V Karlovarském kraji povolební situace stále nejasná, široká koalice se zatím nekoná

Pokus o sestavení široké koalice v Karlovarském kraji nevyšel. I nadále se tak o sestavení většiny bude snažit na jedné straně ANO s ODS a KDU-ČSL a na straně druhé trojblok STAN, Piráti a část Volby pro kraj. O vytvoření široké dohody se dnes pokusily hnutí Místní a SNK1 – Starostové našeho kraje.

„To, co my jsme nabízeli a v čem jsme my jako starostové viděli jakési řešení patové situace, neakceptovali ostatní. Musíme to respektovat. Já si myslím, že je to škoda. Zaznělo řada argumentů, proč by to fungovat nemělo, ale my jako starostové zvyklí pracovat pragmaticky na městech si myslíme, že by to naopak fungovat mohlo,“ řekl po jednání novinářům lídr kandidátky hnutí Místní Patrik Pizinger.

Podotkl, že nyní je opět míč na straně dvou vítězů voleb, to znamená ANO a STAN a jejich partnerů. Místní a SNK1 se teprve dohodnou, zda přehodnotí svůj dosavadní postoj, na jehož základě s nepřiklánějí ani k jedné straně.

Dnes už operaci prospíte. První narkóza vůbec

Náměstkyně hejtmana Karlovarského kraje a krajská šéfka ANO Jana Mračková Vildumetzová dnes řekla, že podle nedávno podepsané dohody s ODS a KDU-ČSL a dvěma zastupiteli zvolenými za VOK disponuje nyní tento blok 19 hlasy. „My budeme jednat s dalšími subjekty a znovu je oslovíme, protože to číslo, aby se mohla vytvořit koalice, už není velké,“ řekla dnes Vildumetzová. Nevyloučila ani jednání s SPD, se kterou odmítají jednat jak STAN, tak i Piráti. Podle Mračkové Vildumetzové nebude chtít ANO při jednáních s ostatními stranami většinu v radě. Krajské zastupitelstvo má 45 členů.

Podle předsedy ODS v Karlovarském kraji Jiřího Vaněčka se ODS s KDU-ČSL bude snažit společně s ANO vytvořit standardní koalici, protože v široké koalici by menší strany neměly šanci prosadit své cíle.

V Karlovarském kraji vyhrálo v krajských volbách hnutí ANO, které získalo 13 mandátů. Druhé hnutí STAN získalo osm mandátů, Piráti šest. ODS+KDU-ČSL, SPD a Místní mají po čtyřech mandátech, VOK a SNK1 mají po třech mandátech.

čtk

Včera, 15:00
Města v Karlovarském kraji obnovují dovoz potravin pro seniory, kteří žijí osaměle nebo jsou v...
19.10.2020
V Karlovarském kraji začne ode dneška fungovat druhé zařízení pro pacienty nakažené covidem-19, pro které...
7.10.2020
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
7.10.2020
Noví učitelé v Karlovarském kraji mohou získat náborový příspěvek. Kraj tím chce pomoci řešit problém...
6.10.2020
V Chebu vznikne příspěvková organizace Správa sportovišť města Chebu, která bude spravovat velká městská sportoviště....
4.10.2020
Volební výsledky v Karlovarském kraji umožňují vznik koalice i bez vítězného ANO. Musely by se...
4.10.2020
Vřesová mívá nízkou volební účast tradičně. Letos ze 316 voličů přišlo volit jen 43 lidí....
4.10.2020
Nejvíce přednostních hlasů získala v Karlovarském kraji Jana Mračková Vildumetzvá (ANO). Bývalé hejtmance a současné...
3.10.2020
Krajské volby v Karlovarském kraji vyhrálo ANO, získalo 13 mandátů v zastupitelstvu, které má celkem...
24.9.2020
V Chebu začala stavba první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy omezí dopravu na Vrázově ulici,...
23.9.2020
Města v Karlovarském kraji i kraj postupně ruší kvůli zhoršující se epidemii koronaviru kulturní akce...
Reklama