V Karlovarském kraji vítr přerušil provoz na tratích

V Karlovarském kraji byl v noci na dnešek kvůli větru přerušen provoz na některých regionálních tratích. Nejedou také mezinárodní vlaky do Německa, kde byl kvůli bouři provoz na železnicích zastaven už v neděli večer.

K popadaným stromům vyjížděli hasiči už v noci, vítr ale dnes před 06:00 v kraji zesílil a výjezdů přibývá, řekl ráno mluvčí krajských hasičů Jiří Markusek. Po 7:00 se vítr v kraji uklidnil.

„V noci jsme vyjížděli ke 14 událostem. Šlo hlavně o popadané stromy,“ uvedl Markusek. Nejprudší vítr dorazil do kraje před 6:00. Od té doby začali vyjíždět k jedné události za druhou. Výjezdy nejprve mířily na Ašsko a postupně se, jak se bouře přesouvala nad krajem, objevovaly nové problémy na Sokolovsku a Karlovarsku.

Silný vítr ráno doprovázela například v Sokolově i bouřka a intenzivní déšť. Podle Jany Stacke z plzeňské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu byl ráno nejsilnější vítr v Karlovarském kraji na Klínovci, a to 133 km/h, v nízkých polohách foukalo například v Aši rychlostí 100 km/h, na karlovarském letišti vál vítr rychlostí 90 km/h.

Aktuálně podle informací náměstka hejtmana Karlovarského kraje Martina Hurajčíka (ANO) popadané stromy blokují trať Cheb – Aš, na místo míří náhradní autobusy. Zastaven je také provoz na úseku Mariánské Lázně – Plzeň, ale až u Stříbra. Z preventivních důvodů nejezdí přeshraniční vlakové spojení Cheb – Marktredwitz, Cheb – Vojtanov, Aš – Hof. Odkloněna byla trasa Pendolina, a to přes Karlovy Vary směr Ústí nad Labem.

„Na letišti v Karlových Varech nemáme hlášeny prozatím žádné škody způsobené silným větrem. Situaci i nadále sledujeme,“ doplnil Hurajčík. Podle dispečinku Údržby silnic Karlovarského kraje není aktuálně na silnicích v regionu hlášena žádná uzavírka.

Karlovarský kraj s předstihem vyzval ředitele škol v kraji, aby akceptovali případné absence dojíždějících žáků, kteří se od školy kvůli dopravním problémům nedostanou. Někteří žáci tak dnes do škol nedorazili.

Krajští hasiči před větrem varovali už v neděli večer. Při velkém počtu událostí spojených s větrem ale budou jednotky přednostně vyjíždět k záchraně lidí a majetku.

ČTK

24.9.2020
V Chebu začala stavba první části cyklostezky na Dřenici. Úpravy omezí dopravu na Vrázově ulici,...
23.9.2020
Města v Karlovarském kraji i kraj postupně ruší kvůli zhoršující se epidemii koronaviru kulturní akce...
20.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
20.9.2020
Základní školy v Karlovarském kraji jsou na případnou distanční výuku připraveny. Z prostředků ministerstva školství,...
12.9.2020
„Nikdy bych neřekla, že výstavu o tak vážném tématu jde udělat s takovou nápaditostí, svěžestí....
8.9.2020
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Letos by se měly opravit...
1.9.2020
Sklizeň základních obilovin a řepky v Karlovarském kraji končí, zbývají sklidit poslední hektary obilovin. Výnosy...
1.9.2020
Cheb vyčlení pět milionů korun na takzvaný participativní rozpočet i pro příští rok. Občané tak...
31.8.2020
Vedení Karlových Varů rozhodlo, že nebude prodávat sanatorium Trocnov. O koupi má opakovaně zájem současný...
28.8.2020
Karlovarský kraj dokončuje stavbu lávky přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v oblíbeném...
25.8.2020
Karlovarský kraj letos zvýšil dotace na obnovu lesů. Ze svého rozpočtu vyčlenil šest milionů korun,...
Reklama