Po pauze se strany v Karlovarském kraji vrací k přípravě voleb

Strany a hnutí v Karlovarském kraji se po přestávce způsobené koronavirem vrací k přípravě na krajské volby. Většina z nich už má jasno v tom, kdo jejich kandidátky povede i s kým případně vytvoří koalice.

Vítěz posledních krajských voleb, hnutí ANO 2011 sice má už sestavenou kandidátku, musí ji ale ještě schválit předsednictvo a výbor hnutí. Podle krajské předsedkyně ANO Jany Mračkové Vildumetzové by se měl výbor sejít zřejmě v červnu. „Ale nepředpokládám, že by tam došlo k výrazným změnám,“ řekla. Lídrem kandidátky bude současný hejtman Petr Kubis, Mračková Vildumetzová bude dvojkou.

Podle Mračkové Vildumetzové se konkrétní podoba volební kampaně teprve připravuje a bude zřejmě ovlivněna i opatřeními proti šíření koronaviru. „Větší důraz, než v minulosti bude určitě na on-line prostředky, web a sociální sítě,“ řekla.

Krajskou koalici tvoří kromě ANO i ODS, Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj města a obcí (HNHRM), Piráti a jeden radní zvolený za SPO.

Památky ve státní správě zahajují se zpožděním letošní návštěvnickou sezonu

ODS letos do krajských voleb půjde v koalici s KDU-ČSL a živnostníky. Podle krajského předsedy Jiřího Vaněčka bude v čele kandidátky krajský radní Karel Jakobec, za ním bude další radní Jan Bureš a třetí místo obsadí Olga Haláková, krajská předsedkyně KDU-ČSL. Větší změny v podobě kampaně Vaněček letos nečeká.

Piráty povede do voleb současný krajský radní Josef Janů. HNHRM jde do voleb už pod novým názvem Místní. V čele kandidátky bude chodovský starosta Patrik Pizinger.

Opoziční ČSSD chce letos vsadit hlavně na nové tváře, řekl krajský předseda Tomáš Svoboda. V čele kandidátky, kterou ale ještě bude schvalovat krajská konference, bude Michal Červenka, starosta Rotavy na Sokolovsku. Další místa pak ČSSD obsadí střídavě podle návrhů tří okresních organizací.

Semilské muzeum nabízí do konce května vstup zdarma, možná i déle

Společnou kandidátku sestaví STAN, a to s Karlovarskou občanskou alternativou (KOA), TOP 09 a případně dalšími regionálními partnery. Nově bude STAN spolupracovat i s Volbou pro město, která jasně vyhrála komunální volby v Chebu. „Motivem je spojení liberálních subjektů do silného celku s mottem ‚STAN společně s…‘,“ uvedl bývalý primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

Podle krajské předsedkyně SPD Karly Maříkové, má už SPD kandidátku sestavenou, ale strana ji zveřejní až společně s dalšími kraji. KSČM nasadí do čela své kandidátky Evu Valjentovou. Ambici dostat se do zastupitelstva má i Volba pro kraj, kterou povede do voleb lékař Josef März, bývalý ředitel Karlovarské krajské nemocnice, hnutí ale podpoří i další známé osobnosti z kraje.

vera/čtk

Včera, 13:40
V Karlovarském kraji se uskuteční další dva projekty na zahlazení škod vzniklých těžbou hnědého uhlí....
9.7.2020
Ve Františkových Lázních státem dotované vouchery na lázeňské pobyty zabírají, obsazenost se tam už začíná...
7.7.2020
U Perninku na Karlovarsku se dnes odpoledne čelně srazily dva osobní vlaky. Sdělil tomluvčí krajských...
6.7.2020
Pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech uspořádají v listopadu přehlídku, která překlene dobu mezi letošním...
2.7.2020
Plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil od 1. července ze všech funkcí loketského faráře Jiřího Majkova....
1.7.2020
Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a...
29.6.2020
Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické,...
26.6.2020
Lesy České republiky dokončily obnovu nejrozsáhlejšího rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
23.6.2020
Vedení Karlových Varů znovu řeší, kam umístit zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Současné zázemí...
Reklama