V Karlovarském kraji vítr přerušil provoz na tratích

V Karlovarském kraji byl v noci na dnešek kvůli větru přerušen provoz na některých regionálních tratích. Nejedou také mezinárodní vlaky do Německa, kde byl kvůli bouři provoz na železnicích zastaven už v neděli večer.

K popadaným stromům vyjížděli hasiči už v noci, vítr ale dnes před 06:00 v kraji zesílil a výjezdů přibývá, řekl ráno mluvčí krajských hasičů Jiří Markusek. Po 7:00 se vítr v kraji uklidnil.

„V noci jsme vyjížděli ke 14 událostem. Šlo hlavně o popadané stromy,“ uvedl Markusek. Nejprudší vítr dorazil do kraje před 6:00. Od té doby začali vyjíždět k jedné události za druhou. Výjezdy nejprve mířily na Ašsko a postupně se, jak se bouře přesouvala nad krajem, objevovaly nové problémy na Sokolovsku a Karlovarsku.

Silný vítr ráno doprovázela například v Sokolově i bouřka a intenzivní déšť. Podle Jany Stacke z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu byl ráno nejsilnější vítr v Karlovarském kraji na Klínovci, a to 133 km/h, v nízkých polohách foukalo například v Aši rychlostí 100 km/h, na karlovarském letišti vál vítr rychlostí 90 km/h.

Aktuálně podle informací náměstka hejtmana Karlovarského kraje Martina Hurajčíka (ANO) popadané stromy blokují trať Cheb – Aš, na místo míří náhradní autobusy. Zastaven je také provoz na úseku Mariánské Lázně – Plzeň, ale až u Stříbra. Z preventivních důvodů nejezdí přeshraniční vlakové spojení Cheb – Marktredwitz, Cheb – Vojtanov, Aš – Hof. Odkloněna byla trasa Pendolina, a to přes Karlovy Vary směr Ústí nad Labem.

„Na letišti v Karlových Varech nemáme hlášeny prozatím žádné škody způsobené silným větrem. Situaci i nadále sledujeme,“ doplnil Hurajčík. Podle dispečinku Údržby silnic Karlovarského kraje není aktuálně na silnicích v regionu hlášena žádná uzavírka.

Karlovarský kraj s předstihem vyzval ředitele škol v kraji, aby akceptovali případné absence dojíždějících žáků, kteří se od školy kvůli dopravním problémům nedostanou. Někteří žáci tak dnes do škol nedorazili.

Krajští hasiči před větrem varovali už v neděli večer. Při velkém počtu událostí spojených s větrem ale budou jednotky přednostně vyjíždět k záchraně lidí a majetku.

ČTK

Dnes, 08:11
V Sokolově se má příští školní rok (respektive školní rok 2020/2021) otevřít pobočka Vojenské střední...
Včera, 18:00
Krajská knihovna Karlovy Vary rozjela průzkum spokojenosti čtenářů. "Cílem tohoto průzkumu je oslovit veřejnost, která...
20.2.2020
Karlovarský kraj chce přidat Karlovarské krajské nemocnici (KKN) desítky milionů korun na obnovu přístrojového vybavení....
20.2.2020
Loket na Sokolovsku plánuje vybudovat dopravní terminál a parkoviště v Nádražní ulici. U současné železniční...
19.2.2020
Na Letišti Karlovy Vary si záchranáři, hygienici a zástupci Karlovarského kraje ověřovali postup pro případ,...
18.2.2020
Rada Karlovarského kraje schválila nákup ochranných pomůcek do výše 100 tisíc korun jako humanitární pomoc...
17.2.2020
Zastupitelé Karlovarského kraje budou rozhodovat o přerozdělení 717 milionů korun z přebytku loňského hospodaření kraje....
16.2.2020
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
15.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary získala sbírku knih nedávno zesnulé herečky Vlasty Chramostové. Mezi asi 3000...
15.2.2020
Draze může pejskaře vyjít venčení na veřejném prostranství, zjistí-li strážníci, že pes nemá čip. Za...
Reklama