Městský dům kultury v Sokolově bude mít letos nové vstupní dveře

Sokolov letos opraví hlavní vstupní dveře v městském domě kultury. Staré dveře nahradí nové, které budou ve stejném stylu jako vedlejší okna, a zvelebí se také prostor před šatnami.

Dveře budou stát kolem dvou milionů korun a jejich oprava by měla být dokončena do Dne horníků, který se koná každoročně v září, řekl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez., zvolen za ČSSD).

„Jedna z věcí, která nás už dlouho trápila a která ještě bohužel řešena nebyla, byl ten samotný vstup. Ty těžké železné dveře jsou tuším z 70. až 80. let, kdy kulturní dům procházel velkou rekonstrukcí,“ řekl Picka. Nové dveře budou v tmavě hnědé barvě a budou ladit s vedlejšími okny a vnitřními dveřmi. Radnice tak chce kulturní dům přiblížit původnímu projektu z 20. let minulého století, který navrhl architekt Rudolf Wels.

Radnice vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele a do konce února ho chce vybrat. Dveře by měly být vyměněné do konce srpna, protože hornický dům bývá nedílnou součástí oslav Dne horníků a město je chce mít v září již opravené, uvedl Picka.

Sokolov, který má přibližně 23.000 obyvatel, postupně opravuje celý kulturní dům. V roce 2006 nechalo město vyměnit okna a navrátilo vzhled fasády do původní podoby. V posledních čtyřech letech stavbaři opravili banketní salonek, malý sál, velký sál a hernu.

Podle Picky je třeba řešit také zateplení kulturního domu. „Budeme se muset bavit zase o tom vnějším kabátu, protože u oken jsou docela velké praskliny,“ řekl. Město chce také do budoucna zažádat o dotaci na bezbariérový přístup v kulturním domě, podle Picky bude nutné vybudovat i výtah.

ČTK

24.9.2020
V Chebu začala stavba první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy omezí dopravu na Vrázově ulici,...
23.9.2020
Města v Karlovarském kraji i kraj postupně ruší kvůli zhoršující se epidemii koronaviru kulturní akce...
20.9.2020
Základní školy v Karlovarském kraji jsou na případnou distanční výuku připraveny. Z prostředků ministerstva školství,...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
8.9.2020
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Letos by se měly opravit...
1.9.2020
Sklizeň základních obilovin a řepky v Karlovarském kraji končí, zbývají sklidit poslední hektary obilovin. Výnosy...
1.9.2020
Cheb vyčlení pět milionů korun na takzvaný participativní rozpočet i pro příští rok. Občané tak...
31.8.2020
Vedení Karlových Varů rozhodlo, že nebude prodávat sanatorium Trocnov. O koupi má opakovaně zájem současný...
28.8.2020
Karlovarský kraj dokončuje stavbu lávky přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v oblíbeném...
25.8.2020
Karlovarský kraj letos zvýšil dotace na obnovu lesů. Ze svého rozpočtu vyčlenil šest milionů korun,...
Reklama