První pacienti s covidem-19 se stěhují do nejdeckého Rehosu

V Karlovarském kraji začne ode dneška fungovat druhé zařízení pro pacienty nakažené covidem-19, pro které již nebudou stačit kapacity v hlavních nemocnicích. Jako první zařízení určil kraj nemocnici v Mariánských Lázních, kde je k dispozici 39 lůžek. Do Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče Rehos Nejdek, kde by mělo být připraveno 66 lůžek, se dnes začnou stěhovat první pacienti, řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Do Rehosu kraj stále hledá minimálně deset sester bez specializace a dobrovolníky, kterých je potřeba 15, na další práce související s péčí o pacienty. „Podařilo se zajistit již pár dobrovolníků přes společnost Instand, teď se připravuje jejich zapojení. Stále ale hledáme další,“ řekla Pavlíková. Zástupci kraje jednali minulý týden s předsedou Svazu léčebných lázní ČR Eduardem Bláhou a krajským šéfem Asociace hotelů a restaurací ČR Janem Kronikou o možnosti oslovit zdravotní sestry pracující v lázeňských zařízeních. Jejich zapojení se podle Pavlíkové zatím domluvit nepodařilo.

V Karlovarském kraji povolební situace stále nejasná, široká koalice se zatím nekoná

Podle ředitelky REHOS Nejdek Olgy Pištejové má zařízení k dispozici už nyní 34 lůžek. „Pro covidové pacienty máme připraveno 34 lůžek, dalších 32 bylo původně určeno pro klienty z Domova pro seniory v Perninku, ty by se teď tedy po dovybavení prostor rovněž využily pro lidi s nákazou. Celkem bude mít covidové centrum 66 lůžek,“ řekla Pištejová.

Do Rehosu v listopadu měli stěhovat někteří klienti nedalekého domova pro seniory v Perninku kvůli špatnému stavu budovy. Podle statika je ale možné stěhování odložit na leden příštího roku, uvedl hejtman Petr Kubis. „Díky tomu můžeme prostor využít pro pacienty nemocné covid-19, kteří zde budou mít kyslík a další potřebné vybavení,“ dodal Kubis.

Zájemci, kteří by chtěli pomoci v péči o pacienty, mohou napsat na e-mail [email protected] nebo volat na telefonní číslo 607 047 350 v pracovní dny od 07:00 do 18:00.

29.11.2020
Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů...
24.11.2020
Po dvou nových úsecích dálnice D6 budou řidiči jezdit od příštího týdne. Ředitelství silnic a...
10.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
10.11.2020
Cheb získal unikátní historickou kroniku, kterou v 18. století sepsal tehdejší purkmistr města Johann Thomas...
27.10.2020
Město Lázně Kynžvart se nachází v Karlovarském kraji uprostřed známého lázeňského trojúhelníku měst Karlovy Vary,...
23.10.2020
Města v Karlovarském kraji obnovují dovoz potravin pro seniory, kteří žijí osaměle nebo jsou v...
16.10.2020
Pokus o sestavení široké koalice v Karlovarském kraji nevyšel. I nadále se tak o sestavení...
7.10.2020
Noví učitelé v Karlovarském kraji mohou získat náborový příspěvek. Kraj tím chce pomoci řešit problém...
6.10.2020
V Chebu vznikne příspěvková organizace Správa sportovišť města Chebu, která bude spravovat velká městská sportoviště....
4.10.2020
Volební výsledky v Karlovarském kraji umožňují vznik koalice i bez vítězného ANO. Musely by se...
4.10.2020
Vřesová mívá nízkou volební účast tradičně. Letos ze 316 voličů přišlo volit jen 43 lidí....
Reklama