Režim s minimem lidí v provozu. Sokolovská uhelná nemá nedostatek ochranných pomůcek

Na ochranu svých zaměstnanců zavedla mimořádná opatření kvůli šíření koronaviru i Sokolovská uhelná (SUAS). I ona se ale potýká s nedostatkem ochranných prostředků, uvedla firma na svých webových stránkách. Provozy SUAS jsou přitom strategicky důležité, vyrábějí elektřinu i zásobují teplem velkou část regionu.

„Energetická a těžební výroba firmy přešla na režim zajišťování provozu s minimálním personálním obsazením. Jde o to, aby část klíčových zaměstnanců zpracovatelské i těžební části byla v záloze pro případ, že by jiní onemocněli, a mohla tak být zachována kontinuita výroby a dodávek tepla i elektrické energie,“ uvedl předseda představenstva Sokolovské uhelné Zbyšek Klapka. Paroplynová elektrárna Vřesová je hlavním dodavatelem tepla pro města a obce ve východní části Karlovarského kraje, jako je Nejdek, Chodov, Nové Sedlo i krajské město Karlovy Vary.

„U administrativních činnosti jsme všude, kde to bylo možné, přešli na takzvaný home-office, a kde to technické prostředky nedovolují, jsme nechali zaměstnance doma s náhradou mzdy,“ uvedl Klapka. Firma na vstupních místech do energetických provozů zavedla také měření teploty, aby se minimalizovala případná rizika.

Zdravotníky drží na nohou místní lidé. Přináší roušky i napečené buchty

Podle člena představenstva Davida Najvara se společnost nyní soustřeďuje hlavně na zajištění dostatečného množství dezinfekcí na pracoviště, jako jsou například řídící dispečinky. „Ty se dezinfikují jak na konci, tak na začátku každé směny. Narážíme ale na nedostatek ochranných pomůcek pro zaměstnance, tedy roušek a respirátorů, které na trhu prostě nejsou téměř k dostání,“ konstatoval Najvar.

Sokolovská uhelná je největším výrobcem elektrické energie v regionu a významnou měrou se podílí na stabilizaci energetické přenosové soustavy. Zároveň je dodavatelem tepla pro 48 000 domácností, což reprezentuje zhruba 121 000 lidí, tedy více než třetinu obyvatel Karlovarského kraje.

vera/čtk

Dnes, 18:14
V Karlovarském kraji se nakazilo už 138 lidí novým typem koronaviru. Od pátku přibylo 14...
Dnes, 09:20
Expozici soch z dílny předního barokního sochaře Matyáše Bernarda Brauna připravují v zámku ve Valči...
Včera, 15:40
Léčivé prameny v Karlových Varech kvůli opatřením proti šíření koronaviru přestaly léčit. Vřídelní vodu nemá...
Včera, 13:35
Půlku oddělení následné péče zavřela Sokolovská nemocnice. Na oddělení je pacientka, u níž se potvrdila...
2.4.2020
Sokolovští radní rozhodli o tom, že sníží, případně zcela prominou nájem podnikatelům, kteří mají pronajaté...
2.4.2020
V Chebu začal sloužit veřejný rouškomat. Umožní lidem zakoupit si za 40 korun dvě roušky....
2.4.2020
Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o...
2.4.2020
Výrobce ochranných pracovních pomůcek, společnost Refil z Karlových Varů, výrazně navýšil v posledních měsících produkci...
1.4.2020
Bezdomovci v Chebu mohou využívat stan, který stojí vedle noclehárny farní charity ve Vrázově ulici....
1.4.2020
V Lokti na Sokolovsku pracovníci technických služeb pravidelně dezinfikují veřejné prostory kvůli koronaviru. K postřiku...
Reklama