Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošlo

Další fotky

Od 1. srpna 2018 zavedl Cheb pilotní projekt MHD zdarma, týkající se lidí s trvalým pobytem ve městě. Projekt, který byl prodloužen i na letošní rok, se týká dospělých, dětí od 6 do 15 let (mladší děti mají MHD zdarma stále) a seniorů – do 65. Pro ty platí 90denní časové jízdné.

Pro starší senioři je to roční časové jízdné. Zdarma mají, v rámci projektu, chebskou MHD také držitelé průkazu Svazu bojovníků za svobodu, Konfederace politických vězňů, příslušníci PTP a držitele Zlaté medaile prof. MUDr. Jana Janského. I u nich se jedná o roční časové jízdné.

Pozitivní ohlas

„Původní myšlenka zavedení této služby pro občany města Cheb byla větší vytíženost autobusů a menší využívání vozidel ve městě. Bohužel se tak nestalo, ale zájem o bezplatné využívání linek se u seniorů, žáků a studentů setkal s pozitivním ohlasem,“ uvedla pro Náš REGION tisková mluvčí Chebu Simona Liptáková.

FOTO: Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad

Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 4 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 2 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 6 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošlo
Další fotky
Cheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Lidé v Chebu si pochvalují MHD zdarma, projekt byl proto prodloužen. K menšímu využívání aut ale nedošloCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 5 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 7 – foto ACCheb – náměstí Krále Jiřího z Poděbrad - Cheb 8 – foto AC

„Loňská akce MHD zdarma byla zavedena v termínu do 30. září 2019, vzhledem k požadavkům veřejnosti se pro letošní rok termín prodloužil až do 31. prosince 2020, což je novinka oproti loňsku. Město na provoz autobusů MHD zdarma v loňském roce doplatilo 1 086 000 korun,“ dodala.

Obyvatelé Kolína si přeji hodiny na nádraží i MHD pro děti zdarma

Koho se bezplatné MHD týká

Bezplatného MHD v rámci projektu mohou využít cestující z těchto příměstských částí: Cheb – Bříza nad Ohří, Cetnov, Dolní Dvory, Pelhřimov, Dřenice u Chebu, Háje u Chebu, Horní Dvory, Hradiště u Chebu, Chvoječná, Jindřichov u Tršnic, Klest, Loužek, Podhoří, Podhrad, Skalka, Hrozňatov, Střížov, Tršnice.

Tip na výlet: Cheb a jeho genius loci

Od začátku ledna si mohou všichni, kterých se jízdné zdarma týká, nechat svoji čipovou kartu bezplatně nabít v kanceláři Autobusů Karlovy Vary na dopravním terminálu. „V případě dětí a studentů půjde vždy o tříměsíční časové jízdné, které jinak stojí 400 korun, u seniorů nad 65 let o roční časové jízdné v hodnotě 245 korun a u zvláštního jízdného o roční časové jízdné v hodnotě 175 korun,“ informuje chebská radnice.

Dnes, 15:30
Nemocnice v Karlovarském kraji za určitých podmínek povolí od 1. června návštěvy. Zatím ale nebudou...
29.5.2020
Sokolov postupně odkupuje garáže v Jižním lomu, kde se dlouhá léta tvořily černé skládky. Z...
26.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
26.5.2020
Karlovy Vary začaly nabízet slevové vouchery pro návštěvníky, kteří přijedou do lázeňského města. Jen za...
25.5.2020
V Karlových Varech se po uvolnění protikoronavirových opatření znovu otevřela pro veřejnost Vřídelní kolonáda. Kvůli...
25.5.2020
Strany a hnutí v Karlovarském kraji se po přestávce způsobené koronavirem vrací k přípravě na...
24.5.2020
V Chodově začal antropologický průzkum ostatků prvního starosty Karla Fenkla a jeho rodiny. Na místě,...
21.5.2020
V základní škole Rokycanova v Sokolově vytvořili včelařský kroužek. Včely tam mají na dvoře školního...
20.5.2020
Větší města v Karlovarském kraji připravují omezení letošních investic v desítkách milionů korun. Města výdaje...
19.5.2020
V Ostrově na Karlovarsku pokračuje rekonstrukce objektu v Hlavní ulici, kam se ze současných prostor...
18.5.2020
Automobilka BMW Group začala s prvními pracemi na novém vývojovém centru u Sokolova. Po získání...
Reklama