V Karlovarském kraji vrcholí přípravy na dětskou olympiádu

V Karlovarském kraji vrcholí přípravy na 9. Zimní olympiádu dětí a mládeže. Olympiáda se bude konat 19. až 24. ledna v několika městech. O olympiádu je podle pořadatelů z řad sportovců a návštěvníků velký zájem.

Na zahajovací ceremoniál, který se uskuteční v karlovarské aréně, jsou už vstupenky vyprodané, řekla novinářům předsedkyně Řídícího výboru dětské olympiády Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

Zhruba 1150 vstupenek se podle ní vyprodalo za dva dny. K prodeji je ještě na 700 vstupenek na závěrečný ceremoniál, který se uskuteční také v KV aréně. Podle místopředsedy Českého olympijského výboru Filipa Šumana vzrostl také zájem dětských sportovců o účast na olympiádě, oproti minulému ročníku téměř dvojnásobně.

Součástí slavnostního zahajovacího ceremoniálu bude průvod všech téměř 2000 sportovců a členů výprav, vlajkonošů a zapálení olympijské pochodně. Na ceremoniálech se představí také ambasadoři olympiády, kterými jsou krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková a hokejista Lukáš Mensator. Vlajkonošem výpravy Karlovarského kraje bude běžec na lyžích Milan Šperl.

Organizátoři uvedli, že už mají dobrovolníky téměř na všechna sportoviště. „Podařilo se nám již získat zhruba 500 dobrovolníků, ale je jasné, že se může stát, že se některý dobrovolník třeba nedostaví, popřípadě onemocní, takže proto Karlovarský kraj pořád vyzývá, jestli by se někdo nechtěl stát dobrovolníkem,“ uvedla Mračková Vildumetzová.

Návštěvníci olympiády si mohou stáhnout aplikaci, ve které budou k dispozici veškeré informace o dění a například i výsledky soutěží. Bude také možné zakoupit si propagační předměty z olympiády. K dispozici budou při zahajovacím a zakončovacím ceremoniálu v karlovarské aréně, v olympijském domě v hotelu Thermal a v informačním centru na Božím Daru.

Podle propočtů by olympiáda měla stát 27,2 milionu korun. Kraj na pořádání dostane dotaci šest milionů korun od ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, dvěma miliony přispěl Český olympijský výbor a další partneři akce. Dotace a dary tak pokryjí náklady asi z poloviny.

ČTK

Dnes, 10:10
Základní školy v Karlovarském kraji jsou na případnou distanční výuku připraveny. Z prostředků ministerstva školství,...
8.9.2020
Správa železnic v Karlovarském kraji pokračuje v opravách nádražních budov. Letos by se měly opravit...
1.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
1.9.2020
Sklizeň základních obilovin a řepky v Karlovarském kraji končí, zbývají sklidit poslední hektary obilovin. Výnosy...
31.8.2020
Vedení Karlových Varů rozhodlo, že nebude prodávat sanatorium Trocnov. O koupi má opakovaně zájem současný...
28.8.2020
Karlovarský kraj dokončuje stavbu lávky přes řeku Ohři u Svatošských skal. Nový most v oblíbeném...
25.8.2020
Karlovarský kraj letos zvýšil dotace na obnovu lesů. Ze svého rozpočtu vyčlenil šest milionů korun,...
20.8.2020
Ředitelé základních i středních škol v Karlovarském kraji se připravují na začátek školního roku. Ministerský...
18.8.2020
Karlovarský kraj letos přispěje na budování a údržbu lyžařských běžeckých tras 1,75 milionu korun. Je...
17.8.2020
Karlovarský magistrát prověří, jestli se k výškovým budovám ve městě v případě požáru mohou dostat...
16.8.2020
Karlovy Vary nechají zpracovat projekt na vestavbu koncertního sálu do Císařských lázní. Měl by být...
Reklama