Nemocnice v Karlovarském kraji vyhlásily zákaz návštěv

Nemocnice v Karlovarském kraji vyhlásily kvůli chřipkové epidemii zákaz návštěv. Jako první omezila návštěvy nemocnice v Ostrově. Od dnešního dne zákaz návštěv platí i v krajské nemocnici v Karlových Varech a v Chebu.

Dnes vyhlásí zákaz návštěv i nemocnice v Sokolově, řekla mluvčí nemocnice Markéta Singerová. V Karlovarském kraji dosáhla v minulém týdnu nemocnost chřipkovými onemocněními hranice epidemie.

V nemocnici v Ostrově platí zákaz návštěv na všech lůžkových odděleních, vyjma interního oddělení a oddělení jednodenní chirurgie. V nemocnici v Karlových Varech a Chebu je omezení návštěv platné ode dneška na všech lůžkových oddělení. „Výjimku tvoří dětská oddělení obou nemocnic, kdy bude návštěva rodičům umožněna vždy po domluvě s lékařem a aktuálním provozním stavu oddělení,“ řekl ČTK mluvčí Karlovarské krajské nemocnice Vladislav Podracký.

Podle Singerové bude ode dneška zákaz návštěv i v nemocnici v Sokolově. „Během dneška ho nemocnice v Sokolově vyhlásí s okamžitou platností,“ řekla mluvčí.

Počty nemocných akutními respiračními infekcemi podle statistik Krajské hygienické stanice oproti předešlému týdnu výrazně vzrostly, mezi čtvrtým a pátým kalendářním týdnem o 38,5 procenta. Nejvyšší nemocnost byla podle posledních údajů v okrese Karlovy Vary, kde bylo 2055 nemocných na 100.000 obyvatel. Naopak nejnižší byla v okrese Cheb, kde bylo 1628 nemocných na 100.000 obyvatel.

ČTK

Tento článek pochází z webu Ze ZDRAVOTNICTVÍ.
Včera, 08:11
V Sokolově se má příští školní rok (respektive školní rok 2020/2021) otevřít pobočka Vojenské střední...
21.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary rozjela průzkum spokojenosti čtenářů. "Cílem tohoto průzkumu je oslovit veřejnost, která...
20.2.2020
Karlovarský kraj chce přidat Karlovarské krajské nemocnici (KKN) desítky milionů korun na obnovu přístrojového vybavení....
20.2.2020
Loket na Sokolovsku plánuje vybudovat dopravní terminál a parkoviště v Nádražní ulici. U současné železniční...
19.2.2020
Na Letišti Karlovy Vary si záchranáři, hygienici a zástupci Karlovarského kraje ověřovali postup pro případ,...
18.2.2020
Rada Karlovarského kraje schválila nákup ochranných pomůcek do výše 100 tisíc korun jako humanitární pomoc...
17.2.2020
Zastupitelé Karlovarského kraje budou rozhodovat o přerozdělení 717 milionů korun z přebytku loňského hospodaření kraje....
16.2.2020
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
15.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary získala sbírku knih nedávno zesnulé herečky Vlasty Chramostové. Mezi asi 3000...
15.2.2020
Draze může pejskaře vyjít venčení na veřejném prostranství, zjistí-li strážníci, že pes nemá čip. Za...
Reklama