Více aktivit v přírodě. O dětské tábory je velký zájem

O tábory v Karlovarském kraji je letos velký zájem, srovnatelný s předchozími roky. Většina z nich je již plně obsazená. Tábory ale čekají drobné změny, například častější úklidy nebo úpravy programu. Jejich organizátoři se letos chtějí více zaměřit na aktivity v přírodě.

Dům dětí a mládeže v Ostrově pořádá příměstské i pobytové tábory v Manětíně. Podle Dagmar Gburové je zájem o tyto tábory srovnatelný s předešlými roky. Turnusy tam mají již plně obsazené. „Museli jsme ale změnit programy, které budou nově bez výletů. Místo výletů do města a na památky se letos zaměříme více na výlety do přírody, do lesa,“ řekla Gburová. Podle ní se letos zvýší náklady na přípravu táborů. „Musíme více investovat do ochranných prostředků, hlavně do dezinfekce. Uklízečky i zdravotnice budou pravidelně celý areál kontrolovat a uklízet,“ popsala.

Také o tábory na ranči Vránov u Sokolova je velký zájem. Podle provozovatelky Šárky Vránové jsou kapacity naplněné už tradičně od ledna, od té doby se odhlásily jenom dvě děti. Dostatek ochranných prostředků tam mají zajištěno. „Dezinfekce již máme dost. Najali ještě navíc dvě uklízečky, aby zajistily pravidelný úklid areálu,“ řekla Vránová.

Podle Vránové se naplánovaný program měnit nebude, děti zůstanou v areálu, protože je dostatečně velký a nabízí spoustu různých aktivit. „Jediné, co nám nařízení ministerstva a hygieny nepovoluje, je koupání v bazénu,“ dodala Vránová.

Nejmenší koně na světě už jsou novými obyvateli parku Boheminium v Mariánských Lázních

Karlovarský Dům dětí a mládeže i letos pořádá pobytové tábory na Vladaři a ve Studánce. Podle ředitelky domu dětí Dany Babincové si současné zpřísněné podmínky hygieny vyžádaly některé úpravy. „Například tábory skončí o den dřív, abychom mohli před dalším turnusem všechno vydezinfikovat. Tábory se také budou odehrávat jen v táboře a lesích okolo. Po dohodě s hygieniky jsme letos zrušili například návštěvy památek nebo koupališť,“ popsala Babincová.

Podmínky na táborech budou také upraveny. Pokud se u některého dítěte objeví příznaky nákazy, bude muset z tábora ihned odjet. Rodiče by tak měli být v dosahu od tábora, aby si dítě mohli vyzvednout.

Podle Babincové ale ani tato opatření zájem o tábory neomezila. I když se část dětí odhlásila, bylo dost zájemců, aby je nahradili. Příměstské tábory by podle Babincové měly být bez větších omezení.

vera/čtk

Důchodci, kteří si plní poslední životní přání. V Grandhotelu Pupp se natáčel nový český film

10.11.2020
Cheb získal unikátní historickou kroniku, kterou v 18. století sepsal tehdejší purkmistr města Johann Thomas...
27.10.2020
Město Lázně Kynžvart se nachází v Karlovarském kraji uprostřed známého lázeňského trojúhelníku měst Karlovy Vary,...
23.10.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
23.10.2020
Města v Karlovarském kraji obnovují dovoz potravin pro seniory, kteří žijí osaměle nebo jsou v...
19.10.2020
V Karlovarském kraji začne ode dneška fungovat druhé zařízení pro pacienty nakažené covidem-19, pro které...
16.10.2020
Pokus o sestavení široké koalice v Karlovarském kraji nevyšel. I nadále se tak o sestavení...
7.10.2020
Noví učitelé v Karlovarském kraji mohou získat náborový příspěvek. Kraj tím chce pomoci řešit problém...
6.10.2020
V Chebu vznikne příspěvková organizace Správa sportovišť města Chebu, která bude spravovat velká městská sportoviště....
4.10.2020
Volební výsledky v Karlovarském kraji umožňují vznik koalice i bez vítězného ANO. Musely by se...
4.10.2020
Vřesová mívá nízkou volební účast tradičně. Letos ze 316 voličů přišlo volit jen 43 lidí....
4.10.2020
Nejvíce přednostních hlasů získala v Karlovarském kraji Jana Mračková Vildumetzvá (ANO). Bývalé hejtmance a současné...
Reklama