Obžalovaný Dalibor Blažek do rady s Piráty nesmí. Jasná slova celorepublikového předsedy Pirátů Bartoše

Další problém musí řešit kolem koaličního projektu Petra Kulhánka v Karlovarském kraji. Jeden z členů potenciální vládní koalice Dalibor Blažek zvolený za hnutí Místní definitivně nesmí být součástí rady kraje. Našemu regionu to exkluzivně potvrdil celorepublikový předseda české pirátské strany Ivan Bartoš.

“Jednotlivé krajské organizace Pirátů si před volbami schválily své povolební strategie. Tedy dokument, který říká, s kým budou a nebudou Piráti po volbách spolupracovat. Tím se i naši nově zvolení krajští zastupitelé nyní musí řídit,” dal jednoznačné stanovisko k řešení situace Ivan Bartoš, předseda České pirátské strany. Jednoznačně tak padá, že by se Dalibor Blažek stal radním budoucí koalice Karlovarského kraje.

Povolební strategie Pirátů v Karlovarském kraji totiž vylučuje účast obžalované osoby v souvislosti s vykonáváním veřejné funkce.

„Za člena rady nechceme žádnou osobu obžalovanou z trestného činu spáchaného v souvislosti s výkonem veřejné funkce, nebo která je v dlouhodobém střetu zájmů,“ uvádí se doslova v Povolební strategii pro volby do zastupitelstva Karlovarského kraje v roce 2020. Ta je nedílnou součástí volebního programu a kandidáti se zavázali k jejímu dodržování. To ovšem vylučuje Dalibora Blažka z rady Karlovarského kraje. Ten totiž už několik let figuruje jako obžalovaný v kauze korupce při pronájmu pozemků pro kasino v Aši, kde je zároveň starostou.

Koalice Petra Kulhána doposud podle našich informací počítala s tím, že by obžalovaný Dalibor Blažek (hnutí Místní) v radě kraje zasedl právě výměnou za podporu koalice. Existuje sice varianta, že by se spokojil s pozicí uvolněného zastupitele, ale tahle varianta je značně potupná pro zatím ještě současného radního. Stejně tak je ve hře, že se ještě změní síly ve dvou koaličních variantách, které jsou rozjedené. Rozuzlení této šachové partie se dá očekávat v příštích dnech.

20.1.2021
Martýrium zrození koalice v Karlovarském kraji je u konce. Byla to přetahovaná o moc, ve které...
18.1.2021
Mrtvého novorozence, kterého našli u břehu řeky Ohře 22. prosince kolemjdoucí v Karlových Varech, zabila...
15.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.1.2021
Karlovarský kraj má od přelomu roku dvě nové kulturní památky. Jde o poutní kapli Panny...
13.1.2021
Vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) prověří vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice Stanislava Adamce, podle...
12.1.2021
Představenstvo Karlovarské krajské nemocnice a. s. (KKN) rezignovalo na funkce. Oficiální důvod je rozdílný pohled...
11.1.2021
Porody i akutní výkony budou směřovány do nemocnice v Karlových Varech. Chebská nemocnice, která je...
10.1.2021
V Karlovarském kraji podle dat ministerstva zdravotnictví o kapacitách nemocnic nejsou žádná volná lůžka intenzivní...
30.12.2020
V nemocnicích a v některých sociálních zařízeních v Karlovarském kraji nadále pomáhají vojáci. Jejich výpomoc...
29.12.2020
Chvění v důsledku silného zemětřesení v Chorvatsku dnes pocítili i lidé na území Česka, včetně...
29.12.2020
Na Božím Daru přibývá karavanů, lidé také zastavené lanovky nahrazují vlastní dopravou auty. I když...
Reklama