Místo jarního čištění vyjely sypače. V Karlových Varech nasněžilo

Prudká změna počasí odsunula letošní začátek blokového čištění komunikaci v Karlových Varech. Místo úklidu tak vozidla údržby opět nasadila zimní výbavu. Jarní úklid se odkládá až na příznivější podmínky.

„Vozidla údržby a další technika byla znovu osazena zimní výbavou, tedy hrably, zásobníky na posypový materiál a dalšími prvky. Místo blokového čištění probíhají práce na zajištění sjízdnosti a schůdnosti komunikací,“ uvedla Kyselá.

Již v pondělí auta udržby preventivně posolila některé městské komunikace, hlavně ty v kopcích, například v ulici Bezručova a v okolí nemocnice, U Imperialu, na Pražské, v Buchenawaldské, na nové kruhové křižovatce z Čankovské na Sedlec, ve čtvrtích Olšová Vrata a Hůrky.

Karlovy Vary dezinfikují ubytovnu, aby byla k dispozici bezdomovcům

Blokové čištění mělo začít v lázeňském městě už tento týden a mělo být intenzivnější než v loňském roce. „Vzhledem k charakteru letošní zimy je na komunikacích a parkovacích místech velké množství nečistot a zbytků posypového materiálu. Proto jsme se rozhodli jít cestou co možná nejefektivnějšího úklidu s využitím dostupné techniky. Taková očista se ale bohužel bez vymístění zaparkovaných vozidel neobejde. Jsme si ale vědomi komplikací, které mohou nastat v případě osob v nařízené karanténě či izolaci. V odůvodněných případech proto nebudeme uplatňovat náhradu nákladů za takzvaný zpětný odtah vozidla,“ řekl náměstek primátorky Karlových Varů Petr Bursík (ODS).

Nepřeparkovaná vozidla se budou odtahovat na parkoviště odtahové služby v Západní ulici, kde si jej majitelé mohou vyzvednout. Když tak neučiní, budou vozidla po čištění opět v vrácena na původní místo. Pokud ale provozovatel odtaženého a vráceného vozidla prokáže, že byl v době blokového čištění v karanténě či izolaci, může požádat o prominutí nákladů na odtah.

adp/ČTK

11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
8.6.2021
Podrobný diagnostický průzkum jednoho z nejvytíženějších mostů v centru krajského města odhalil problémy s pevností...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
7.6.2021
Čtyři kompletně zrekonstruované městské byty nabízela k pronájmu radnice v Ostrově na Karlovarsku. Ta v...
4.6.2021
Webový formulář nebo mobilní aplikace. To jsou dvě cesty, jak mohou obyvatelé Sokolova hlásit nepravosti...
4.6.2021
Cheb letos zmodernizuje a výrazně rozšíří kamerový systém ve městě. Počet kamerových bodů se více...
4.6.2021
Krajské město připravilo bohatý kulturní program, který bude bavit turisty i místní obyvatele. Ti všichni...
Reklama