Městský dům kultury v Sokolově bude mít letos nové vstupní dveře

Sokolov letos opraví hlavní vstupní dveře v městském domě kultury. Staré dveře nahradí nové, které budou ve stejném stylu jako vedlejší okna, a zvelebí se také prostor před šatnami.

Dveře budou stát kolem dvou milionů korun a jejich oprava by měla být dokončena do Dne horníků, který se koná každoročně v září, řekl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez., zvolen za ČSSD).

„Jedna z věcí, která nás už dlouho trápila a která ještě bohužel řešena nebyla, byl ten samotný vstup. Ty těžké železné dveře jsou tuším z 70. až 80. let, kdy kulturní dům procházel velkou rekonstrukcí,“ řekl Picka. Nové dveře budou v tmavě hnědé barvě a budou ladit s vedlejšími okny a vnitřními dveřmi. Radnice tak chce kulturní dům přiblížit původnímu projektu z 20. let minulého století, který navrhl architekt Rudolf Wels.

Radnice vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele a do konce února ho chce vybrat. Dveře by měly být vyměněné do konce srpna, protože hornický dům bývá nedílnou součástí oslav Dne horníků a město je chce mít v září již opravené, uvedl Picka.

Sokolov, který má přibližně 23.000 obyvatel, postupně opravuje celý kulturní dům. V roce 2006 nechalo město vyměnit okna a navrátilo vzhled fasády do původní podoby. V posledních čtyřech letech stavbaři opravili banketní salonek, malý sál, velký sál a hernu.

Podle Picky je třeba řešit také zateplení kulturního domu. „Budeme se muset bavit zase o tom vnějším kabátu, protože u oken jsou docela velké praskliny,“ řekl. Město chce také do budoucna zažádat o dotaci na bezbariérový přístup v kulturním domě, podle Picky bude nutné vybudovat i výtah.

ČTK

Dnes, 08:11
V Sokolově se má příští školní rok (respektive školní rok 2020/2021) otevřít pobočka Vojenské střední...
Včera, 18:00
Krajská knihovna Karlovy Vary rozjela průzkum spokojenosti čtenářů. "Cílem tohoto průzkumu je oslovit veřejnost, která...
20.2.2020
Karlovarský kraj chce přidat Karlovarské krajské nemocnici (KKN) desítky milionů korun na obnovu přístrojového vybavení....
20.2.2020
Loket na Sokolovsku plánuje vybudovat dopravní terminál a parkoviště v Nádražní ulici. U současné železniční...
19.2.2020
Na Letišti Karlovy Vary si záchranáři, hygienici a zástupci Karlovarského kraje ověřovali postup pro případ,...
18.2.2020
Rada Karlovarského kraje schválila nákup ochranných pomůcek do výše 100 tisíc korun jako humanitární pomoc...
17.2.2020
Zastupitelé Karlovarského kraje budou rozhodovat o přerozdělení 717 milionů korun z přebytku loňského hospodaření kraje....
16.2.2020
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
15.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary získala sbírku knih nedávno zesnulé herečky Vlasty Chramostové. Mezi asi 3000...
15.2.2020
Draze může pejskaře vyjít venčení na veřejném prostranství, zjistí-li strážníci, že pes nemá čip. Za...
Reklama