Na malých hraničních přechodech s Německem je pusto

Na malých hraničních přechodech s Německem v Karlovarském kraji, které jsou od 14. března uzavřené, je téměř úplný klid. Podle policistů, kteří společně s vojáky přechody střeží, se za den objeví jen pár lidí na procházce a pár aut, která zabloudila.

Například v Plesné na Chebsku stojí policejní auta napříč silnicí, která zde byla otevřená teprve před koncem loňského roku. Obnovené spojení do sousedního Německa umožnilo lidem dojet rychle za prací nebo se projet přes hranice na kole. Nyní je na přechodu ticho a klid.

„Dnes svítí sluníčko a je teplo, ale když bylo sedm pod nulou, tak to nebylo moc příjemné,“ řekl  jeden z policistů. K přechodu přišel dnes ráno vyvenčit psa muž z Německa, ještě před hranicí se otočil a vrátil.

Letem světem Velikonoce. Hony na vajíčka nebo populární palačinkové závody

Podle starosty Plesné Petra Schallera (TOP09) je uzavření silnice, která stojí teprve pár měsíců pro místní, další z nepříjemností, které s sebou opatření proti šíření koronaviru přinesla. „Nejen, že tudy jezdili lidé za prací do Německa, ale i třeba do Chebu nebo Františkových Lázní to bylo přes Německo rychlejší,“ řekl dnes Schaller.

Doufá, že přísná opaření nebudou trvat dlouho, protože hodně lidí z Plesné pracuje ve Františkových Lázních v hotelech a lázních. A ty jsou také zavřené.

Opatrné ale musí být i město. Podle starosty se už vedení města dohodlo na tom, že bude velmi obezřetné při letošních plánovaných investicích a ty zbytné nejspíš zřejmě odloží. „Nechceme všechno úplně zastavit, musíme také ty firmy nějak podpořit, ale musíme být opatrní,“ dodal.

čtk

Dnes, 17:13
Karlovarská krajská nemocnice (KKN) nakoupila strategické přístrojové vybavení pro vyšetření pacientů s koronavirem i dalšími...
Včera, 13:30
Sokolovská nemocnice představila šest nových operačních sálů s moderními technologiemi. Vybudování centrálních sálů včetně stavebních...
11.8.2020
Karlovarský kraj podpoří dotací i letos kulturní akce. Některé ale byly kvůli koronaviru zrušeny a...
11.8.2020
Téměř 270 pokojů karlovarského hotelu Thermal prošlo částečnou nebo úplnou modernizací. Je součástí rekonstrukce, která...
10.8.2020
Děti z dětských domovů z Česka a dobrovolníci ze zahraničí společně pomohou během dvoutýdenního pobytu...
9.8.2020
Provoz letecké záchranné služby v Ústí nad Labem stojí ročně desítky milionů korun. Náklady se...
6.8.2020
Ostrov na Karlovarsku plánuje na místním hřbitově obnovit devět hrobů významných osobností města. Půjde zejména...
6.8.2020
V sokolovském zámku se od září uvolní prostory, kde dosud sídlila městská knihovna. V současné...
5.8.2020
Výrobce hudebních nástrojů Strunal - Schönbach v Lubech na Chebsku končí. Firma, která prodávala smyčcové...
4.8.2020
Rychlovlak pendolino by mohl od začátku září jezdit až do Karlových Varů. Předběžně se na...
Reklama