Skiareály v Karlovarském kraji nezavádí opatření kvůli koronaviru, limituje je počasí

Lyžařské areály v Karlovarském kraji zatím nezavedly žádná speciální opatření kvůli nákaze koronavirem. Lyžování tam v těchto dnech ovlivňuje spíše počasí. Lyžuje se v areálech na Klínovci, Novako a Skipot v Potůčkách. Níže položená střediska v Aši a Mariánských Lázních a nově i na Bublavě a na Plešivci již ukončila zimní sezonu. Podle provozovatelů Krušnohorské magistrály pravděpodobně skončila sezona i pro běžkaře.

Na Klínovci je upraveno deset kilometrů všech obtížností. Neklid a Jáchymovská sjezdovka i lanovka dnes zůstanou kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám mimo provoz. Areál zůstane podle marketingové asistentky Lucie Hertlové i přes opatření kvůli koronaviru v obvyklém provozu. Skibus v rámci Interskiregionu bude podle ní kvůli zákazu osobní přepravy přes hranice mimo provoz. „Skibus tedy bude jezdit pouze na trase Boží Dar a Klínovec a zpět,“ uvedla Hertlová.

V lyžařském areálu Novako se včera lyžovalo na velké a malé sjezdovce. Podle manažerky areálu Pavlíny Novákové nezavedli žádná opatření kvůli možné nákaze koronavirem. „Máme tu pouze kotvy a ty jsou dostatečně daleko. Navíc jsme v chráněné oblasti a tady se například nějaké postřiky kvůli přírodě dělat nesmí,“ řekla Nováková. V areálu pokračují s umělým zasněžováním.

Provozovatelé skiareálů v Karlovarském kraji hodnotí sezonu různě

Dobré lyžařské podmínky nabízí také areál Skipot v Potůčkách. Podle jeho provozovatele Marka Plachého zavedli pouze dezinfekci pro zaměstnance. „Další opatření jsme nezaváděli. Dnes u nás končí dva lyžařské výcviky, takže očekáváme, že i přes dobré podmínky se kvůli obavám z koronaviru návštěvnost sníží,“ řekl Plachý.

Skiareál na Bublavě podle jeho správce Bohumila Havla už zimní sezonu ukončil. „Je to z důvodu nedostatku sněhu, není to kvůli koronaviru ani kvůli malému zájmu turistů,“ řekl ČTK. Provozovatelé areálu už dříve ohodnotili letošní sezonu jako jednu z nejhorších za posledních několik let.

Včera ukončili sezonu také na Plešivci. „Dva dny jsme měli kvůli silnému dešti zavřeno a včera jsme už kvůli nedostatku sněhu provoz ukončili úplně,“ řekl provozovatel areálu Petr Voráček. Podle něj ukončení sezony nemá nic společného s opatřeními kvůli koronaviru.

Nepříznivé podmínky v posledních dnech nepřály ani běžkařům. „Dva deštivé dny stačily k tomu, aby sjízdnost lyžařských tras vzala zasvé. Ani výhled počasí není z pohledu běžeckého lyžování nikterak příznivý, a tak pokud nepřijde sněžení na konci března, lyžařská sezona skončila,“ uvedli provozovatelé.

Dnes, 09:15
Strany a hnutí v Karlovarském kraji se po přestávce způsobené koronavirem vrací k přípravě na...
Včera, 15:02
V Chodově začal antropologický průzkum ostatků prvního starosty Karla Fenkla a jeho rodiny. Na místě,...
21.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
21.5.2020
V základní škole Rokycanova v Sokolově vytvořili včelařský kroužek. Včely tam mají na dvoře školního...
20.5.2020
Větší města v Karlovarském kraji připravují omezení letošních investic v desítkách milionů korun. Města výdaje...
19.5.2020
V Ostrově na Karlovarsku pokračuje rekonstrukce objektu v Hlavní ulici, kam se ze současných prostor...
18.5.2020
Automobilka BMW Group začala s prvními pracemi na novém vývojovém centru u Sokolova. Po získání...
16.5.2020
Organizátoři dětského tábora na ranči Vránov u Sokolova vidí letos největší problém v nedostatku personálu....
14.5.2020
Karlovarský kraj chce rozdělit obcím na podporu výstavby a údržby cyklostezek 3,8 milionu korun. Je...
13.5.2020
Karlovarsko bude zastupovat český volejbal v Lize mistrů. Západočeši využili práva, které v nedohrané sezoně...
13.5.2020
Karlovarský kraj si vytvoří zásoby ochranných prostředků za 17 milionů korun. Zásoby by měly vystačit...
Reklama