Po zdemolovaném domě v Horním Slavkově na Sokolovsku vznikne park

Na místě po zdemolovaném domě v ulici Dolní Příkopy v Horním Slavkově na Sokolovsku vznikne pravděpodobně park s herními prvky. Poničený bytový dům, na jehož demolici dostalo město dotaci, dalo zbourat loni na podzim.

Podmínkou dotace bylo, aby se z volného prostranství stala veřejná stavba, proto se radnice rozhodla, že zde postaví park, řekl starosta Horního Slavkova Alexandr Terek (nez.)

Původní objekt, který obývali sociálně slabí obyvatelé, byl podle starosty téměř vybydlený a ve velmi špatném stavu. Některé byty už byly opuštěné a zbylým obyvatelům město poskytlo náhradní městské byty. Na demolici domu získalo město dotaci pro strukturálně postižené kraje z programu ReStart. „Celkové náklady demoličních prací i s dodatkem na odvoz materiálu vyšly na 2,5 milionu korun. Dotace pokryla zhruba sedmdesát procent té demolice a zbytek jsme dopláceli z rozpočtu,“ uvedl Terek.

Volnou plochu po zbouraném domě chce město na jaře zatravnit. Park by pak podle starosty měl vzniknout v následujících dvou třech letech. „Máme zpracovanou studii, co by tam mohlo vzniknout. Občané si zvolili, že by tam chtěli nějaký park s herními prvky pro děti, takže bychom to chtěli zrealizovat,“ řekl Terek. Náklady spojené s jeho výstavbou by podle něj mohly dosáhnout tří milionů korun. Město by tak chtělo zažádat opět o dotaci.

ČTK

Dnes, 09:20
Expozici soch z dílny předního barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna připravují v zámku ve Valči...
Včera, 15:40
Léčivé prameny v Karlových Varech kvůli opatřením proti šíření koronaviru přestaly léčit. Vřídelní vodu nemá...
Včera, 13:35
Půlku oddělení následné péče zavřela Sokolovská nemocnice. Na oddělení je pacientka, u níž se potvrdila...
2.4.2020
Sokolovští radní rozhodli o tom, že sníží, případně zcela prominou nájem podnikatelům, kteří mají pronajaté...
2.4.2020
V Chebu začal sloužit veřejný rouškomat. Umožní lidem zakoupit si za 40 korun dvě roušky....
2.4.2020
Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o...
2.4.2020
Výrobce ochranných pracovních pomůcek, společnost Refil z Karlových Varů, výrazně navýšil v posledních měsících produkci...
1.4.2020
Bezdomovci v Chebu mohou využívat stan, který stojí vedle noclehárny farní charity ve Vrázově ulici....
1.4.2020
V Lokti na Sokolovsku pracovníci technických služeb pravidelně dezinfikují veřejné prostory kvůli koronaviru. K postřiku...
1.4.2020
V areálu chebské nemocnice začalo dnes ráno sloužit druhé odběrové místo na testování nákazy koronavirem...
Reklama