V Karlovarském kraji povolební situace stále nejasná, široká koalice se zatím nekoná

Pokus o sestavení široké koalice v Karlovarském kraji nevyšel. I nadále se tak o sestavení většiny bude snažit na jedné straně ANO s ODS a KDU-ČSL a na straně druhé trojblok STAN, Piráti a část Volby pro kraj. O vytvoření široké dohody se dnes pokusily hnutí Místní a SNK1 – Starostové našeho kraje.

„To, co my jsme nabízeli a v čem jsme my jako starostové viděli jakési řešení patové situace, neakceptovali ostatní. Musíme to respektovat. Já si myslím, že je to škoda. Zaznělo řada argumentů, proč by to fungovat nemělo, ale my jako starostové zvyklí pracovat pragmaticky na městech si myslíme, že by to naopak fungovat mohlo,“ řekl po jednání novinářům lídr kandidátky hnutí Místní Patrik Pizinger.

Podotkl, že nyní je opět míč na straně dvou vítězů voleb, to znamená ANO a STAN a jejich partnerů. Místní a SNK1 se teprve dohodnou, zda přehodnotí svůj dosavadní postoj, na jehož základě s nepřiklánějí ani k jedné straně.

Dnes už operaci prospíte. První narkóza vůbec

Náměstkyně hejtmana Karlovarského kraje a krajská šéfka ANO Jana Mračková Vildumetzová dnes řekla, že podle nedávno podepsané dohody s ODS a KDU-ČSL a dvěma zastupiteli zvolenými za VOK disponuje nyní tento blok 19 hlasy. „My budeme jednat s dalšími subjekty a znovu je oslovíme, protože to číslo, aby se mohla vytvořit koalice, už není velké,“ řekla dnes Vildumetzová. Nevyloučila ani jednání s SPD, se kterou odmítají jednat jak STAN, tak i Piráti. Podle Mračkové Vildumetzové nebude chtít ANO při jednáních s ostatními stranami většinu v radě. Krajské zastupitelstvo má 45 členů.

Podle předsedy ODS v Karlovarském kraji Jiřího Vaněčka se ODS s KDU-ČSL bude snažit společně s ANO vytvořit standardní koalici, protože v široké koalici by menší strany neměly šanci prosadit své cíle.

V Karlovarském kraji vyhrálo v krajských volbách hnutí ANO, které získalo 13 mandátů. Druhé hnutí STAN získalo osm mandátů, Piráti šest. ODS+KDU-ČSL, SPD a Místní mají po čtyřech mandátech, VOK a SNK1 mají po třech mandátech.

čtk

13.1.2021
Vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) prověří vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice Stanislava Adamce, podle...
11.1.2021
Porody i akutní výkony budou směřovány do nemocnice v Karlových Varech. Chebská nemocnice, která je...
10.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
10.1.2021
V Karlovarském kraji podle dat ministerstva zdravotnictví o kapacitách nemocnic nejsou žádná volná lůžka intenzivní...
18.12.2020
Na Chebsku se v posledních dnech opět objevily záchvěvy země. Asi nesilnější otřes oblast zažila...
7.12.2020
Cheb odpustí podnikatelům, kteří působí v městských nebytových prostorách, polovinu nájemného za druhou půlku letošního...
1.12.2020
Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech zvýší v roce 2021 cenu vodného a stočného v průměru...
29.11.2020
Vánoční trhy v Karlovarském kraji se letos budou odehrávat v nezvyklých podmínkách. Budou bez koncertů...
24.11.2020
Po dvou nových úsecích dálnice D6 budou řidiči jezdit od příštího týdne. Ředitelství silnic a...
10.11.2020
Cheb získal unikátní historickou kroniku, kterou v 18. století sepsal tehdejší purkmistr města Johann Thomas...
27.10.2020
Město Lázně Kynžvart se nachází v Karlovarském kraji uprostřed známého lázeňského trojúhelníku měst Karlovy Vary,...
Reklama