Sokolov chce opravit budovu, ve které mají zázemí fotbalisti

Sokolov chce opravit starou budovu ve sportovním areálu Baník, která slouží jako zázemí pro fotbalisty. V budově jsou také kanceláře fotbalového klubu a ubytovna. Město již vyhlásilo výběrové řízení na projektovou dokumentaci za 1,4 milionu korun, řekl místostarosta Sokolova Jan Picka (nez., zvolen za ČSSD).

Odhad nákladů na kompletní rekonstrukci je podle něj zhruba 30 milionů korun. Přesnou částku i termín rekonstrukce ukáže až hotový projekt. Město na něj má připravené peníze v letošním rozpočtu. Sokolov letos hospodaří s příjmy 668,5 milionu korun a výdaji včetně rezerv 962,4 milionu korun.

V přízemí budovy by měly vzniknout nové šatny pro mládežnický klub fotbalistů. „Co se týče toho vrchního patra, tak tam bychom rádi vyšli vstříc fotbalovému klubu, to znamená, že by tam byl prostor pro administrativní kancelář a zasedací místnost. Pokud bude zájem, tak bychom tam rádi udělali i ubytovací kapacity,“ řekl Picka.

Na opravy a budování sportovišť se Sokolov v posledních letech zaměřoval. Za více než 30 milionů korun v roce 2014 upravil areál Baník. Součástí oprav tehdy byla i rekonstrukce fotbalových šaten na tréninkovém hřišti. Loni město nechalo opravit šatny na zimním stadionu, který je také součástí areálu Baník. Kompletní rekonstrukce zastaralého zázemí pro hokejový A tým i mládežnické týmy stála 17 milionů korun.

Loni Sokolov začal v areálu také s rekonstrukcí zázemí pro tenisty. Město dalo zbourat původní šatny a staví nové za deset milionů korun. Práce by měly být dokončeny na jaře letošního roku.

ČTK

Dnes, 08:11
V Sokolově se má příští školní rok (respektive školní rok 2020/2021) otevřít pobočka Vojenské střední...
Včera, 18:00
Krajská knihovna Karlovy Vary rozjela průzkum spokojenosti čtenářů. "Cílem tohoto průzkumu je oslovit veřejnost, která...
20.2.2020
Karlovarský kraj chce přidat Karlovarské krajské nemocnici (KKN) desítky milionů korun na obnovu přístrojového vybavení....
20.2.2020
Loket na Sokolovsku plánuje vybudovat dopravní terminál a parkoviště v Nádražní ulici. U současné železniční...
19.2.2020
Na Letišti Karlovy Vary si záchranáři, hygienici a zástupci Karlovarského kraje ověřovali postup pro případ,...
18.2.2020
Rada Karlovarského kraje schválila nákup ochranných pomůcek do výše 100 tisíc korun jako humanitární pomoc...
17.2.2020
Zastupitelé Karlovarského kraje budou rozhodovat o přerozdělení 717 milionů korun z přebytku loňského hospodaření kraje....
16.2.2020
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
15.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary získala sbírku knih nedávno zesnulé herečky Vlasty Chramostové. Mezi asi 3000...
15.2.2020
Draze může pejskaře vyjít venčení na veřejném prostranství, zjistí-li strážníci, že pes nemá čip. Za...
Reklama