Místo jarního čištění vyjely sypače. V Karlových Varech nasněžilo

Prudká změna počasí odsunula letošní začátek blokového čištění komunikaci v Karlových Varech. Místo úklidu tak vozidla údržby opět nasadila zimní výbavu. Jarní úklid se odkládá až na příznivější podmínky.

„Vozidla údržby a další technika byla znovu osazena zimní výbavou, tedy hrably, zásobníky na posypový materiál a dalšími prvky. Místo blokového čištění probíhají práce na zajištění sjízdnosti a schůdnosti komunikací,“ uvedla Kyselá.

Již v pondělí auta udržby preventivně posolila některé městské komunikace, hlavně ty v kopcích, například v ulici Bezručova a v okolí nemocnice, U Imperialu, na Pražské, v Buchenawaldské, na nové kruhové křižovatce z Čankovské na Sedlec, ve čtvrtích Olšová Vrata a Hůrky.

Karlovy Vary dezinfikují ubytovnu, aby byla k dispozici bezdomovcům

Blokové čištění mělo začít v lázeňském městě už tento týden a mělo být intenzivnější než v loňském roce. „Vzhledem k charakteru letošní zimy je na komunikacích a parkovacích místech velké množství nečistot a zbytků posypového materiálu. Proto jsme se rozhodli jít cestou co možná nejefektivnějšího úklidu s využitím dostupné techniky. Taková očista se ale bohužel bez vymístění zaparkovaných vozidel neobejde. Jsme si ale vědomi komplikací, které mohou nastat v případě osob v nařízené karanténě či izolaci. V odůvodněných případech proto nebudeme uplatňovat náhradu nákladů za takzvaný zpětný odtah vozidla,“ řekl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík (ODS).

Nepřeparkovaná vozidla se budou odtahovat na parkoviště odtahové služby v Západní ulici, kde si jej majitelé mohou vyzvednout. Když tak neučiní, budou vozidla po čištění opět v vrácena na původní místo. Pokud ale provozovatel odtaženého a vráceného vozidla prokáže, že byl v době blokového čištění v karanténě či izolaci, může požádat o prominutí nákladů na odtah.

adp/ČTK

21.4.2021
Karlovarský kraj si bez výběrového řízení najal společnost AQE, která má kraji vyjednat alokaci peněz...
16.4.2021
Už na konci května se mohou obyvatelé a návštěvníci města těšit na další ročník karlovarského...
12.4.2021
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
12.4.2021
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
7.4.2021
V krajské nemocnici v Karlových Varech zahájilo provoz Centrum diagnostiky a léčby bolestí hlavy. Kromě...
1.4.2021
Město Karlovy Vary dnes nechalo vydezinfikovat dočasnou ubytovnu, kde trávili izolaci lidé bez přístřeší nakažení...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Pět desítek dětských hřišť a fit parků v Karlových Varech projde důkladnou desinfekcí. Správa lázeňských...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
Reklama