ÚOHS zatím rekonstrukci Císařských Lázní šetřit nebude, do budoucna to ale vyloučit nelze

Vedení Karlovarského kraje se pochlubilo rozhodnutím Úřadu na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který konstatoval, že zatím nemá důvod s krajem zahajovat správní řízení ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Tam má dojít ke změně projektové dokumentace, na kterou poukazovalo anonymní udání směřující právě na ÚOHS.

„Stěžovatel napadal především to, že Karlovarský kraj chce jako zadavatel veřejné zakázky nechat provést podstatnou změnu v zastřešení atria Císařských lázní. Podle zjištění ÚOHS změna vůbec dosud nebyla zadána, nedošlo tedy ani ke změně závazku ze smlouvy a ÚOHS neměl co přezkoumávat,“ říká nadšeně hejtman Petr Kulhánek (STAN).

Kraj tak bude podle jeho slov dále pokračovat v přípravě změn v projektové dokumentace, kde chce schválenou a projektovanou a všemi orgány odsouhlasenou prosklenou střechu atria nahradit střechou plnou. Krajská opozice se sice domnívá, že se jedná o zásadní rozhodnutí a zásadní změnu projektu, vedení kraje je opačného názoru.

„Karlovarský kraj i nadále úzce spolupracuje s projektanty, kteří provádějí pouze minimální změny oproti stávající projektové dokumentaci tak, abychom rozšířili funkčnost plánovaného atria jako multifunkčního interiérového sálu, ale zároveň bylo do platné dokumentace zasaženo co nejméně,“ doplňuje hejtman.

Karlovy Vary chtějí vestavět koncertní sál do Císařských lázní. Nechají zpracovat projekt

Podle opoziční zastupitelky Jany Mračkové Vildumetzové (ANO), která celý proces rekonstrukce Císařských lázní připravovala a zahájila, je ale každá změna a zásah do projektu hazardem se státní dotací a třeba i termínem dokončení stavby. Proto na tyto hrozby velmi hlasitě a často poukazuje.

Z vyjádření ÚOHS je ale patrné, že jeho rozhodnutí nezahájit správní řízení s Karlovarským krajem, bylo učiněno hlavně proto, že úřad neměl co zkoumat. Zamýšlené změny v projektové dokumentaci totiž úřad zatím od kraje nedostal. Nikde v rozhodnutí ÚOHS není ale napsáno, že v případě podezření na pochybení, nebo další doručené podněty, nemůže být správní řízení zahájeno.

Podle mluvčí Karlovarského kraje Jany Pavlíkové probíhají nyní v Císařských Lázních práce na montáži ocelové konstrukce v krovu pultové střechy, dále montáž podlahové skladby v půdním prostoru a zpětná montáž půdovek. Na střeše pokračují tesařské práce, výměna poškozených krokví, práce na montáži krytiny. Je prováděna i sanace zdiva a další montážní, pasířské a klempířské práce. „V Zanderově sále dochází k čištění, broušení  tmelení a v plném proudu jsou restaurátorské práce na obrazech,“ dodala mluvčí kraje.

Zdroj: vz

17.6.2021
Patnáct milionů korun. To je částka, kterou by musela radnice investovat do rekonstrukce mnoho let...
17.6.2021
Vedení radnice dostalo od obyvatel několik upozornění, že se v okolí jejich obydlí pohybuje větší...
16.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
16.6.2021
Deset a půl kilometru dlouhá trať čeká na příznivce běhání. V centru Sokolova v sobotu...
14.6.2021
Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová se setkala s velvyslancem Indie v České republice...
10.6.2021
Nespokojenost se týká rozdělení finančních prostředků určených pro tři české uhelné regiony, konkrétně Karlovarský, Ústecký...
9.6.2021
Stavba moderního komplexu má nahradit stávající a zastaralý vstupní prostor na městské koupaliště, kde se...
8.6.2021
Podrobný diagnostický průzkum jednoho z nejvytíženějších mostů v centru krajského města odhalil problémy s pevností...
8.6.2021
Poradní organizace ICOMOS (Mezinárodní rada památek a sídel) doporučila mezinárodní sériovou nominaci Slavné lázně Evropy/Great...
7.6.2021
Čtyři kompletně zrekonstruované městské byty nabízela k pronájmu radnice v Ostrově na Karlovarsku. Ta v...
4.6.2021
Krajské město připravilo bohatý kulturní program, který bude bavit turisty i místní obyvatele. Ti všichni...
Reklama