Více aktivit v přírodě. O dětské tábory je velký zájem

O tábory v Karlovarském kraji je letos velký zájem, srovnatelný s předchozími roky. Většina z nich je již plně obsazená. Tábory ale čekají drobné změny, například častější úklidy nebo úpravy programu. Jejich organizátoři se letos chtějí více zaměřit na aktivity v přírodě.

Dům dětí a mládeže v Ostrově pořádá příměstské i pobytové tábory v Manětíně. Podle Dagmar Gburové je zájem o tyto tábory srovnatelný s předešlými roky. Turnusy tam mají již plně obsazené. „Museli jsme ale změnit programy, které budou nově bez výletů. Místo výletů do města a na památky se letos zaměříme více na výlety do přírody, do lesa,“ řekla Gburová. Podle ní se letos zvýší náklady na přípravu táborů. „Musíme více investovat do ochranných prostředků, hlavně do dezinfekce. Uklízečky i zdravotnice budou pravidelně celý areál kontrolovat a uklízet,“ popsala.

Také o tábory na ranči Vránov u Sokolova je velký zájem. Podle provozovatelky Šárky Vránové jsou kapacity naplněné už tradičně od ledna, od té doby se odhlásily jenom dvě děti. Dostatek ochranných prostředků tam mají zajištěno. „Dezinfekce již máme dost. Najali ještě navíc dvě uklízečky, aby zajistily pravidelný úklid areálu,“ řekla Vránová.

Podle Vránové se naplánovaný program měnit nebude, děti zůstanou v areálu, protože je dostatečně velký a nabízí spoustu různých aktivit. „Jediné, co nám nařízení ministerstva a hygieny nepovoluje, je koupání v bazénu,“ dodala Vránová.

Nejmenší koně na světě už jsou novými obyvateli parku Boheminium v Mariánských Lázních

Karlovarský Dům dětí a mládeže i letos pořádá pobytové tábory na Vladaři a ve Studánce. Podle ředitelky domu dětí Dany Babincové si současné zpřísněné podmínky hygieny vyžádaly některé úpravy. „Například tábory skončí o den dřív, abychom mohli před dalším turnusem všechno vydezinfikovat. Tábory se také budou odehrávat jen v táboře a lesích okolo. Po dohodě s hygieniky jsme letos zrušili například návštěvy památek nebo koupališť,“ popsala Babincová.

Podmínky na táborech budou také upraveny. Pokud se u některého dítěte objeví příznaky nákazy, bude muset z tábora ihned odjet. Rodiče by tak měli být v dosahu od tábora, aby si dítě mohli vyzvednout.

Podle Babincové ale ani tato opatření zájem o tábory neomezila. I když se část dětí odhlásila, bylo dost zájemců, aby je nahradili. Příměstské tábory by podle Babincové měly být bez větších omezení.

vera/čtk

Důchodci, kteří si plní poslední životní přání. V Grandhotelu Pupp se natáčel nový český film

9.7.2020
Ve Františkových Lázních státem dotované vouchery na lázeňské pobyty zabírají, obsazenost se tam už začíná...
7.7.2020
U Perninku na Karlovarsku se dnes odpoledne čelně srazily dva osobní vlaky. Sdělil tomluvčí krajských...
6.7.2020
Pořadatelé filmového festivalu v Karlových Varech uspořádají v listopadu přehlídku, která překlene dobu mezi letošním...
2.7.2020
Plzeňský biskup Tomáš Holub uvolnil od 1. července ze všech funkcí loketského faráře Jiřího Majkova....
1.7.2020
Na rekultivovaných pozemcích na výsypce u Lomnice na Sokolovsku vzniká sportovní areál pro biatlon a...
29.6.2020
Na Západočeské univerzitě v Chebu bude možné již letos studovat nové obory. Kromě Fakulty ekonomické,...
26.6.2020
Lesy České republiky dokončily obnovu nejrozsáhlejšího rašeliniště v Krušných horách mezi obcemi Pernink a Abertamy...
26.6.2020
Dálnice D6 do Karlových Varů by mohla být dle ministra dopravy Karla Havlíčka (za ANO)...
23.6.2020
Vedení Karlových Varů znovu řeší, kam umístit zázemí pro Karlovarský symfonický orchestr (KSO). Současné zázemí...
21.6.2020
Koupaliště v Karlovarském kraji mají na začátku letní sezony dobrou vodu nebo jen s mírně...
Reklama