Zpřísnit opatření pro pendlery chce i Karlovarský kraj

Rozšířit opatření, která by účinněji bránila rozšíření nákazy koronavirem prostřednictvím pendlerů, kteří denně překračují hranice s Německem chce i Karlovarský kraj. Policie bude nyní muset zastavit každého, kdo jezdí za prací do zahraničí, a zanést o něm informace do systému Microrescue. Do systému pak budou mít přístup všechny složky Integrovaného záchranného systému v kraji. Informovala o tom mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Poblíž přechodů v kraji vzniknou kontrolní místa, kde bude všem pendlerům povinně změřena teplota. „Ty, kteří budou mít teplotu a symptomy onemocnění COVID-19, zanese policie nebo hasič do systému Microrescue a provede jim zápis do pracovní knížky. Tito lidé dostanou leták s upozorněním, že mají obratem kontaktovat praktického lékaře, který situaci posoudí a navrhne karanténu. Bude-li takový člověk poté odeslán hygieniky na odběrové místo, už tam o něm budou mít záznam, že jde o pendlera,“ upřesnil hejtman Petr Kubis (ANO).

Hejtman dále uvedl, že v souvislosti s opatřeními požádal Ústřední krizový štáb o navýšení počtu vojáků armády a obrátil se i na krajské vojenské velitelství v Karlových Varech s žádostí o posílení systému o pomoc aktivních záloh.

V Karlovarském kraji funguje celodenně hraniční přechod v Pomezí nad Ohří. Lidé, kteří jedou do práce do Německa, mohou využít i přechody ve Vojtanově a na Božím Daru, a to od 5.00 do 23.00 hodin.

Podle Kubise vedení kraje požádalo předsedu Ústředního krizového štábu ČR o úplné uzavření přechodu na Božím Daru. „Jednak by se mohly posílit zbývající dva přechody a nově vznikající kontrolní místa, za druhé jsou tam v poslední době nepříznivé povětrnostní podmínky, které samotné provádění kontrol komplikují,“ dodal Kubis.

vera/čtk

Do Karlovarského kraje dorazilo 12 800 respirátorů. Původně jich mělo být víc

Dnes, 08:13
Voda v koupalištích v Karlovarském kraji je stále většinou dobrá, i když se s postupem...
Včera, 13:37
Město Karlovy Vary ve spolupráci s projektem „Podnikni to!“ organizuje pro aktivní občany se zájmem...
Včera, 11:42
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 11:42
Do Karlových Varů zamířili v letošní letní sezoně opět převážně čeští turisté. Zahraničních návštěvníků je...
Včera, 10:05
Na svou důvěřivost doplatil třiasedmdesátiletý muž z Rotavy na Sokolovsku. V podvečerních hodinách na něj...
Včera, 09:07
V obci nedaleko Mariánských Lázní začaly balíky sena hořet už včera a k požáru vyjížděly...
Včera, 07:30
Devadesát i sto deset korun za metr čtvereční nabízí v dražbě zájemci o zrekonstruované městské...
22.7.2021
Litr nejprodávanějšího benzinu Natural 95 se aktuálně u čerpacích stanic Karlovarského kraje prodává v průměru...
22.7.2021
Vedení karlovarského magistrátu obdrželo výsledky důkladné prohlídky jednoho z nejfrekventovanějších mostů v centru lázeňského města....
22.7.2021
Zcela nové pobytové zařízení Čtyřka, které je jednou z největších investic v historii Sokolova, se...
22.7.2021
Celkem jedenáct strategických projektů Fondu spravedlivé transformace (FST), které prezentovalo vedení kraje je založeno spíše...
Reklama