První pacienti s covidem-19 se stěhují do nejdeckého Rehosu

V Karlovarském kraji začne ode dneška fungovat druhé zařízení pro pacienty nakažené covidem-19, pro které již nebudou stačit kapacity v hlavních nemocnicích. Jako první zařízení určil kraj nemocnici v Mariánských Lázních, kde je k dispozici 39 lůžek. Do Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče Rehos Nejdek, kde by mělo být připraveno 66 lůžek, se dnes začnou stěhovat první pacienti, řekla dnes ČTK mluvčí krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Do Rehosu kraj stále hledá minimálně deset sester bez specializace a dobrovolníky, kterých je potřeba 15, na další práce související s péčí o pacienty. „Podařilo se zajistit již pár dobrovolníků přes společnost Instand, teď se připravuje jejich zapojení. Stále ale hledáme další,“ řekla Pavlíková. Zástupci kraje jednali minulý týden s předsedou Svazu léčebných lázní ČR Eduardem Bláhou a krajským šéfem Asociace hotelů a restaurací ČR Janem Kronikou o možnosti oslovit zdravotní sestry pracující v lázeňských zařízeních. Jejich zapojení se podle Pavlíkové zatím domluvit nepodařilo.

V Karlovarském kraji povolební situace stále nejasná, široká koalice se zatím nekoná

Podle ředitelky REHOS Nejdek Olgy Pištejové má zařízení k dispozici už nyní 34 lůžek. „Pro covidové pacienty máme připraveno 34 lůžek, dalších 32 bylo původně určeno pro klienty z Domova pro seniory v Perninku, ty by se teď tedy po dovybavení prostor rovněž využily pro lidi s nákazou. Celkem bude mít covidové centrum 66 lůžek,“ řekla Pištejová.

Do Rehosu v listopadu měli stěhovat někteří klienti nedalekého domova pro seniory v Perninku kvůli špatnému stavu budovy. Podle statika je ale možné stěhování odložit na leden příštího roku, uvedl hejtman Petr Kubis. „Díky tomu můžeme prostor využít pro pacienty nemocné covid-19, kteří zde budou mít kyslík a další potřebné vybavení,“ dodal Kubis.

Zájemci, kteří by chtěli pomoci v péči o pacienty, mohou napsat na e-mail [email protected] nebo volat na telefonní číslo 607 047 350 v pracovní dny od 07:00 do 18:00.

5.5.2021
V Chebu začalo hlasování o návrzích občanů na zlepšení veřejných prostor. Město pořádá soutěž o...
3.5.2021
Panelový dům v Kamenné ulici 40 čeká demolice, rozhodli o tom zastupitelé na doporučení Rady...
23.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.4.2021
Interně chebské nemocnice hrozí zhroucení. Na konci března její primář Stanislav Adamec podal výpověď, kterou...
15.4.2021
V uplynulých dnech zasáhlo severovýchod Chebska zemětřesení. Naštěstí dosáhlo síly otřesů jen kolem 3 stupňů.
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
2.4.2021
Obci Prameny na Chebsku se podařilo získat návratnou finanční výpomoc 33,7 milionu korun od ministerstva...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
26.3.2021
Aš na Chebsku začne letos s opravou objektu v Nedbalově ulici, ve kterém chce vybudovat...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
Reklama