Zpřísnit opatření pro pendlery chce i Karlovarský kraj

Rozšířit opatření, která by účinněji bránila rozšíření nákazy koronavirem prostřednictvím pendlerů, kteří denně překračují hranice s Německem chce i Karlovarský kraj. Policie bude nyní muset zastavit každého, kdo jezdí za prací do zahraničí, a zanést o něm informace do systému Microrescue. Do systému pak budou mít přístup všechny složky Integrovaného záchranného systému v kraji. Informovala o tom mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Poblíž přechodů v kraji vzniknou kontrolní místa, kde bude všem pendlerům povinně změřena teplota. „Ty, kteří budou mít teplotu a symptomy onemocnění COVID-19, zanese policie nebo hasič do systému Microrescue a provede jim zápis do pracovní knížky. Tito lidé dostanou leták s upozorněním, že mají obratem kontaktovat praktického lékaře, který situaci posoudí a navrhne karanténu. Bude-li takový člověk poté odeslán hygieniky na odběrové místo, už tam o něm budou mít záznam, že jde o pendlera,“ upřesnil hejtman Petr Kubis (ANO).

Hejtman dále uvedl, že v souvislosti s opatřeními požádal Ústřední krizový štáb o navýšení počtu vojáků armády a obrátil se i na krajské vojenské velitelství v Karlových Varech s žádostí o posílení systému o pomoc aktivních záloh.

V Karlovarském kraji funguje celodenně hraniční přechod v Pomezí nad Ohří. Lidé, kteří jedou do práce do Německa, mohou využít i přechody ve Vojtanově a na Božím Daru, a to od 5.00 do 23.00 hodin.

Podle Kubise vedení kraje požádalo předsedu Ústředního krizového štábu ČR o úplné uzavření přechodu na Božím Daru. „Jednak by se mohly posílit zbývající dva přechody a nově vznikající kontrolní místa, za druhé jsou tam v poslední době nepříznivé povětrnostní podmínky, které samotné provádění kontrol komplikují,“ dodal Kubis.

vera/čtk

Do Karlovarského kraje dorazilo 12 800 respirátorů. Původně jich mělo být víc

Dnes, 14:15
Sokolovští radní rozhodli o tom, že sníží, případně zcela prominou nájem podnikatelům, kteří mají pronajaté...
Dnes, 13:41
V Chebu začal sloužit veřejný rouškomat. Umožní lidem zakoupit si za 40 korun dvě roušky....
Dnes, 12:02
Společnost BMW Group Mobility Development Center s. r. o. a Sokolovská uhelná podepsaly smlouvu o...
Dnes, 11:48
Výrobce ochranných pracovních pomůcek, společnost Refil z Karlových Varů, výrazně navýšil v posledních měsících produkci...
Včera, 17:35
Bezdomovci v Chebu mohou využívat stan, který stojí vedle noclehárny farní charity ve Vrázově ulici....
Včera, 16:22
V Lokti na Sokolovsku pracovníci technických služeb pravidelně dezinfikují veřejné prostory kvůli koronaviru. K postřiku...
Včera, 15:55
V areálu chebské nemocnice začalo dnes ráno sloužit druhé odběrové místo na testování nákazy koronavirem...
Včera, 12:34
Od dnešního dne bude zavřená porodnice v Nemocnici Cheb. Důvodem je skutečnost, že se postupně...
31.3.2020
V rámci opatření, která přijala vláda kvůli šíření koronavirové infekce, byl dočasně omezen pohyb pendlerů...
31.3.2020
Do konce dubna chce vedení Chebu připravit souhrn opatření, kterými by město zmírnilo dopady koronavirové...
Reklama