Podle Rakušana zkušený a schopný primátor, za kterým zůstaly milionové kauzy, musí být hejtmanem Karlovarska

Bezradného přešlapování STAN při sestavování koalice v Karlovarském kraji, si už všiml i předseda Vít Rakušan. Zatím co v jiných krajích už schopnější hejtmani usedají do úřadů, Karlovarský adept čeká, až ODS/KDU – ČSL vyměkne a ustoupí ze svých požadavků. Ustavující zastupitelstvo se ale blíží. Kulhánek má dávno po termínu, kdy chtěl koalici sestavit a tak Rakušan tlačí na ODS/KDU – ČSL. Zapomíná přitom ale na kauzy spojené s primátorováním Kulhánka ve Varech, kraj si ho prý zaslouží.

„Opakovaně žádám Petra Fialu a Mariana Jurečku, udělejte maximum možného, aby i v Karlovarském kraji vznikla koalice demokratických stran. Ukažte, že jsme schopni se domluvit,“ napsal Vít Rakušan.

ODS/KDU – ČSL totiž vstoupilo do jednání se slepencem Kulhánka složeného z osmi stran, se stejným požadavkem, jako jim nabídlo Hnutí ANO. Tedy hejtmana a posty radních, Kulhánek ale v jednání selhal.

„Pane Fialo, v Plzeňském kraji jste byli také jazýčkem na vahách mezi námi a hnutím ANO. Náš blok s Piráty byl silnější, i přesto jsme ustoupili a pustili pozici hejtmana i většinu v radě ODS a TOP 09. Buďte konstruktivní. Buďte spravedliví. Nevydírejte spojením s ANO,“ dodal Rakušan.

Sestavení koalice programově založené na obejití Hnutí ANO ale v Karlovarském kraji nefunguje.

„Druhý největší podíl hlasů získala společná kandidátka STAN, KOA, VPM Cheb a TOP09 vedená zkušeným Petrem Kulhánkem, bývalým primátorem Karlových Varů, velmi chytrým a schopným člověkem,“ apeluje Vít Rakušan s tím, že spojení s Piráty, VOK, hnutí Místní a SNK1, vytvoří blok demokratických stran, který může dát kraj v dalším volebním období do pořádku.

„Petr Kulhánek bude dobrým hejtmanem a kraj si takového zaslouží,“ uzavřel Rakušan.

Příležitost se předvést měl Petr Kulhánek už v pozici primátora Karlových Varů, jestli si to kraj zaslouží, je otázkou.

Připomeňme kauzu pletich a úplatků kolem zakázek na opravy Karlovarské Arény a provoz krematoria, kterou řeší kriminálka a v nichž figuroval za město i Roman Krček. Nahrazení Krčka jak v komisích, tak ve statutárních orgánech ale primátor Kulhánek odmítl.

Městskou kasu pod Kulhánkovým vedením provětraly prohrané soudní spory, jen na ten o Karlovarskou arénu mělo padnout 34,5 milionů korun.

Město pod Kulhánkem připravilo také smlouvu o pronájmu Alžbětiných lázní a opravě formou koncese. Nové zastupitelstvo po výměně Kulhánka za Andreu Pfeffer Ferklovoů (Hnutí ANO) ale projekt zastavilo s tím, že podmínky nejsou pro město výhodné.

Karlovy Vary měly investovat 450 milionů, ručily by za stomilionový úvěr sdružení Royal Spa a Hochtief, jehož vklad by činil jedenáct milionů korun. Poté, co by uplynul pětadvacetiletý pronájem, mělo sdružení vrátit městu Alžbětiny lázně v takovém stavu, v jakém byly po opravě a při kolaudaci.

Audit koncesních řízení Alžbětiných lázní pak navíc odhalil nesrovnalosti za 15 milionů korun.

O tom, že si to lidé na Karlovarsku pamatují, svědčí i hubený volební výsledek (14,66 %) v jiných krajích úspěšného STANU.

Včera, 14:26
Karlovarský kraj řeší vážný problém ohledně rekonstrukce Císařských lázní. Hejtman Petr Kulhánek rozhodl o pozastavení...
8.4.2021
Hasiči v Karlovarském kraji rozvezli 105 tisíc antigenních testů určených pro školy. Distribuovat je budou...
7.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
7.4.2021
V krajské nemocnici v Karlových Varech zahájilo provoz Centrum diagnostiky a léčby bolestí hlavy. Kromě...
6.4.2021
Prudká změna počasí odsunula letošní začátek blokového čištění komunikaci v Karlových Varech. Místo úklidu tak...
2.4.2021
Obci Prameny na Chebsku se podařilo získat návratnou finanční výpomoc 33,7 milionu korun od ministerstva...
1.4.2021
Město Karlovy Vary dnes nechalo vydezinfikovat dočasnou ubytovnu, kde trávili izolaci lidé bez přístřeší nakažení...
1.4.2021
Karlovarský kraj nedostane dotace z programů REACT-EU na obnovu vybavení svého jediného onkologického centra v...
26.3.2021
Aš na Chebsku začne letos s opravou objektu v Nedbalově ulici, ve kterém chce vybudovat...
24.3.2021
Příjmy Sokolova jsou za první dva měsíce roku nižší, než město čekalo. Radnice zaznamenala za...
22.3.2021
V Karlovarském kraji loni ubylo 1 353 obyvatel. Úbytek byl hlavně kvůli většímu počtu úmrtí...
Reklama