Za úmyslné najetí do dvou osob hrozí řidiči odsouzenému za vraždu dvanáct let vězení

Naprosto nepochopitelné jednání předvedl pětačtyřicetiletý řidič osobního vozidla v obci Krásno na Sokolovsku. Na silnici ve směru na Bečov nad Teplou musel zastavit v koloně, která se vytvořila kvůli krátkodobému uzavření komunikace. Stání v koloně se ale muži přestalo líbit, proto vyjel do protisměru a srazil muže v reflexní vestě, který v místě řídil dopravu.

„K incidentu došlo poblíž parkoviště u krásenské rozhledny. Krátkodobé uzavření silnice si tam vyžádalo natáčení reklamy. Pořadatelé ale měli místo řádně označené a na místě řídili provoz,“ vysvětluje důvod omezení policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Pětačtyřicetiletý muž ve vozidle Ford se nejprve zařadil do kolony vozidel. Po krátkém stání s vozidlem z kolony vyjel do protisměru a dojel až k pětačtyřicetiletému muži, který v reflexním oděvu zajišťoval uzavření a neprůjezdnost silnice pro veškerou dopravu. Když dojel před muže stojícího v jízdní dráze jeho vozidla, tak se měl vysokou rychlostí rozjet proti němu a narazit do jeho dolních končetin. V důsledku nárazu muž přepadl horní polovinou těla na kapotu vozidla a poté uskočil mimo vozovku,“ popisuje nepochopitelné jednání policejní mluvčí.

Řidič následně zastavil a vedl krátkou slovní rozepři s poškozeným. Když zjistil, že si telefonem přivolává lékařskou pomoc a Policii ČR, opětovně se s vozidlem rozjel. V jízdní dráze mu však stál čtyřiapadesátiletý spolupracovník sraženého muže, který se mu snažil zabránit v opuštění místa.

„Řidič však při popojíždění opakovaně narážel vozidlem do jeho těla až do doby, než byl muž donucen odstoupit z jízdní dráhy jeho vozidla. Poté z místa ujel. Na místo ihned vyjely policejní hlídky. Řidiče policisté po krátké chvíli zastavili a následně zadrželi poblíž obce Bečov nad Teplou. Po provedených úkonech na místě byl převezen na policejní služebnu k dalším úkonům a následně umístěn do policejní cely,“ doplňuje Kateřina Krejčí s tím, že sražený muž se svým zraněním vyhledal lékařské ošetření v nemocnici. Druhý poškozený naštěstí žádné zranění neutrpěl.

Policisté při kontrole zjistili, že muž byl v minulosti několikrát soudně stíhán a mimo jiné byl Krajským soudem v Plzni odsouzen pro trestný čin vraždy. Nyní muže policisté obvinili za spáchání zvlášť závažného zločinu těžkého ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, kterého se měl dopustit opětovně a dále z přečinu výtržnictví za což mu hrozí až dvanáct let vězení. Na rozsudek si muž počká ve vazbě, do které byl umístěn na základě rozhodnutí soudu.

Zdroj: vz/pčr

Dnes, 13:34
Hostem letošního filmového festivalu v Karlových Varech bude americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke....
Dnes, 10:52
Areál, který má sloužit k testování autonomních vozidel jedné z nejznámějších světových automobilek, by se...
Dnes, 09:37
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 09:37
Zápas, kterému je přezdíváno podkrušnohorské derby, bude pro domácí celek Energie druhým přípravným střetnutím na...
Dnes, 07:38
Lázeňské město, které bylo před několika dny zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO, chce být...
Včera, 13:20
Bez předchozího upozornění a hlavně uprostřed letních prázdnin a dovolených zaslal hejtman Karlovarského kraje Petr...
Včera, 10:56
Radnice některých obcí a měst v Karlovarském kraji stále dostávají stížnosti obyvatel na neposekanou trávu....
Včera, 07:43
Zakotvená kánoe na břehu řeky Ohře lákala v centru Karlových Varů sedmadvacetiletého zloděje natolik, že...
3.8.2021
Celkem sedmnáct politických stran, politických hnutí a koalic bude v Karlovarském kraji usilovat o hlasy...
3.8.2021
Příjemné a vřelé přijetí se dostalo stříbrné olypijské medailistce z Tokia, tenistce Markétě Vondoušové na...
3.8.2021
Obec Verušičky na Karlovarsku pokračuje již několik let v obnově kostela Nejsvětější Trojice. Kulturní památka...
Reklama