V Karlovarském kraji vrcholí přípravy na dětskou olympiádu

V Karlovarském kraji vrcholí přípravy na 9. Zimní olympiádu dětí a mládeže. Olympiáda se bude konat 19. až 24. ledna v několika městech. O olympiádu je podle pořadatelů z řad sportovců a návštěvníků velký zájem.

Na zahajovací ceremoniál, který se uskuteční v karlovarské aréně, jsou už vstupenky vyprodané, řekla novinářům předsedkyně Řídícího výboru dětské olympiády Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Zhruba 1150 vstupenek se podle ní vyprodalo za dva dny. K prodeji je ještě na 700 vstupenek na závěrečný ceremoniál, který se uskuteční také v KV aréně. Podle místopředsedy Českého olympijského výboru Filipa Šumana vzrostl také zájem dětských sportovců o účast na olympiádě, oproti minulému ročníku téměř dvojnásobně.

Součástí slavnostního zahajovacího ceremoniálu bude průvod všech téměř 2000 sportovců a členů výprav, vlajkonošů a zapálení olympijské pochodně. Na ceremoniálech se představí také ambasadoři olympiády, kterými jsou krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková a hokejista Lukáš Mensator. Vlajkonošem výpravy Karlovarského kraje bude běžec na lyžích Milan Šperl.

Organizátoři uvedli, že už mají dobrovolníky téměř na všechna sportoviště. „Podařilo se nám již získat zhruba 500 dobrovolníků, ale je jasné, že se může stát, že se některý dobrovolník třeba nedostaví, popřípadě onemocní, takže proto Karlovarský kraj pořád vyzývá, jestli by se někdo nechtěl stát dobrovolníkem,“ uvedla Mračková Vildumetzová.

Návštěvníci olympiády si mohou stáhnout aplikaci, ve které budou k dispozici veškeré informace o dění a například i výsledky soutěží. Bude také možné zakoupit si propagační předměty z olympiády. K dispozici budou při zahajovacím a zakončovacím ceremoniálu v karlovarské aréně, v olympijském domě v hotelu Thermal a v informačním centru na Božím Daru.

Podle propočtů by olympiáda měla stát 27,2 milionu korun. Kraj na pořádání dostane dotaci šest milionů korun od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, dvěma miliony přispěl Český olympijský výbor a další partneři akce. Dotace a dary tak pokryjí náklady asi z poloviny.

ČTK

Včera, 08:11
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
15.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary získala sbírku knih nedávno zesnulé herečky Vlasty Chramostové. Mezi asi 3000...
15.2.2020
Draze může pejskaře vyjít venčení na veřejném prostranství, zjistí-li strážníci, že pes nemá čip. Za...
14.2.2020
Sokolov chce opravit starou budovu ve sportovním areálu Baník, která slouží jako zázemí pro fotbalisty....
14.2.2020
Karlovarský kraj přidá z přebytku rozpočtu z minulého roku 100 milionů korun na opravy silnic...
13.2.2020
Ostrov na Karlovarsku chce letos vybudovat parkoviště v Jáchymovské ulici. Bude mezi světelnou křižovatkou a...
13.2.2020
Policie obžalovala tři osoby v případu údajné šikany dětí v MŠ Stonožka v Klášterci nad...
12.2.2020
Karlovarský kraj nechá přepracovat projekt dostavby chebské nemocnice, s dodavatelem prací již dříve ukončil smlouvu....
12.2.2020
Experti z Evropské unie budou dva roky pomáhat s přeměnou Sokolovska v období plánovaného útlumu...
11.2.2020
Město Karlovy Vary zvítězilo v krajském kole soutěže o titul Historické město 2019. V souboji...
Reklama