První pacienti s covidem-19 se stěhují do nejdeckého Rehosu

V Karlovarském kraji začne ode dneška fungovat druhé zařízení pro pacienty nakažené covidem-19, pro které již nebudou stačit kapacity v hlavních nemocnicích. Jako první zařízení určil kraj nemocnici v Mariánských Lázních, kde je k dispozici 39 lůžek. Do Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče Rehos Nejdek, kde by mělo být připraveno 66 lůžek, se dnes začnou stěhovat první pacienti, řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Do Rehosu kraj stále hledá minimálně deset sester bez specializace a dobrovolníky, kterých je potřeba 15, na další práce související s péčí o pacienty. „Podařilo se zajistit již pár dobrovolníků přes společnost Instand, teď se připravuje jejich zapojení. Stále ale hledáme další,“ řekla Pavlíková. Zástupci kraje jednali minulý týden s předsedou Svazu léčebných lázní ČR Eduardem Bláhou a krajským šéfem Asociace hotelů a restaurací ČR Janem Kronikou o možnosti oslovit zdravotní sestry pracující v lázeňských zařízeních. Jejich zapojení se podle Pavlíkové zatím domluvit nepodařilo.

V Karlovarském kraji povolební situace stále nejasná, široká koalice se zatím nekoná

Podle ředitelky REHOS Nejdek Olgy Pištejové má zařízení k dispozici už nyní 34 lůžek. „Pro covidové pacienty máme připraveno 34 lůžek, dalších 32 bylo původně určeno pro klienty z Domova pro seniory v Perninku, ty by se teď tedy po dovybavení prostor rovněž využily pro lidi s nákazou. Celkem bude mít covidové centrum 66 lůžek,“ řekla Pištejová.

Do Rehosu v listopadu měli stěhovat někteří klienti nedalekého domova pro seniory v Perninku kvůli špatnému stavu budovy. Podle statika je ale možné stěhování odložit na leden příštího roku, uvedl hejtman Petr Kubis. „Díky tomu můžeme prostor využít pro pacienty nemocné covid-19, kteří zde budou mít kyslík a další potřebné vybavení,“ dodal Kubis.

Zájemci, kteří by chtěli pomoci v péči o pacienty, mohou napsat na e-mail [email protected] nebo volat na telefonní číslo 607 047 350 v pracovní dny od 07:00 do 18:00.

24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
23.2.2021
Ve 183 případech policisté za poslední den neumožnili cestu z nebo do uzavřených okresů Cheb...
22.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
22.2.2021
Policisté zamítli od nedělního do dnešního rána ve 340 případech cestu aut do nebo z...
22.2.2021
Původní chebské letiště bylo po vzniku samostatného Československa v roce 1918 jediným funkčním letištěm na...
12.2.2021
Na Chebsku se znovu objevily slabé otřesy země. Pokračuje tak zemětřesný roj, který začal už...
11.2.2021
Vláda omezila kvůli šíření covidu-19 pohyb v okresech Cheb, Sokolov a Trutnov. Lidé, kteří tam...
10.2.2021
Do přetížené chebské nemocnice nastoupí v pátek dva vojenští lékaři na interní oddělení. Lékařskou posilu...
10.2.2021
Vláda bude ve čtvrtek jednat podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) o cílených opatřeních proti šíření...
10.2.2021
Před sedmdesáti lety došlo na železniční trati z Chebu do Aše k jedné z nejpodivnějších...
8.2.2021
Hromadný převoz pacientů z nemocnic v Chebu a Sokolově pomohl nemocnicím jen nakrátko. Příchody nových...
Reklama