V Karlovarském kraji povolební situace stále nejasná, široká koalice se zatím nekoná

Pokus o sestavení široké koalice v Karlovarském kraji nevyšel. I nadále se tak o sestavení většiny bude snažit na jedné straně ANO s ODS a KDU-ČSL a na straně druhé trojblok STAN, Piráti a část Volby pro kraj. O vytvoření široké dohody se dnes pokusily hnutí Místní a SNK1 – Starostové našeho kraje.

„To, co my jsme nabízeli a v čem jsme my jako starostové viděli jakési řešení patové situace, neakceptovali ostatní. Musíme to respektovat. Já si myslím, že je to škoda. Zaznělo řada argumentů, proč by to fungovat nemělo, ale my jako starostové zvyklí pracovat pragmaticky na městech si myslíme, že by to naopak fungovat mohlo,“ řekl po jednání novinářům lídr kandidátky hnutí Místní Patrik Pizinger.

Podotkl, že nyní je opět míč na straně dvou vítězů voleb, to znamená ANO a STAN a jejich partnerů. Místní a SNK1 se teprve dohodnou, zda přehodnotí svůj dosavadní postoj, na jehož základě s nepřiklánějí ani k jedné straně.

Dnes už operaci prospíte. První narkóza vůbec

Náměstkyně hejtmana Karlovarského kraje a krajská šéfka ANO Jana Mračková Vildumetzová dnes řekla, že podle nedávno podepsané dohody s ODS a KDU-ČSL a dvěma zastupiteli zvolenými za VOK disponuje nyní tento blok 19 hlasy. „My budeme jednat s dalšími subjekty a znovu je oslovíme, protože to číslo, aby se mohla vytvořit koalice, už není velké,“ řekla dnes Vildumetzová. Nevyloučila ani jednání s SPD, se kterou odmítají jednat jak STAN, tak i Piráti. Podle Mračkové Vildumetzové nebude chtít ANO při jednáních s ostatními stranami většinu v radě. Krajské zastupitelstvo má 45 členů.

Podle předsedy ODS v Karlovarském kraji Jiřího Vaněčka se ODS s KDU-ČSL bude snažit společně s ANO vytvořit standardní koalici, protože v široké koalici by menší strany neměly šanci prosadit své cíle.

V Karlovarském kraji vyhrálo v krajských volbách hnutí ANO, které získalo 13 mandátů. Druhé hnutí STAN získalo osm mandátů, Piráti šest. ODS+KDU-ČSL, SPD a Místní mají po čtyřech mandátech, VOK a SNK1 mají po třech mandátech.

čtk

8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
2.4.2021
Obci Prameny na Chebsku se podařilo získat návratnou finanční výpomoc 33,7 milionu korun od ministerstva...
1.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
26.3.2021
Aš na Chebsku začne letos s opravou objektu v Nedbalově ulici, ve kterém chce vybudovat...
18.3.2021
Za rok od prvního vydaného zákazu vycházení lidí bez roušek strážníci v Karlovarském kraji řešili...
5.3.2021
Aktuálně má Karlovarský kraj nejvyšší podíl nezaměstnaných z celé České republiky. Podíl nezaměstnaných v Karlovarském kraji...
3.3.2021
Spolek chebských zdravotníků záměr odmítá stavbu nové polikliniky. Ani poslední schůzka spolku, vedení města a...
2.3.2021
Karlovarský kraj, který je extrémně postižený covidem-19, dorazilo 15 tisíc dávek vakcíny od německých zemí....
1.3.2021
Okres Cheb je už týdny v problémech, nemocnice je před kolapsem pod náporem pacientů s covid-19....
24.2.2021
Jediné krematorium v Karlovarském kraji je kvůli epidemii koronaviru na hranici provozních možností, nestačí zpopelnit...
Reklama