Policisté zadrželi dva nebezpečné muže v jednom autě. První řídil opilý a druhý měl být dávno ve vězení

Poněkud kuriózní zásah si připsali policisté v Habartově na Sokolovsku. Dvaapadesátiletý muž přijel na policejní stanici pod vlivem alkoholu a ve vozidle měl třiatřicetiletého kamaráda, který bez vážného důvodu nenastoupil výkon trestu.

Dvaapadesátiletý muž ze Sokolova si chtěl v dopoledních hodinách vyzvednout chlapce, kterého má v pěstounské péči. S ženou, u které byl chlapec na návštěvě, se ovšem nepohodl a celý spor se dvojice rozhodla řešit na policii.

„Dvaapadesátiletý muž se tedy vydal osobním vozidlem značky Škoda k obvodnímu oddělení Habartov, kde na něj u parkoviště čekali policisté. Po příjezdu muž zaparkoval a s policisty začal řešit svůj problém. Během toho policisté ucítili z muže alkohol, a proto ho vyzvali, aby se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Té se dvaapadesátiletý muž podrobil a zkouška vyšla s pozitivním výsledkem 1,11 promile,“ popisuje Policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Podle jeho dalších slov si policisté při provádění dechové zkoušky všimli, že na zadní sedačce osobního vozidla, se kterým muž přijel, spí osoba. Lustrací bylo následně zjištěno, že se jedná o třiatřicetiletého muže, který bez závažného důvodu nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody.
„Muž byl tedy zadržen a poté policejní hlídkou eskortován přímo do věznice. Dvaapadesátiletému muži policisté sdělili podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok,“ dodal policejní mluvčí.

Zdroj: vz/pčr

Včera, 19:04
K incidentu osmačtyřicetiletého muže a jeho bývalé třicetileté družky došlo v Ostrově, kde opuštěný přítel...
Včera, 15:56
V Chebu dokončili rozšíření atletického stadionu na levém břehu Ohře. Modernizace a vybudování nových sportovišť...
Včera, 14:11
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 14:11
V Karlových Varech jsou ve dvou základních školách v karanténě čtyři třídy, v nichž se...
Včera, 10:32
Vedení Karlových Varů nechalo před několika měsíci nainstalovat takzvané výsuvné sloupky, které mají zabránit průjezdu...
Včera, 07:37
Město Aš na Chebsku připravuje rekonstrukci plaveckého bazénu. V současnosti se připravuje projekt, který bude...
15.9.2021
Ve Františkových Lázních na Chebsku pokračují přípravy výstavby rehabilitační kliniky za více než 800 milionů...
15.9.2021
Vedení Karlovarského kraje stále povýšeně přehlíží nekončící a stále hlasitější prosby odborníků, veřejnosti i opozičních...
15.9.2021
Pro zabezpečení řádného průběhu parlamentních voleb zastupitelstva hledá Magistrát města Karlovy Vary zájemce o člena...
15.9.2021
Hokejisté karlovarské Energie se včera marně snažili o třetí vítězství v řadě. V cestě jim...
15.9.2021
Na základních a středních školách v Karlovarském kraji odhalily testy od začátku školního roku nemoc...
Reklama