Podle Rakušana zkušený a schopný primátor, za kterým zůstaly milionové kauzy, musí být hejtmanem Karlovarska

Bezradného přešlapování STAN při sestavování koalice v Karlovarském kraji, si už všiml i předseda Vít Rakušan. Zatím co v jiných krajích už schopnější hejtmani usedají do úřadů, Karlovarský adept čeká, až ODS/KDU – ČSL vyměkne a ustoupí ze svých požadavků. Ustavující zastupitelstvo se ale blíží. Kulhánek má dávno po termínu, kdy chtěl koalici sestavit a tak Rakušan tlačí na ODS/KDU – ČSL. Zapomíná přitom ale na kauzy spojené s primátorováním Kulhánka ve Varech, kraj si ho prý zaslouží.

„Opakovaně žádám Petra Fialu a Mariana Jurečku, udělejte maximum možného, aby i v Karlovarském kraji vznikla koalice demokratických stran. Ukažte, že jsme schopni se domluvit,“ napsal Vít Rakušan.

ODS/KDU – ČSL totiž vstoupilo do jednání se slepencem Kulhánka složeného z osmi stran, se stejným požadavkem, jako jim nabídlo Hnutí ANO. Tedy hejtmana a posty radních, Kulhánek ale v jednání selhal.

„Pane Fialo, v Plzeňském kraji jste byli také jazýčkem na vahách mezi námi a hnutím ANO. Náš blok s Piráty byl silnější, i přesto jsme ustoupili a pustili pozici hejtmana i většinu v radě ODS a TOP 09. Buďte konstruktivní. Buďte spravedliví. Nevydírejte spojením s ANO,“ dodal Rakušan.

Sestavení koalice programově založené na obejití Hnutí ANO ale v Karlovarském kraji nefunguje.

„Druhý největší podíl hlasů získala společná kandidátka STAN, KOA, VPM Cheb a TOP09 vedená zkušeným Petrem Kulhánkem, bývalým primátorem Karlových Varů, velmi chytrým a schopným člověkem,“ apeluje Vít Rakušan s tím, že spojení s Piráty, VOK, hnutí Místní a SNK1, vytvoří blok demokratických stran, který může dát kraj v dalším volebním období do pořádku.

„Petr Kulhánek bude dobrým hejtmanem a kraj si takového zaslouží,“ uzavřel Rakušan.

Příležitost se předvést měl Petr Kulhánek už v pozici primátora Karlových Varů, jestli si to kraj zaslouží, je otázkou.

Připomeňme kauzu pletich a úplatků kolem zakázek na opravy Karlovarské Arény a provoz krematoria, kterou řeší kriminálka a v nichž figuroval za město i Roman Krček. Nahrazení Krčka jak v komisích, tak ve statutárních orgánech ale primátor Kulhánek odmítl.

Městskou kasu pod Kulhánkovým vedením provětraly prohrané soudní spory, jen na ten o Karlovarskou arénu mělo padnout 34,5 milionů korun.

Město pod Kulhánkem připravilo také smlouvu o pronájmu Alžbětiných lázní a opravě formou koncese. Nové zastupitelstvo po výměně Kulhánka za Andreu Pfeffer Ferklovoů (Hnutí ANO) ale projekt zastavilo s tím, že podmínky nejsou pro město výhodné.

Karlovy Vary měly investovat 450 milionů, ručily by za stomilionový úvěr sdružení Royal Spa a Hochtief, jehož vklad by činil jedenáct milionů korun. Poté, co by uplynul pětadvacetiletý pronájem, mělo sdružení vrátit městu Alžbětiny lázně v takovém stavu, v jakém byly po opravě a při kolaudaci.

Audit koncesních řízení Alžbětiných lázní pak navíc odhalil nesrovnalosti za 15 milionů korun.

O tom, že si to lidé na Karlovarsku pamatují, svědčí i hubený volební výsledek (14,66 %) v jiných krajích úspěšného STANU.

Včera, 14:20
Martýrium zrození koalice v Karlovarském kraji je u konce. Byla to přetahovaná o moc, ve které...
18.1.2021
Mrtvého novorozence, kterého našli u břehu řeky Ohře 22. prosince kolemjdoucí v Karlových Varech, zabila...
15.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.1.2021
Karlovarský kraj má od přelomu roku dvě nové kulturní památky. Jde o poutní kapli Panny...
13.1.2021
Vedení Karlovarské krajské nemocnice (KKN) prověří vyjádření primáře interního oddělení chebské nemocnice Stanislava Adamce, podle...
12.1.2021
Představenstvo Karlovarské krajské nemocnice a. s. (KKN) rezignovalo na funkce. Oficiální důvod je rozdílný pohled...
11.1.2021
Porody i akutní výkony budou směřovány do nemocnice v Karlových Varech. Chebská nemocnice, která je...
10.1.2021
V Karlovarském kraji podle dat ministerstva zdravotnictví o kapacitách nemocnic nejsou žádná volná lůžka intenzivní...
30.12.2020
V nemocnicích a v některých sociálních zařízeních v Karlovarském kraji nadále pomáhají vojáci. Jejich výpomoc...
29.12.2020
Chvění v důsledku silného zemětřesení v Chorvatsku dnes pocítili i lidé na území Česka, včetně...
29.12.2020
Na Božím Daru přibývá karavanů, lidé také zastavené lanovky nahrazují vlastní dopravou auty. I když...
Reklama