Mezi hudebníky a publikem pluje zvláštní energie a všem je zase dobře

Zajít si na koncert, dát si pivo s kamarády a prožít příjemný večer. Před dvěma lety, a naštěstí už i nyní, naprosto běžná věc. Z pódií se šíří hudba, lidé tančí, zpívají a mají pocit štěstí. Štěstí, že prožívají úplně obyčejné věci, které dlouho nesměli. A radost zdaleka nemají jen návštěvníci koncertů. Radost mají i hudebníci, kteří to alespoň na západě Čech dokáží dát patřičně najevo.

„Bylo to hrozně dlouhý. Sledoval jsem občas nějaké koncerty na internetu, ale tady venku s kamarády je to prostě o něčem úplně jiném. Největší rozdíl je samozřejmě v kvalitě zvuku a atmosféře, ta je prostě na koncertě nenahraditelná,“ říká Jiří Houdek, který vyrazil s přítelkyní do Karlových Varů na koncert kapely MIG 21.

Koncert si oba moc užili a měli velkou radost, že se potkali s dalšími známými a mohli si po dlouhé době popovídat, zazpívat a zatančit. A radost neskrýval ani frontman kapely MIG 21 Jiří Macháček, který přiznal, že i muzikantům se po koncertování stýskalo. A podobná slova zaznívala před několika dny i v přírodním amfiteátru v Lokti, kde vystupovaly například formace JAR, Monkey Bussines, Horkýže Slíže a další. Příjemná byla i atmosféra při koncertech na koupališti Rolava, kde sice to poslední vystoupení hodně zkomplikoval déšť.

„Moc jsme se na vás těšili. Moc jsme se těšili, až uvidíme živě vaše tváře a užijeme si společný večer,“ zaznívá velmi často od muzikantů z pódia. Lidé se smějí, zpívají a těší se, že příště přijdou znovu. „Je to zvláštní pocit. Viděla jsem hodně koncertů, ale teď po rozvolnění mají tyto akce takovou zvláštní atmosféru. Říkalo to víc lidí, že hlavně první koncerty, které po koroně viděli, byly skvělý a měli pocit obrovského štěstí, že zase slyší muziku živě,“ popisuje pocity Hana Veselá ze Sokolovska.

Její kamarádka Ivana Havlíčková si ale všímá i chování muzikantů. „Možná je to jen můj pocit, ale cítím od hudebníků jakousi větší skromnost. Přijdou mi vstřícnější, mám pocit, že hrají s větším nasazením a že je to hrozně baví. Před koronou bylo někdy cítit, že to ty muzikanty nebaví, že se oni na pódiu nebaví a to hrozně kazilo celkový dojem z večera. Prostě to vypadalo tak, že si to přijeli odehrát a tím to začalo a skončilo. Teď mám ale naštěstí z muzikantů úplně jiný pocit a doufám, že to všem vydrží co nejdéle,“ dodal Ivana Havlíčková a přiznala, že mezi kapelou a publikem cítí při koncertech zvláštní energii, ze které čerpají jak návštěvníci, tak i muzikanti.

Zdroj: vz

 

Dnes, 13:34
Hostem letošního filmového festivalu v Karlových Varech bude americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke....
Dnes, 10:52
Areál, který má sloužit k testování autonomních vozidel jedné z nejznámějších světových automobilek, by se...
Dnes, 09:37
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 09:37
Zápas, kterému je přezdíváno podkrušnohorské derby, bude pro domácí celek Energie druhým přípravným střetnutím na...
Dnes, 08:53
Kabelku zavěšenou na nákupním vozíku zapomněla devětasedmdesátiletá seniorka v jednom ze sokolovských obchodních domů. Když...
Dnes, 07:38
Lázeňské město, které bylo před několika dny zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO, chce být...
Včera, 13:20
Bez předchozího upozornění a hlavně uprostřed letních prázdnin a dovolených zaslal hejtman Karlovarského kraje Petr...
Včera, 11:31
Výročí sto třiceti let, které uplynuly od návštěvy významného amerického novináře, spisovatele a humoristy Marka...
Včera, 10:56
Radnice některých obcí a měst v Karlovarském kraji stále dostávají stížnosti obyvatel na neposekanou trávu....
Včera, 07:43
Zakotvená kánoe na břehu řeky Ohře lákala v centru Karlových Varů sedmadvacetiletého zloděje natolik, že...
3.8.2021
Celkem sedmnáct politických stran, politických hnutí a koalic bude v Karlovarském kraji usilovat o hlasy...
Reklama