Ve Varech bude instalována jezdecká socha Karla IV. Během prvního měsíce se na ni vybralo skoro 700 tisíc

Na webu jezdeckasocha.cz byl zveřejněn transparentní účet, kde realizační tým pomníku Karla IV. v Karlových Varech shromáždil během prvního měsíce téměř 700 tisíc korun z celkové částky osm milionů, kterých je k realizaci jezdecké sochy římského císaře a českého krále třeba.

Mluvčí Kanceláře architektury města Karlovy Vary Jana Boukalová pro Náš REGION uvedl, že finanční podporu přislíbili známí karlovarští podnikatelé a mecenáši, z institucí pak Karlovarský kraj, Magistrát města Karlovy Vary, ministerstvo financí či ministerstvo kultury. Soutěž o návrh na výtvarné dílo – zhotovení pomníku Karla IV. pro 21. století – vyhlásili v roce 2016 rotariány ve spolupráci s Galerií Karlovy Vary. Ze třinácti návrhů vybrala odborná porota návrh akademického sochaře Michala Gabriela.

FOTO: K budoucí instalaci sochy Karla IV.

K budoucí instalaci sochy Karla IV. - FOTO KARLOVARSKO – Ve Varech bude instalována jezdecká socha Karla IV. Během prvního měsíce se na ni vybralo skoro 700 tisíc – foto Kancelář architektury města Karlovy VaryK budoucí instalaci sochy Karla IV. - FOTO KARLOVARSKO – Ve Varech bude instalována jezdecká socha Karla IV. Během prvního měsíce se na ni vybralo skoro 700 tisíc – foto Kancelář architektury města Karlovy Vary 2K budoucí instalaci sochy Karla IV. - Ve Varech bude instalována jezdecká socha Karla IV. Během prvního měsíce se na ni vybralo skoro 700 tisíc – vizulizace sochy

Socha by mohla stát před Císařskými lázněmi

„Oslavy narození zakladatele města vyvrcholily o tři roky později, kdy se dala dohromady pracovní skupina karlovarských patriotů v čele s Rotary klubem Karlovy Vary, kteří si dali za cíl postavit sochu vítězného návrhu do roku 2021, tedy ještě předtím, než bude dokončena rekonstrukce Císařských lázní. Právě před touto, pro Karlovy Vary významnou budovou, by mohla socha stát. O místě určení rozhodli v reprezentativním průzkumu samotní občané, a to na základě doporučení Kanceláře architektury města KV a autora sochy,“ uvádí ve svém prohlášení Kancelář architektury města Karlovy Vary.

Svatá Juliána by se mohla vrátit na rozcestí Statenic, Tuchoměřic, Horoměřic a Přední Kopaniny

Vše je v režimu transparentnosti

„Webové stránky navedou donátory jak přispět a jaké pocty se jim za to dostane. V neposlední řadě bude web shromažďovat příspěvky o aktuálním dění kolem projektu a jak se daří záměr realizovat v čase. Veškeré prostředky, které budou na transparentní účet zaslány, jsou tak okamžitě k vidění,“ říká Jan Škoda, který má v projektu na starost marketingové aktivity.

9.7.2020
Ve Františkových Lázních státem dotované vouchery na lázeňské pobyty zabírají, obsazenost se tam už začíná...
7.7.2020
U Perninku na Karlovarsku se dnes odpoledne čelně srazily dva osobní vlaky. Sdělil tomluvčí krajských...
6.7.2020
Pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech uspořádají v listopadu přehlídku, která překlene dobu mezi letošním...
2.7.2020
Plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil od 1. července ze všech funkcí loketského faráře Jiřího Majkova....
1.7.2020
Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a...
29.6.2020
Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické,...
26.6.2020
Lesy České republiky dokončily obnovu nejrozsáhlejšího rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
23.6.2020
Vedení Karlových Varů znovu řeší, kam umístit zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Současné zázemí...
23.6.2020
O tábory v Karlovarském kraji je letos velký zájem, srovnatelný s předchozími roky. Většina z...
Reklama