Oblíbené koupaliště zahajuje sezónu! Plavecký bazén nahradí nerezová vana

Oblíbená městská plovárna v Ostrově na Karlovarsku zahajuje další letní sezonu. Ta letošní bude poslední pro velký plavecký bazén. Město postupně celý areál modernizuje a stávající bazén nahradí nerezová vana za více než 46 milionů korun.

„Nový nerezový bazén s herními prvky a dvěma skluzavkami výrazně zatraktivní naše koupaliště. Rekonstrukce ale nenaruší letošní koupací sezonu. Stavební práce na velkém bazénu budou zahájeny až v měsíci září,“ uvedl Jan Bureš (ODS), starosta Ostrova.

Současný bazén je dlouhodobě ve špatném technickém stavu. Až dosud se ho ale dařilo postupnými opravami držet v provozu. V minulém roce byly vyměněny dva menší bazénky, tedy brouzdaliště a dětský bazén a letos budou práce pokračovat na bazénu velkém.

Máme již vybránu dodavatelskou firmu, která modernizaci velkého bazénu zajistí. Do stávající betonové vany bude umístěna nová nerezová, která bude rozdělena na dvě části. Jedna část bude pro plavce a bude mít 25 metrů na délku, druhá část bude pro relax a zábavu, počítá se tam například s vodními lehátky, kde budou masážní prvky,“ pokračoval starosta.

Ženy do politiky patří! Kandidátka hnutí ANO je toho důkazem

V plánu je samozřejmě i obnova tobogánu a novinkou bude desetimetrová skluzavka. Počítá se i s dalšími herními prvky pro děti a mládež.

„Práce na výměně bazénu začnou v září. Z celkové částky by mělo být v letošním roce proinvestováno zhruba deset milionů korun. Veškeré práce by měly být ukončeny v květnu příštího roku, aby mohlo koupaliště opět sloužit veřejnosti. Po rekonstrukci město počítá s nižšími náklady na provoz bazénu,“ dodal místostarosta Ostrova Marek Poledníček (KDU-ČSL).

Na rekonstrukci velkého bazénu má navázat stavba nové správní budovy a občerstvení. Její součástí má být moderní saunový světa a wellness.

Zdroj: VZ

Dnes, 09:18
Deset a půl kilometru dlouhá trať čeká na příznivce běhání. V centru Sokolova v sobotu...
14.6.2021
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
10.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.6.2021
Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
8.6.2021
Podrobný diagnostický průzkum jednoho z nejvytíženějších mostů v centru krajského města odhalil problémy s pevností...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
7.6.2021
Čtyři kompletně zrekonstruované městské byty nabízela k pronájmu radnice v Ostrově na Karlovarsku. Ta v...
4.6.2021
Krajské město připravilo bohatý kulturní program, který bude bavit turisty i místní obyvatele. Ti všichni...
2.6.2021
Vedení ostrovské radnice chce vyřešit akutní nedostatek stomatologů náborovým příspěvkem. Momentálně hledá dva lékaře, kterým...
Reklama