Zapomenout na Garrita je těžké, byl to parťák a zanechal po sobě nesmazatelnou stopu

Patřil k nejúspěšnějším služebním psům v historii Krajského ředitelství Karlovarského kraje. Byl věrný a žádný jiný ho nenahradí. Služební pes Garrit sice už dovádí v policejním nebi se svými čtyřnohými parťáky, ale jeho příběh a život je stále v mysli nejen policejního psovoda Ladislava Šedivce.

„V roce 2015 jsem s Garritem prošel základním kynologickým kurzem v Býchorech, který trval 16 týdnů. O rok později jsem s ním absolvoval kondiční kurz ve výcvikovém středisku Bílá Hora na Plzeňsku,“ uvedl policejní psovod Ladislav Šedivec s tím, že hned po pár měsících ve službě Garrit doslova zazářil, když výrazně pomohl k objasnění vraždy na Rotavě.

„Bylo to hned na počátku naší společné služby a nakonec to byl zřejmě jeden z našich největších úspěchů v jeho policejní kariéře. Tehdy ve velmi nepřístupném terénu vyčenichal nůž, který byl vražednou zbraní. Poté to byl jeden ze stěžejních důkazů proti pachateli. Ve stejném roce ještě například nalezl velkou část odcizených věcí z prodejny potravin na Sokolovsku,“ pokračuje dále psovod a zmiňuje i civilní obranářské závody Statečné psí srdce, které se konaly v Blovicích, a Garrit se umístil na krásném sedmém místě z třiceti účastníků.

Úspěchy dvojice Ladislav Šedivec – Garrit pokračovali i v dalších letech. V roce 2018 byla tato dvojice doslova postrachem pachatelů trestné činnosti.

„U Aše se nám podařilo vypátrat v hustém lesním porostu pachatele dopravní nehody, který z místa utekl a ukryl se. V Mariánských Lázních se Garritovi podařilo vyčenichat při pátrání pachatelku, která měla na svědomí těžké ublížení na zdraví. Když v Sokolově došlo k vykradení několika chat, tak Garrit dokázal nalézt část odcizených věcí, například jízdní kolo,“ pokračoval ve výčtu úspěchů svého čtyřnohého parťáka policista.

Podobné úspěšné služby zažíval Garrit i v následujících letech. Ovšem pak přišla krutá zpráva. „Bohužel mu byla diagnostikována rakovina mízních uzlin, zavodnění plic. V tomto případě nebylo uzdravení možné,“ dodal Ladislav Šedivec, kterého odchod milovaného parťáka velice zasáhl.

„Byl to parťák s velkým P. Prožili jsme spolu velkou a úspěšnou část života. Z jeho odchodu jsem byl pochopitelně zdrcený. Vždy jsem se na něj mohl spolehnout. Byl to člen naší rodiny, takže mě jeho ztráta bolí doteď,“ přiznal policejní psovod s tím, že Garrita žádný další služební pes nenahradí.

„Služební pes Garrit od Hradčanského rybníka se narodil v září roku 2013 a do policejního nebe odešel nedávno. Garrite, děkujeme za skvělou práci a za to, jakým skvělým kolegou jsi byl. Čest tvé památce,“ uzavřel tento příběh policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Zdroj: vz/pčr

Dnes, 09:37
Zápas, kterému je přezdíváno podkrušnohorské derby, bude pro domácí celek Energie druhým přípravným střetnutím na...
Včera, 13:20
Bez předchozího upozornění a hlavně uprostřed letních prázdnin a dovolených zaslal hejtman Karlovarského kraje Petr...
Včera, 11:31
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 11:31
Výročí sto třiceti let, které uplynuly od návštěvy významného amerického novináře, spisovatele a humoristy Marka...
Včera, 10:56
Radnice některých obcí a měst v Karlovarském kraji stále dostávají stížnosti obyvatel na neposekanou trávu....
3.8.2021
Celkem sedmnáct politických stran, politických hnutí a koalic bude v Karlovarském kraji usilovat o hlasy...
3.8.2021
Příjemné a vřelé přijetí se dostalo stříbrné olypijské medailistce z Tokia, tenistce Markétě Vondoušové na...
3.8.2021
Hokejisty Karlových Varů dnes čeká první duel po letní pauze. V přátelském utkání se střetnou...
3.8.2021
Sedmatřicetiletá žena z Mariánských Lázní přijela na policejní stanici oznámit, že při vyklízení sklepních prostor...
2.8.2021
Památky a další turistické cíle v Karlovarském kraji mají v polovině letošních prázdnin podobnou návštěvnost...
2.8.2021
Vedení chebské radnice pokračuje v realizaci takzvaných Meganápadů, což jsou projekty, které navrhují a vymýšlejí...
Reklama