bytů i finančního příspěvku. Díky...
20.8.2020
Ředitelé základních i středních škol v Karlovarském kraji se připravují na začátek školního roku. Ministerský...
Reklama