Na Karlovarsku chybí zubaři, radnice je láká na půl milionový bonus

Vedení ostrovské radnice chce vyřešit akutní nedostatek stomatologů náborovým příspěvkem. Momentálně hledá dva lékaře, kterým je ochotno za otevření ordinace zaplatit půl milionu korun. Podle starosty Ostrova Jana Bureše (ODS) mohou ale případní zájemci získat od města i další výhody.

„Vedle finančního bonusu můžeme nabídnout městský byt nebo třeba umístění dětí v našich školkách nebo školách. Požadujeme ale, aby nový zubař ve městě ordinoval minimálně 35 hodin týdně a ordinaci nechal otevřenou alespoň pět let. Během prvních 18 měsíců by pak měl zaregistrovat nejméně 1 200 občanů, z nichž by většina měla být z našeho města,“ popisuje další podmínky Jan Bureš.

Případný nedostatek lékařů chtějí stejným způsobem řešit v Ostrově i do budoucna. Město proto připravuje vzorovou smlouvu a detailní náborové podmínky, které mají být podobné i pro další profese.

Nejvíc domácností finanční „ztopí“ neočekávané výdaje. Drahé jsou dovolené, léky a zubaři

„V současné době hledáme dva stomatology. Je ale pravděpodobné, že do budoucna budeme potřebovat praktické lékaře nebo například některé ambulantní specialisty. Proto chceme mít připraveny všechny dokumenty včetně vzorové smlouvy,“ pokračuje dále starosta.

Náborové příspěvky by podle něj do budoucna mohli čerpat nejen praktici a specialisté. Použít by se dal i pro nábor lékařů do místní nemocnice. Ta je ale soukromá a město by muselo tyto otázky řešit s jejím majitelem.

Náborové příspěvky jsou v současné době velmi účinným nástrojem pro získávání nových pracovníků. V Karlovarském kraji se osvědčily při hledání nových lékařů a sester do krajských nemocnic a také při hledání učitelů do škol.

Zdroj: vz

Dnes, 09:41
Revitalizace zahrady mateřské školy, zateplení budovy městského úřadu a demolice opuštěného domu, to jsou tři...
Dnes, 09:18
Deset a půl kilometru dlouhá trať čeká na příznivce běhání. V centru Sokolova v sobotu...
Včera, 15:30
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 15:30
Netransparentnost, výjimky a soukromá společnost u kormidla. Opozici v Karlovarském kraji vadí způsob rozdělování peněz...
14.6.2021
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
8.6.2021
Podrobný diagnostický průzkum jednoho z nejvytíženějších mostů v centru krajského města odhalil problémy s pevností...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
Reklama