Očkování dětí starších dvanácti let probíhá v Karlovarském kraji na třech místech pod dohledem pediatrů

Registrace dětí k očkování proti nemoci covid-19 začala ze středy na čtvrtek prostřednictvím centrálního rezervačního systému. V Karlovarském kraji bude možné se registrovat do nemocnic v Karlových Varech (suterén pavilonu B, Centrum cestovní medicíny) a v Chebu (přízemí pavilonu A, pediatrická ambulance), kde je garantována přítomnost pediatra. Podle slov Jany Pavlíkové, mluvčí Karlovarského kraje, totéž platí pro očkovací centrum v sokolovském klášteře, jež zastřešuje Nemocnice Sokolov.

„Na očkování do karlovarské a chebské nemocnice budou moci rodiče s dětmi přijít tři dny v týdnu, v sokolovském očkovacím centru pro ně bude vyhrazen jeden den. Termíny a časy budou vždy k dispozici v centrálním rezervačním systému,“ říká mluvčí kraje.

Podle pravidel ministerstva zdravotnictví musí dítě na očkování doprovodit zákonný zástupce, který také na místě udělí informovaný souhlas s výkonem.

„K vakcinaci nezletilých v uvedeném věku lze v současné době použít výhradně očkovací látku od společnosti Pfizer/BioNTech,“ uvedla Dagmar Uhlíková, lékařská ředitelka Karlovarské krajské nemocnice a krajská koordinátorka očkování a doplnila, že veškeré informace o vakcíně pro děti jsou na webových stránkách ministerstva zdravotnictví.

V současné době se již na očkování mohou hlásit i zájemci, kteří onemocněli COVID-19 a dosud pro ně platila 90denní lhůta, kdy po nemoci vakcinaci absolvovat nemohli. Lhůtu zrušilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že nyní se lidé mohou registrovat hned po uplynutí dvoutýdenní izolace.

„Věřím, že té možnosti většina lidí, kteří onemocnění prodělali, využije a nebude očkování odkládat. Zvlášť v okamžiku, kdy sledujeme, že jsou nové mutace koronaviru nakažlivější a šíří se rychleji,“ dodal hejtman Petr Kulhánek s tím, že očkování usnadňuje lidem návrat do normálního života.

Včera, 19:04
K incidentu osmačtyřicetiletého muže a jeho bývalé třicetileté družky došlo v Ostrově, kde opuštěný přítel...
Včera, 15:56
V Chebu dokončili rozšíření atletického stadionu na levém břehu Ohře. Modernizace a vybudování nových sportovišť...
Včera, 14:11
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:11
V Karlových Varech jsou ve dvou základních školách v karanténě čtyři třídy, v nichž se...
Včera, 10:32
Vedení Karlových Varů nechalo před několika měsíci nainstalovat takzvané výsuvné sloupky, které mají zabránit průjezdu...
Včera, 07:37
Město Aš na Chebsku připravuje rekonstrukci plaveckého bazénu. V současnosti se připravuje projekt, který bude...
15.9.2021
Ve Františkových Lázních na Chebsku pokračují přípravy výstavby rehabilitační kliniky za více než 800 milionů...
15.9.2021
Vedení Karlovarského kraje stále povýšeně přehlíží nekončící a stále hlasitější prosby odborníků, veřejnosti i opozičních...
15.9.2021
Pro zabezpečení řádného průběhu parlamentních voleb zastupitelstva hledá Magistrát města Karlovy Vary zájemce o člena...
15.9.2021
Hokejisté karlovarské Energie se včera marně snažili o třetí vítězství v řadě. V cestě jim...
15.9.2021
Na základních a středních školách v Karlovarském kraji odhalily testy od začátku školního roku nemoc...
Reklama