Za týrání dětí ve školce v Klášterci nad Ohří navrhla policie obžalobu

Policie obžalovala tři osoby v případu údajné šikany dětí v MŠ Stonožka v Klášterci nad Ohří. Jedna z matek obvinila učitelky z toho, že mají být na děti vulgární, bít je a nutit do jídla, dokud se nepozvrací.

Případ šetřila policie půl roku. Na školku podala trestní oznámení matka loni v létě. „K dětem v této školce učitelky nesmějí být vlídné a laskavé. To, co nás učili na pedagogických fakultách a co běžně v praxi funguje, se tu vnímá jako selhání,“ popsala pro Náš REGION jedna z učitelek, jejíž identitu jako důvěryhodného zdroje redakce chrání. „Všimla jsem si, že děti se během spaní nevrtí a leží jak vojáčci. To mi přijde nepřirozené. Myslím, že za tím musel být nějaký dril,“ podělila se o svůj zážitek další z nepedagogických zaměstnankyň školky, která figuruje v roli svědka.

Týraly nejcennější poklad?

„To, čeho jsme byly svědky, si ani nechceme znovu připomínat. Jako matka dáváte do školy ten nejcennější poklad, jaký máte. A doufáte, že se o něj budou náležitě starat. Když ale potom vidíte, že zhruba tříleté dítko, které neposlouchá, dostane takovou facku, až druhou chytí o stůl, u kterého jí, to by se ve vás krve nedořezalo,“ líčila pro Náš REGION další svědkyně, která může vypovídat u soudu v případě, že se to před něj dostane.

Policie šetří údajné týrání ve školce. Klášterec nad Ohří s vyhazovem učitelek vyčkává

Kauza vzbudila emoce na sociálních sítích, kdy rodiče požadovali potrestání učitelek a zásah města. Klášterec nad Ohří však ctí presumpci neviny a do případu nezasahuje. „Takové ženské nemají s dětmi vůbec pracovat,“ shodují se ale rodiče.

radar

Překročili rychlosti o 6 km/hod, platí pokutu 900 korun. Je to velmi velkorysé, hájí primátor Chomutova

K věci se nechce vyjadřovat ani ředitelka školky, která nařčení z týrání odmítala už loni. „Neděje se zde nic, co by negativně ovlivňovalo vzdělávání dětí. Všechny učitelky v MŠ Stonožka jsou kvalifikované zkušené profesionálky, které se věnují dětem podle jejich potřeb a zájmů, přistupují k nim individuálně, chovají se přívětivě. Potvrzují to osobní kontroly a hospitace, které jsem v MŠ Stonožka v minulém období provedla nejen já, ale i má zástupkyně,“ kryla si před trestním stíháním záda ředitelka Jitka Vlková.

 

Dnes, 08:11
V Sokolově se má příští školní rok (respektive školní rok 2020/2021) otevřít pobočka Vojenské střední...
Včera, 18:00
Krajská knihovna Karlovy Vary rozjela průzkum spokojenosti čtenářů. "Cílem tohoto průzkumu je oslovit veřejnost, která...
20.2.2020
Karlovarský kraj chce přidat Karlovarské krajské nemocnici (KKN) desítky milionů korun na obnovu přístrojového vybavení....
20.2.2020
Loket na Sokolovsku plánuje vybudovat dopravní terminál a parkoviště v Nádražní ulici. U současné železniční...
19.2.2020
Na Letišti Karlovy Vary si záchranáři, hygienici a zástupci Karlovarského kraje ověřovali postup pro případ,...
18.2.2020
Rada Karlovarského kraje schválila nákup ochranných pomůcek do výše 100 tisíc korun jako humanitární pomoc...
17.2.2020
Zastupitelé Karlovarského kraje budou rozhodovat o přerozdělení 717 milionů korun z přebytku loňského hospodaření kraje....
16.2.2020
Rekonstrukce památkově chráněné budovy Dvorany v Lokti na Sokolovsku je zhruba v polovině, z hlediska...
15.2.2020
Krajská knihovna Karlovy Vary získala sbírku knih nedávno zesnulé herečky Vlasty Chramostové. Mezi asi 3000...
15.2.2020
Draze může pejskaře vyjít venčení na veřejném prostranství, zjistí-li strážníci, že pes nemá čip. Za...
Reklama