Na Karlovarsku se neočkuje podle pravidel, lidé se bouří

Očkovací strategie Karlovarského kraje je již schválený dokument, který by mělo brát vedení kraje za závazný. Slouží jako podklad při rozdělování vakcín, registraci očkování a dalších věcí, které úzce souvisí s očkováním proti koronaviru. Někteří starostové vůbec neotevřeli očkovací centra, čímž tuto strategii porušili.

„Domnívali jsme se, že když vedení kraje s touto strategií přišlo, bude ji dodržovat. Jenže ono ji nedodržuje a navíc jde proti zájmům obyvatel Karlovarského kraje,“ řekla poslankyně parlamentu ČR a opoziční krajská zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová.

Karlovarský kraj představil strategii na začátku roku. V té bylo uvedeno, že očkovací centra budou otevřena v Karlových Varech, Chebu, Sokolově, Mariánských Lázních, Kraslicích, Aši, Chodově, Toužimi, Ostrově a Nejdku. Do menších měst měl jezdit mobilní očkovací tým. Proč ale v několika městech centra vůbec neotevřela?

Kdo zrušil očkovací centrum v Chodově? Kraj šíří mylné informace, tvrdí opozice

Poslankyně pozvala na zasedání starosty těchto měst. „Budeme se ptát, proč není dodržována krajská očkovací strategie. Chtěla bych, aby se k otázce očkování vyjádřili i starostové měst, kde se mělo očkovat a stále se neočkuje. Máme totiž informace od obyvatel těchto měst, kteří čekali na otevření centra ve svém městě a nyní musejí na očkování dojíždět jinam. Lidé se zlobí, že kraj svůj slib nedodržel,“ pokračuje poslankyně.

Také se ukázalo, že vakcíny, které byly náročné na skladování a musely se skladovat při velmi nízké teplotě, mají delší trvanlivost a nemusí být zmrazeny. „Navíc by podle mých informací měly vakcíny přicházet v menších baleních, což by mělo být výhodou právě pro menší očkovací centra. Proto nechápeme snahu vedení kraje, že chce například centrum v Chodově, Ostrově popřípadě v Mariánských Lázních zrušit,“ dodává Mračková Vildumetzová.

Dnes, 08:32
V Karlovarském kraji byla vyhodnocena soutěž o nejlepší stavbu, projekt a zachráněnou památku uplynulého roku....
Včera, 06:53
Zhruba šest milionů korun zaplatí za instalaci více než čtyř desítek kamerových bodů chebská radnice....
11.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
11.6.2021
Karlovarští celníci se podíleli na celostátní akci zaměřené na kontrolu zboží porušujícího práva duševního dědictví....
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
4.6.2021
Cheb letos zmodernizuje a výrazně rozšíří kamerový systém ve městě. Počet kamerových bodů se více...
26.5.2021
Aš na Chebsku pokračuje v bytové výstavbě, která má přilákat nové obyvatele, zejména mladé rodiny...
19.5.2021
Vedení Karlovarského kraje v minulých dnech zveřejnilo informaci o zrušení očkovacího centra v Chodově, což...
18.5.2021
Město Cheb letos finančně podpoří devět návrhů obyvatel na zkrášlení a zlepšení vzhledu města. Ve...
17.5.2021
Po vynucené pauze se začínají znovu otvírat lázeňské hotely. V Mariánských Lázních dnes zhruba po...
Reklama