Strážníci na Karlovarsku jsou přísnější. Často rozdávají pokuty

Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili stovky přestupků proti tomuto nařízení. Zatímco zpočátku spíše upozorňovali lidi na nová nařízení, v poslední době už sahají po pokutách stále častěji.

Městská policie v Karlových Varech loni řešila 359 přestupků v souvislosti s porušením opatření proti šíření nového koronaviru a uložila 234 pokut v úhrnu 184 tisíc korun, což v průměru dělá 789 Kč. Do správního řízení městská policie postoupila 19 přestupků. Ve 106 případech volili strážníci domluvu.

„Letos k 9. březnu zaznamenala městská policie už 236 přestupků. V 65 případech postačila domluva, ve 165 případech padla pokuta v průměrné výši 738 korun. Celkem tak padly pokuty za 121 800 Kč, pět případů bude mít dohru v rámci správního řízení,“ uvedla mluvčí magistrátu Helena Kyselá.

Karlovarští strážníci také v mnoha případech reagují na upozornění občanů. Loni karlovarská městská policie obdržela 930 upozornění, letos bylo podnětů už 799.

Karlovarský kraj už dostal 41 tisíc vakcín. Aplikoval polovinu z nich

Podobně i v Chebu strážníci v poslední době porušování přestupků trestají častěji. „Za minulý týden strážníci řešili asi 40 přestupků, za poslední týdny jsou to pak desítky případů. Nejčastěji lidé povinnost nosit ochranu úst a nosu porušují v Chebu v areálu Krajinka, ale i na sídlištích. V některých případech se daří přestupky řešit domluvou, ale asi v sedmi případech za poslední týden byla udělena pokuta,“ řekla mluvčí chebské radnice Simona Liptáková.

Podle velitele Městské police Sokolov Petra Kubise ale stále platí, že o konkrétním řešení přestupku rozhoduje strážník individuálně a podle okolností. „My jsme například měli problém s nedodržování nařízení na skateparku. Jako město jsme chtěli sportoviště nechat otevřené, ale po dvou dnech, kdy tam strážníci opakovaně jezdili a upozorňovali mladé lidi, aby si roušky nasadili, město rozhodlo o uzavření,“ řekl.

Podobně jako v jiných městech se i v Sokolově strážníci s nenošením roušek nejčastěji setkávají ve volnočasových areálech. Podle Kubise se situace přímo ve městě v poslední době zlepšila. „Možná i proto, že lidé viděli, co se děje v sokolovské nemocnici,“ dodal Kubis v souvilosti s kritickou přeplněností sokolovské nemocnice pacienty s covidem-19.

Dnes, 11:00
Interně chebské nemocnice hrozí zhroucení. Na konci března její primář Stanislav Adamec podal výpověď, kterou...
15.4.2021
V uplynulých dnech zasáhlo severovýchod Chebska zemětřesení. Naštěstí dosáhlo síly otřesů jen kolem 3 stupňů.
8.4.2021
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
2.4.2021
Obci Prameny na Chebsku se podařilo získat návratnou finanční výpomoc 33,7 milionu korun od ministerstva...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
26.3.2021
Aš na Chebsku začne letos s opravou objektu v Nedbalově ulici, ve kterém chce vybudovat...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
3.3.2021
Spolek chebských zdravotníků záměr odmítá stavbu nové polikliniky. Ani poslední schůzka spolku, vedení města a...
2.3.2021
Karlovarský kraj, který je extrémně postižený covidem-19, dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny od německých zemí....
1.3.2021
Okres Cheb je už týdny v problémech, nemocnice je před kolapsem pod náporem pacientů s covid-19....
Reklama